Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van olyankor ha az apuka...

Mi van olyankor ha az apuka megígérte hogy éjjel lesz a gyermekünkkel de halasztgassa és már alszik?

Figyelt kérdés

2 napot van itthon a férjem ma és holnap.

Mára ígérte mert még holnap itthon van és ha esetleg hosszú az éjszakája akkor nappal ki tudja magát pihenni.

De ő azt mondta hogy ma nem mert fáradt, majd holnap éjjel, de abból nem lesz semmi mert holnapután reggel megy dolgozni és szerelő tehát oda kell figyelni a munkára.

Ilyenkor mi a teendő?

Mindig lesz akkor kifogás?

Utána 2 napig ismét nem , mert dolgozik, utána meg majd kitalál valamit.

Akkor éjjel ébresszem a gyerekhez vagy ne?



2014. júl. 18. 21:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon rossz alvó volt a babám. Nem mondom, hogy nem esett volna jól, ha felkelt volna a férjem éjszaka a kisebbik fiamhoz, de nem is kértem. Pedig egy idő után már annyira kínzó kegyetlenségnek éltem meg a kialvatlanságot.

A férjem minden nap fél 6-kor kel, és este fél 7 és fél 8 között ér haza. Ő is fáradt , én is.

Tudtam jól, hogy nem tud (akar?) felkelni, ezért nálunk az vált be, hogy néha hétvégente vagy ő éjszaka sokáig fennmaradt, monjuk hajnal 1-ig, mert amúgy is tévézett és az első visszaaltatást ő csinálta meg, vagy reggel kelt fel mondjuk 6-7 közötti ébredésénél és én még alhattam mondjuk 1-2 órát. Ez a 2 kicsi gyerek mellett, úgy kb. 6-8x fordult elő.

Alig ismerek olyan férfit, aki felkelt éjszakázni a gyerekhez.

2014. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

mi ezt másképp oldottuk meg és működik :)

én későn fekvő vagyok ő meg korán kelő, talán ezért is :)

szóval minden vasárnap mikor felkelt akkor onnantól övé a gyerek :) mikor még pici volt akkor hozta szopizni, de ha végzett akkor már kapta is ki a kezemből és aludhattam vissza :)

mikor már nagyobb volt akkor meg megetette és levitte a játszótérre....

2014. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
Le lehet pontozni, DE párom kell minden éjjel, lefejek és meg eteti. Igaz még 2 hónapos és 1 hónapja 1 max 2x kell. De mi ezt megbeszéltük, max akkor kelt ha kevés a tejcsit, de akkor meg kap tápszert ha nincs szíve fel kelteni.Úgyhogy én saját magunkból kiindulva KELTENÉM!!!!
2014. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Èn azt nem èrtem h mièrt vàrod ezt el? Sztem ez a nem normàlis.
2014. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
48%
Nem kelteném. Amíg egy gyerek van, és apának húzós a meló, addig sajnos az éjszakai kelés anya dolga. Ha több gyerkőcötök is lesz, akkor már tényleg ildomos lesz besegítenie, ha egyszerre nem csak egy gyerek ébred éjszaka. Azért ettől függetlenül rápirítanék egy kicsit, hogy legalább legyen őszinte hozzád és magához is és ne ígérgessen...
2014. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
nalunk a kicsi. kb 9 hetes. koraig ejszakazott a ferjem a masodik hettol besegitett. lefejtem a tejet. o megitatta bufi, pelus csere n.is egtszer kakis is volt kicserelte minden gond nelkul :) csak akkor ebresztett fol ha cici hianya volt a.lanyunknak es. mar vegkepp nem birt vele
2014. júl. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek mindkettőtöket.7 hónapos koráig én voltam itthon a fiammal, aztán visszamentem dolgozni, és a.férjem van itthon. Ő is felkelt amíg én voltam itthon, és persze én is segítek neki most, hogy én dolgozom. Persze az kel többet, aki nem dolgozik. De egy-egy éjszakát be lehet vállalni. A kialvatlanság emberkínzásnak is kiváló. A gyereket közösen vállaltuk, így a terheket is közösen viseljük.
2014. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
kérdezö, végül felkeltetted? :)
2014. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem nem keltettem fel!

Miután feltettem ezt a kérdést én kikapcsoltam a számítógépet és lefeküdtem aludni, igaz hogy mérgelődtem magamban még egy darabig hogy már megint én.

A férjem úgy képzeli el hogy mindent én csináljak a gyerekkel, mert ő a pénz kereső.

Ő napközben azt csinálhasson ami neki tetszik ha úgy akarja ne is zavarjam a pihenésben amikor itthon van.

Valaki feltette a nagy kérdést hogy miért nem szoktatom le az éjszakai ébredésekről?

Hát nem olyan egyszerű , ha kel mit csináljak vele, bele teszem a cumiját a szájába, vagy megetetem akár 3 szor is ha éhes, kb jobbik esetben 6-8 alkalommal kelek hozzá.

Rosszabbikban fél éjjel nem alszok és 15 percenként ébredek hozzá.

Na de ha ő hajnalban néz rá, amíg én alszok az nem jó ám.

Mert anyós is éjjeli bagoly volt pont én aludjak még hajnalban mikor már a gyerekem nem alszik...ezt úgy hívják a szbadság korlátozás.

2014. júl. 19. 17:05
 20/22 anonim ***** válasza:
Mi az ami szabadsàgkorlàtozás? Nemértem...
2014. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!