Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sz@r Anya lennék?

Pompom3 kérdése:

Sz@r Anya lennék?

Figyelt kérdés
Kislányom 1-én lesz 5hónapos.Szopizik.7hetes volt amikor elkezdett szopizni,egyik napról a másikra,addig a lefejt tejemet kapta cumisüvegből.Amióta szopizik egyáltalán nem fogadja el sem a cumisüveget sem a cumit.Átaludta az éjszakát eddig,ez viszont mostanában meg változott.1,5-2 óránként kel.Mire én vissza aludnék,Ő ismét fent van és cicizne.Már megfordult a fejembe,hogy elválasztom,csak nem tudom,hogy akkor éjjel,hogy etetném meg?Nappali szopival nincs baj,az 2-3 sőt van,hogy kitolódik neki akár 4óra hosszára is.
2014. júl. 23. 08:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nálam a 8. hónap végén szokott eljönni a mélypont :)
2014. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ahogy mar írtak sok más miatt is ébredhet, ezért nem biztos, hogy bármi is változna, ha leszoktatod, sőt lehet még jobban "megkevernéd" a picit. Az valóban megér egy próbát, ha este tartalmasabb vacsorát adsz neki, ha pedig ugyanúgy kel, akkor más a gond, fogzás, mozgásfejlődés, vagy talán túlságosan is rágörcsölsz, stb. Sajnos ez egy ilyen időszak, fő a türelem. Hidd el átérzem a bajod, 25 hónapos Kisfiam még mindig legalább 5-ször fenn van, már egészen beletörődtem :-). Kitartás!
2014. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 cavalli ***** válasza:
51%
A babák 6 hónapos kora körül van egy fejlődési ugrás, amikor képes az addig megszokott dolog teljesen felborulni. Arról se feledkezzünk meg, hogy ekörül kezdődik a fogzás, lehet ez zavarhatja. Soha sem foog megtudni az igazi okát annak, hogy miért borult fel egy jól működő napirend, de ne is nagyon keresd az okád. Szerintem nem éhes, egyszerűen csak Rád van szüksége, hatalmas a súlya, inkább komfort szopi ez mint tényleges éhség. Nem vagyok cumi párti, de , ha ennyire ki vagy merülve, próbálj meg neki cici helyett cumit adni. Azt nem értem, ha most már jól szopizik, miért kezded el hozzátáplálni? Még 5 hónapos sincs!
2014. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy vagy szar anya! Az ilyen bunkó kommentekkel meg ne törődj, borzalmasak egyesek. Teljesen igazad van, egy frusztrált, zombi anyukánál nincs rosszabb! Jaj, annyira szánalmas, amikor önjelölt szuperanyukák "tanácsokat" osztogatnak, és közben még a kérdésre meg elfelejtenek választ adni :D

Én is a cumit javasolnám. Próbáltad? Nálunk egyéb gondok miatt az éjszakai virrasztásoknál ez a megoldás merült fel, sokat javít a helyzeten.

2014. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%
Értem a problémát, nem vagy szar anya. Csak azt a részt nem értem, hogy technikailag hogyan oldanád meg, ha nem fogadja el a cumit...szóval ezért tartom korainak.
2014. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy szar anya! A 6-os meg egy bunko es gondolom a szuper anaysag kozepette itt eli ki magat, h beszologat masoknak.


Nem kell elvalasztani a babat ilyenkor, csak ra kell szokatni arra, h ejjel bizonyos idopontokban szopizzon es csakis akkor. Hiaba kel fel, nem kell mindig etetni. Ha a baba megszok egy rendszert es kovetkezetesseget, akkor ahhoz fog igazodni. Ha tobbszor felkel, akkor ne adj neki mindig cicit, hanem probald meg mashogy elaltatni. Hamar meg fogja szokni, meglatod. :) Kitartas!!!

2014. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :) A cumit és a cumis üveget sem fogadja el,rángatja a fejét,nyüsszög.Próbálgatom neki,habár én sem vagyok cumi párti,de ha ez segítene nem bánnám :) Ki mit javasol a bőségesebb vacsival kapcsolatban?-arra gondolok,hogy mi legyen,gyümölcs,vagy inkább zöldség?
2014. júl. 23. 11:56
 18/29 anonim ***** válasza:
52%

Elképesztő, hogy egyesek milyen bunkók tudnak lenni. Gondolom, ő biztosan egy tökéletes szuperanya, aki még soha, egyetlen pillanatra sem fáradt el, még soha nem volt türelmetlenebb, mindig kipihent és mosolygós, mindig mindent elsőre tud, soha nem tanácstalan. Már miért lenne attól sz.r anya a kérdező, mert esetleg belefáradt abba a helyzetbe, ami hónapok óta fennáll és próbálna ezen változtatni. Ha találna rá megoldást, akkor miért ébrednének annyiszor feleslegesen?

Próbáld meg, hogy este adsz neki tejpépet kanállal, az jobban eltelíti.

2014. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt ennyi idős,a tejpépet javasolta a védőnő.Sajnos nem vált be,mert kijött belőle minden alkalommal,így nem is erőltettük,DE nagyon sok baba szereti és jól is lakik tőle.


Egy próbát megér,ha tényleg az éhség az oka.

Elhiszem,hogy fárasztó,de az elválasztás szerintem sem oldaná meg a dolgokat.Az én kislányom már 16 hónapos és a mai napig ébred éjszaka,van,hogy egyszer,van,hogy többször.Sajnos a kicsiknél mindig van valami,ami megzavarja őket,de remélem nálatok gyorsan megoldódik ez a helyzet,és ha nem is alussza át teljesen az éjszakát,legalább tudtok 3-4 órát egyhuzamban aludni.Jah,a fogakra is lehet gyanakodni ennyi idősen,vagy még akkor is nyugtalanabbak,ha valamilyen új mozgásformát tanulnak éppen.Nyugi,lesznek jobb időszakok is!

2014. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer a válaszokat!:) Megpróbáljuk a pépet estére,van is itthon.Tejpépből nem baj ha nem egy egész adagot csinálok meg?-vagy olyan szigorúan kell venni mint a tápszer készítésnél?
2014. júl. 23. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!