Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért írja itt mindenki, hogy...

Miért írja itt mindenki, hogy nem való annak gyerek, aki nem marad otthon vele, nem szoptatja, és a munkája is (! ) fontos neki?

Figyelt kérdés

A személyes életemben nem találkozom ilyen anyákkal, de itt mindenki ezt mondja.


Amikor nem volt Magyarországon GYED, akkor is felnőttek gyerekek, és a nyugatiak? A nyugatiak nem is emberek? Mert ott mondjuk van, ahol fél év, vagy csak hat HÉT a szülési szabi?


Itthon is vannak 4-6 órás munkák, ha valaki nem akar visszamenni 8-ban dolgozni, szóval nem értem, miért mondja itt mindenki, hogy az rossz anya. Akkor az rossz anya, aki mellette nő és ember is, és nem csak az anyaságban teljesedik ki?


Vagy, akik ezt mondják, azok gyűlölik a munkájukat, és pihenhetnek belőle 3 évet?



2014. júl. 10. 18:46
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Nem ezelôtt 100 évrôl beszélek. Hanem mondjuk 30éve bôven volt választási lehetôségük.
2014. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
És az te honnan tudod akár 30 éve mi volt.Mer anyukád azt mondta, hagyjuk már.
2014. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
42: mondjuk egyetemen is tanultam szociológiát, de igen, anyukám is azt mondta:)
2014. júl. 12. 15:56
 44/47 anonim ***** válasza:
Nem csak te.
2014. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Hanem még ki?:)
2014. júl. 12. 20:20
 46/47 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez viszonylag egyszerű. Azért mondják ezt, mert azzal, hogy gyereket vállalsz, azt vállalod, hogy megteszel érte mindent, mert ő a tiéd, rád van utalva, és alapból a legjobbat akarod neki (legalábbis azt kellene). Ha már úgy kezded, hogy jobban érdekel a munkád, meg sem próbálod szoptatni, lepasszolod hétvégére, akkor másokban joggal merülhet fel az, hogy mégis mire kellett neked a gyerek. Mert aki nem tudja, hogy ez bizony sok lemondással jár, az nem készült fel rá, csak látta a szomszédnál, hogy milyen aranyos egy bébi, és jó lesz neki is egy.

Ez persze most kisarkított példa, de felmerül az emberekben. És mondom én ezt úgy, hogy én sem tudtam sokáig szoptatni, de legalább megpróbáltam, és úgy hogy én is bölcsibe adom a fiam, mert szerintem sokkal jobban élvezi, hogy más gyerekekkel játszik, mint azt, hogy itthon kuporgunk kettesben.

Ez elején mi máson tudod "lemérni" a szeretetet, mint azon, hogy mire vagy hajlandó a saját gyerekedért?

Ettől függetlenül vannak helyzetek, amikor nem jönnek össze úgy a dolgok, ahogy akartad, vagy szükséghelyzet van. Ha valaki azért megy vissza dolgozni, mert szükségük van a pénzre, attól nem szereti kevésbé a gyerekét, és emiatt nem kell gyerektelennek maradnia.

Szóval sok tényezőből áll ez, sokan ítélkeznek a tények ismerete nélkül. Egyszerűbb lenne, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna.

2014. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
Meg itt élik ki magukat azok, akik sikertelenek minden másban, ezt tudom. Sőt, mivel arctalanság van, simán lehet, hogy ezek még csak nem is anyukák. :)
2014. júl. 12. 23:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!