Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiam nem hajlandó...

7 hónapos kisfiam nem hajlandó semmilyen főzeléket megenni. Sem a bébiételt sem azt, amit én főzök otthon. A gyümölcsöket viszont szereti. Akinek ilyen problémája volt hogyan oldotta meg? Miként szoktathatnám rá? Eröltetni sem akarom.

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azokat a bébiételeket, amikben gyümi+hús van. Lehet, hogy nem tetszik Neki még más, csak az édes ízek, ami érthető, mert az anyatej édes, illetve a nem HA-s tápszerek is. Minden nap próbálkozz be Nála, egyszercsak rá fog kapni. Nálunk legalábbis így volt.
2010. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet.Sajos már próbáltam ilyen ételeket is,de nem tetszett az Úrfinak :-((6 hónapos koráig csak anyatejet kapott.Próbálkozok,de félek,hogy megutáltatom Vele.
2010. jan. 8. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez ezzel küzdünk.Kisfiam 9 hós elmúlt, nekem csak a banánt eszi, a többi szopizás.Gondolhatod?Már próbálkoztam mindennel, de mostanába rájöttem hogy akkor megeszik kb.80-100gm-ot ha levesből veszem ki neki a zöldségeket, összeturmixolom és teszek hozzá neki a leves levéből h hígabb legyen.Úgy megeszi, pl ma a kolbászos krumplilevesből adtam neki:krumpli-sárgarépa-zöldség-karalábé és megette,tegnap külön vízbe főztem neki krumplit-karfiolt-sárgarépát-nem kellett neki.Próbáld ki te is így.Húslevessel, zöldséglevessel, stb.Sok sikert és kitartást.:)
2010. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először csak a sütőtököt volt hajlandó megenni. Sütőben sütöttem meg, és összeturmixolva jégkockatartóban fagyasztottam. Először csak pár kanállal evett, aztán mikor eljutottunk a 150ml-ig, adtam hozzá krumplit, úgy már megette azt is. Utána meg jött az, hogy almát összefőztem krumplival. Mindent eszik, nem válogatós.
2010. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. jan. 8. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi 4 hósan kezdtük ugyan a kóstolgatást, de cska most 9 hónaposan jutottunk odági hogy gyömülcs nélkül eszik zöldséget. Eddig mindenhez kellett almát tennem (mármint inkább almához tettem ezt-azt), különben nem ette meg, de úgy midnent.

Most már én is úgy csinálom, hogy húslevesből répa-krumpli-husi lével összeturmixolva és úgy ízlett neki.

Amúgy megkóstoltam azokat a zöldséges babakajáka... olyna ízük van mint a fűnek, nem csodálom hoyg nem szeretik. Kell az a picike só és egyéb fűszer, hogy jó íze legyen.

2010. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy neked jó íze legyen,a hhoz tényleg kell fűszerezni. De az is biztos, hogy a babáknak még sokkal erősebb az ízérzékük, de nincsenek is hozzászokva a sós, fűszeres ételekhez, minek kellene a finom sárgarépát még ízesíteni, vagy a sütőtököt, vagy bármelyik zöldséget is?

Szerintem próbáld ki, ahogy az utolsó válaszoló is írta, hogy a gyümölcshöz szépen fokozatosan adagolj zöldséget is, így majd hozzászokik annak az ízéhez is. Sok sikert és türelmet!

2010. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!