Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hós kisfiam nem indul, még...

12 hós kisfiam nem indul, még érdeklődést se látok rajta ez iránt. Mik a gyanú jelek, ha valami gond van? Mit kell figyelni?

Figyelt kérdés
nagyon korán már 6 hósan ült, mászott, felállt, de valahogy itt leragadtunk, azóta se történt nagy előrelépés. egyébként érdeklődő, értelmes baba, de ha vezetgetni akarom, azt se hagyja. na nem erőltetem persze. de érdekes.kicsit bosszantó, amikor körülöttem mindenki dicsekszik, hogy neki már 9, 10, 11 hósan indult a babája, hát mi még nagyon messze vagyunk ettől...
2014. júl. 23. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kapaszkodva, bútorok mellett azért totyog?

Mikor állt fel?

Az én fiam is most múlt egy éves. Én mondjuk ne aggódom, h még nem indult.el.egyedül. Persze kapaszkodva tipeg.

Azt olvastam h a felallastol számított kb 4 hónap múlva indulnak el a babak. Nekünk ez a jövő hónapra esik. Kíváncsi leszek valóban így lesz-e.

2014. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Aha, igen. Mindenkinek 8-10 hós korában indult el a gyereke csak épp neked nem. Meg nekem. Nem kell elhinni minden dicsekvést.

Bútorok mellett lépeget? Tett már pár lépést, h fogtad a kezét? Ha igen, akkor semmi para nincs, de még ha nem, akkor se aggódj! 18 hónapos koráig kell egyedül elindulnia. Akkor szoktak vizsgálatra küldeni, de vannak babák, akikkel akkor sincs semmi baj.

Egyébként meg olvastam, h a nagyon okos, érdeklődő babák általában később kezdenek el járni.

Én azt hittem, a fiam sem fog, m 12 hós korába kézen fogva lépegetett, de nem volt többre hajlandó sokáig. Most 18 hós és kb 1 hónapja indult el teljesen egyedül. Azóta meg szaladni kell utána. :)

Még ne aggódj. :)))

2014. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lányaim 7 hónaposan álltak és oldalaztak a kiságyban, de csak 16 (!!!) hónapos korukban indultak el egyedül. Fiam 7,5 hónaposan állt, oldalaz, most 9 hónapos, szerintem ő is későn kezdi majd. Ne aggódj ezen.
2014. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is egyik lányom mindent csinált időban, sőt a tesókhoz képest korán-10 hósan- felállt kapaszkodás nélkül és ennek ellenére már majdnem 15 hós volt, amikor elindult. Ne aggódj és ne foglalkozz senkivel. Bár én in mindig agyaltam rajta, most pl. akikkel együtt született állítólag mindenki szobatiszta 20 hónaposan az én lányom még fényévekre van tőle.
2014. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hónapos korában indult el. Ma már nagy ovis, értelmes, okos, teljesen jó mozgású kisfiú- túlaggódni nem kell.


Nálunk van/volt egy pici hypotónia- emiatt azért kértem beutalót a kerületi szakrendelőbe gyógytornászhoz és orthopédiára- a gyógytonászok mutattak pár jó trükköt, gyakorlatot, amivel lehet egy picit ösztönözni (erőltetni NEM szabad!).


lehet, hogy csak véletlenül kimaradt a leírásodból, de KÚSZÁS is volt? Minden mozgásfázis eddig megvolt?

Ez nagyon fontos lenne- az egyáltalán nem baj, ha még mászva közlekedik, erősödik, hagyni kell a maga ütemében fejlődni.


ha picit bizonytalan lennél, kérj a gyerekorvostól beutalót gyógytornára, nézzenek rá.

2014. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Miért foglalkozol a más gyerekével? 18 hónapos korig nem baj, ha nem jár önállóan. Versenyeztek a barátnőiddel, vagy mi?

Számomra borzalom, hogy még önállóan menni nem tudó babákat vonszolnak kézen fogva, merthogy milyen aranyos, ahogy lépeget.

Meg mindenféle praktikákkal veszik rá őket a sétára, eróltetik a felállást, mert a szomszéd gyerek bezzeg már csinálja. Rossz nézni az ilyen gyerekeket, hogy ahhelyett, hogy saját ütemükben fejlódnének, anyuka megszabja a fejlődés menetét.

2014. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem verseny, az ember egyszerűen csak aggódik, hogy minden más baba már jár, az övé meg nem. Ezt csak az érti, akinél így van. Nem azért kérdezgetjük, mert erőltetni akarjuk, hanem mert félünk, hogy gond van vele, és nem akarunk az utolsó pillanatig várni, hogy ez kiderüljön.

Az én fiam is ilyen lassú. Nemsokára 17 hónapos lesz, és még csak most kezdi elengedni a bútort, vagy hajlandó fél lépést tenni, ha hívjuk. Bútor mellett már hónapok óta megy, mászik is, kúszott is, szóval nem maradt ki semmi.

Remélem, most már lassan elindul. Tudom, utána meg azt kívánom, bárcsak ne kellene egész nap rohanni utána :)

2014. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6- os vagyok. Annak ellenére írtam, amit írtam, hogy az első gyerekem 17 hónaposan indult el. Engem is zavart, de nem egy éves korában.

Soha nem vezetgettem, hagytam, hogy induljon el magától. Szóval áttérzem a lassan fejlődó babák szüleinek érzéseit, de 1 évesen, akkor sem kell falnak menni, mert nem jár a baba.

2014. júl. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van. En sem egyeves koraban kezdtem rajta izgulni, de egy ido utan felmerul az emberben, hogy akkor most valami gond van, mert mar minden baba jar, csak az enyem nem.

12 honaposan meg en sem kezdenek tornara jarni vele, ha egyebkent mas mozgasformai normalisan megvannak.

2014. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a bútorok mellett lépeget kicsit, de két kézzel kapaszkodik, csak néha-néha engedi el egyik kezével, de akkor is, ahogy észreveszi, hogy hűha, nem kapaszkodok két kézzel már teszi is vissza a kezét. önálló állásrtól is fényévekre vagyunk...na a kúszás....valami volt, de nem nagyon...fejemelés, forgás,mászás, ülés, felállás kapaszkodva azok rendben voltak-vannak. sőt..egy mászó bajnok...nem csak vízszintesen, de fel az ágyakra, székekre...szóval ebben nagyon otthon van. a kúszás inkább csak hátrafelé volt. valamennyit kúszott előre,de utána rögtön rájött a mászásra és nem akart kúszni.a kúszás 2-3 nap lehetett.nem tudom ez mennyire lesz gond...nagyon köszönöm, hogy ennyien írtatok.jó érzés volt végre ilyet is hallani, hogy mások gyereke is indult egy éves kora után. ha van valami trükkötök, tippetek és további tanácsok, azokat szívesen fogadom. természetesen nem verseny van az anyukák között(valaki írta)de tény, hogy a játszótéren mennek a kérdések, tanácsok, storyk...aztán egy kicsit felhúzza magát az ember egy-két dolgon
2014. júl. 24. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!