Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért írja itt mindenki, hogy...

Miért írja itt mindenki, hogy nem való annak gyerek, aki nem marad otthon vele, nem szoptatja, és a munkája is (! ) fontos neki?

Figyelt kérdés

A személyes életemben nem találkozom ilyen anyákkal, de itt mindenki ezt mondja.


Amikor nem volt Magyarországon GYED, akkor is felnőttek gyerekek, és a nyugatiak? A nyugatiak nem is emberek? Mert ott mondjuk van, ahol fél év, vagy csak hat HÉT a szülési szabi?


Itthon is vannak 4-6 órás munkák, ha valaki nem akar visszamenni 8-ban dolgozni, szóval nem értem, miért mondja itt mindenki, hogy az rossz anya. Akkor az rossz anya, aki mellette nő és ember is, és nem csak az anyaságban teljesedik ki?


Vagy, akik ezt mondják, azok gyűlölik a munkájukat, és pihenhetnek belőle 3 évet?



2014. júl. 10. 18:46
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
69%

Bevállalom a véleményemet, akkor is ha nem tetszik: aki arra sem képes, hogy a gyerekét előtérbe helyezze a mellével szemben (ami a közhiedelemmel ellentétben nem a szoptatástól, hanem a terhességtől ereszkedik meg, tehát felesleges ezért nem szoptatni), és otthon maradjon vele legalább az elején, annak nem való gyerek. Ma már nem kötelező szülni, viszont aki megfteszi, az ne azért tegye, hogy legyen mit kipipálni az elvégzendő feladatok listáján, hanem tegye azért egy kicsit oda magát.

Tudod, engem olyan anya nevelt fel, akinek a munkája és a társasági élet fontosabb volt, mint a gyerekei. Napi 5 percet, ha láttam, mert hétköznap késő estig dolgozott, hétvégén meg barátnőzött. Konkrétan fizikai fájdalmat okozott a hiánya. Úgyhogy én már kiskamaszként eldöntöttem, hogy nekem a gyerekeim lesznek az elsők. Nem, nem ők vannak egyedül, járok én is szórakozni nélkülük, pár hét múlva a munkába is visszaállok, de nem a mamának szültem őket.

2014. júl. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
64%
Monjuk azt is érdemes lenne konkretizálni, hogy mit jelent, hogy "nem marad otthon vele", mert nem mindegy, hogy 6 hetesen adja bölcsibe vagy 2 évesen.
2014. júl. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
83%-os: köszi a véleményed, hogy ki és miért ne vállaljon gyereket:) ne legyél soha diktátor, légyszi!
2014. júl. 11. 08:39
 24/47 anonim ***** válasza:
38%

20as, te jó nagy hülye vagy... szerinted aki nem term. szül és nem szoptat, az kimerül annyiban, hogy félti a pináját meg a mellét??? szegény gyerekeid, igen buta anyjuk van.


Részemről annyi negatívumot olvastam már a term.szülésről, ráadásul a környezetemben is van ez miatt ox.hiányos gyerek, vagy épp, akinek csontját törték, anyuk azóta is pelenkás, stb. Hát köszi, akkor inkább szenvedjek +2 hetet/hónapot, mint hogy a gyerekemnek baja legyen. Ez szeritem közel se önzőség, sőt... A szoptatásról meg. Nem a mellemet féltem, az már annyira lóg, hogy annak már mindegy. Egyszerűen undorodom a gondolattól. Amúgy is komplexusos vagyok, nem hiányzik. És ettől nem kap kevesebbet a gyerekem.

2014. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
41%
Ne haragudj, de nem értem a felháborodásodat. Megkérdezted, miért gondoljuk így, én meg megírtam, én miért gondolom. Ha nem érdekel az ellenvélemény, egyszerűen nem kell megkérdezni.
2014. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

25: nem azt kérdeztem, hogy miért gondoljátok így (olvasd el a kérdést), hanem hogy miért meri bárki is ezt írni, ez a tény képesztett el engem.


most akkor aki nem adózik 100 ezret, annak meg nem való az államban élés? vagy mi? érted...

2014. júl. 11. 13:13
 27/47 anonim ***** válasza:
39%

A kérdésed így szól: "Miért írja itt mindenki, hogy nem való annak gyerek, aki nem marad otthon vele, nem szoptatja, és a munkája is (! ) fontos neki?" A 'meri' szó nem szerepel szerintem benne. De ha érdekel, miért merem így gondolni:

1. Saját gyerekkori érintettség kapcsán.

2. Ott még talán nem tartunk, hogy akár te, akár a gondolatrendőrség megszabja, mit gondolhatok és mit nem. Neked szíved joga programcsászárral szülni, nem szoptatni, csecsemő gyereket bölcsibe adni, nekem jogom van erről véleményt alkotni, ha pedig kérdezed, akkor elmondani. Továbbra is fenntartom, hogy ha nem érdekel az ellenvélemény, akkor nem kell rákérdezni.

2014. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
74%
Egy kicsit átestél a ló túloldalára kérdező. Ha azt várod hogy téged ne ítéljenek el azért mert nem szoptatsz vagy visszamész dolgozni, akkor neked is el kell fogadnod, hogy más meg mindent megtesz azért hogy szoptathasson és a gyerekével legyen. Azért nem minden fekete és fehér. Fel kéne nőni, és nem egymás magán életébe turkálni. Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. És szabasd országban élünk, tehát mindenki kinyílváníthatja a véleményét, akár tetszik akár nem.
2014. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

De nem értitek, miről szól a kérdés:) Szoptasson, persze, sőt! Az jó dolog:) Csak...a kérdés nem arról szól (bocsánat, ha nem szó szerint idéztem, jaj), hanem hogy tényleg miért ítélnek emberek ilyen súlyosan?


Szóval tényleg számos kérdés van, ahol az anyuka mondjuk másként gondolkodik,és egyből jönnek azok, akik "neked nem való gyerek"-eznek. Ilyesmit hogy tudnak kijelenteni emberek? Számomra csak ez a furcsa:)

2014. júl. 11. 14:14
 30/47 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a stílussal volt a gondja a kérdezőnek,nem az ellenvéleménnyel,ugyanis úgy adta elő magát a válaszoló,mint aki nem úgy cselekedik ahogy Ő írja az minek szül,már bocsánat tényleg felháborító amikor valaki el akarja dönteni ki mikor szülhet
2014. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!