Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért írja itt mindenki, hogy...

Miért írja itt mindenki, hogy nem való annak gyerek, aki nem marad otthon vele, nem szoptatja, és a munkája is (! ) fontos neki?

Figyelt kérdés

A személyes életemben nem találkozom ilyen anyákkal, de itt mindenki ezt mondja.


Amikor nem volt Magyarországon GYED, akkor is felnőttek gyerekek, és a nyugatiak? A nyugatiak nem is emberek? Mert ott mondjuk van, ahol fél év, vagy csak hat HÉT a szülési szabi?


Itthon is vannak 4-6 órás munkák, ha valaki nem akar visszamenni 8-ban dolgozni, szóval nem értem, miért mondja itt mindenki, hogy az rossz anya. Akkor az rossz anya, aki mellette nő és ember is, és nem csak az anyaságban teljesedik ki?


Vagy, akik ezt mondják, azok gyűlölik a munkájukat, és pihenhetnek belőle 3 évet?



2014. júl. 10. 18:46
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
tessék, mondtam, hogy vannak, akik szerint annak minek gyerek...:D nem is egy!
2014. júl. 10. 20:29
 12/47 anonim ***** válasza:
51%

Nem ítélem el azt, aki nem marad otthon 3 évig, ennek ezer oka lehet. DE azt nagyon elítélem, aki nem foglalkozik a gyerekével, mert a karrierje fontosabb. Nem gond, hogy dolgozni akar a gyerek 3 éves kora előtt, de ezt csinálja úgy, hogy ne más nevelje a gyerekét, tökmindegy, hogy az nagyszülő vagy bébiszitter. Akit csak az érdekel, hogy a munkájában kiteljesedjen, közben a gyerekét max. aludni látja, az tényleg ne szüljön, az ilyennek fölösleges. Aki normálisan csinálja, és munka mellett a gyerekére is van ideje, azzal semmi gond nincs szerintem.

A szoptatással is hasonlóképpen vagyok, ezer oka lehet annak, hogy valaki nem szoptat, kezdve attól, hogy nem tud, egészen addig, hogy pszichésen vannak ezzel gondjai, vagy éppen egy kínszenvedés számára, annyira fáj neki. Ilyen esetekben szerintem teljesen meg lehet érteni. Aki viszont azért nem hajlandó szoptatni a gyerekét, mert "jááj, hogy fog kinézni a mellem", na azt elítélem, szánalmas, felszínes embernek tartom, mert egyáltalán nem a gyerek érdekeit nézi, csak a külseje érdekli. És még fölösleges is emiatt megfosztani a gyereket az anyatejtől, mert idővel úgyis a gravitáció győz, nem maradnak meg sokkal tovább a tökéletes mellek.

2014. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
90%
Ma 20.24 tudod az a gond szerintem két vegletről beszélünk. Én már elmentem abba az irányba hogy kizsaroltam magam és a testem és az emberi kapcsolataim. Csak hogy miről is beszélek. Reggel felkeltem séta tízórai, ebéd, uzsonna napi játék szokásos napirend. Folyamatos an csak vele foglalkoztam, bűntudat gyötört ha kimentem enni, pisilni és be kellett rakni a kiságyba. Ezért ami nappal kimaradt házimunka egyéb éjjel csináltam meg éjfélig, hajnal egyig. A babám rossz alvó egy évesen is felkel 3-4x egy éjszaka. Lefekudtem utána 2 óra múlva felkeltem ciciztetni, utána két óra múlva megint. Olyan kimerült lettem hogy ingerült voltam és ezt szerintem ő is érezte. Na itt mondtam elég. Ennek pár hete. Most van hogy elmegyek sétálni egy felórára míg a mama vigyáz rá.
2014. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
78%
Én megpróbáltam szoptatni de nem ment.Annyira kínszenvedés volt az egész,annyira utáltam,hogy non-stop a cicimen lóg,szinte depressziós voltam az egésztől,sosem tudtam éhes-e vagy nem,evett e eleget vagy nem,hogy nem sokáig tartott.Tudom sokan megvetnének érte,de ha valaha lesz kistesó,akkor a kórházban szoptatom de annyi.Itthon tápszert fog kapni,mert én még egyszer nem akarom "azt" átélni.Undorodtam a tejelő mellemtől...
2014. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
34%
Ez a 3 évig otthonlevés hatalmas hülyeség, egy gyereknek már hamarabb is szüksége van gyerektársaságra, nagy duma,hogy a gyereknek az a jó ha 3 évig anyucival otthon van de ez nem igaz.
2014. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
38%
a gyermekpszichológiai könyvek nagyrésze marhaság és elmélet, azért van még ez a 3évig otthon lehet lenni rendszer mert lassan ébred fel Magyarország a szoci időkből,de a gyereknek nem az a legjobb ha 3 évig csak anya,sőt a legtöbb esetben rosszabbul jár az a 3 éves akivel az anyja otthon volt
2014. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
84%

gondolom első lesz..

én is ilyen vagányan álltam hozzá, míg meg nem érkezett,mostmeg bölcsibe is fájna a szívem beadni


a gyerek mindent megváltotat, téged is


majd azután írd ki, ha már a kezedben tartod

2014. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
60%
Élö példa: Engem 9honapos koromig szoptatott anyukám és 3 éves koromig Otthon volt velem, szôrnyen rossz a kapcsolatunk. A férjemet 3 hónapos koráig tudta szoptatni AZ anyukája és 2 évesen bôlcsibe adta, irigylésre méltóan jó a kapcsolatuk. Nekem ennyi elég.
2014. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
32%
A nevelésen sokkal tôbb Minden múlik...
2014. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
27%

# 11/19

És ezen miért kell csodálkozni? Aki félti a pi..áját vagy a melleit az még nem érett az anyaságra, mert az anyaság ennél nagyobb áldozatokkal jár minimum 18 éves korig.

2014. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!