Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A barátnőm azért akar gyereket...

A barátnőm azért akar gyereket vállalni, mert már unja a munkahelyi robotot? Ez normális hozzáállás manapság?

Figyelt kérdés

A barátnőm 3 éve dolgozik 8 órában (irodában, diplomáinak megfelelő munkát, viszonylag lazázva). Előtte egyetemre járt, két diplomát szerzett. Egy éve van férje (velünk egyidős), aki szintén többdiplomás ember, fejesként dolgozik egy bankban.


És a barátnőm most azzal állt elő, hogy ugyan nem akarja még a szabadságát feladni (de ott a bébiszitter, nagyszülők nincsenek elérhető közelben), de szeretne már gyereket, hogy kikapcsolódjon, otthon lehessen sokat és kicsit pihenjen.


Eleve furcsa, mert egy évnél tovább nem engedik otthon maradni (mármint nem törvényileg:D), szóval csak egy évet tudna "pihenni", mondtam neki, hogy inkább PhD-zzon, ha ez a cél, de annyira nem akarok beleszólni persze.


Ez így lesz, tud majd pihenni, vagy csak naiv?:) Más is szült azért, hogy pihenjen?


27 éves a barátnőm



2014. júl. 26. 09:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzi azt, hogy babát szeretne, akkor nem szabad szülnie. Ne eszköznek tekintse, ami a pihenést biztosítja számára. Egyébként nem fog sokkal többet pihenni, csak másfajta elfoglaltsága lesz.


Amiket az utolsó hozzászólásod előtt írták, abból nekem az jött le, hogy minden a baba mellett szól. Biztos anyagi háttér, férj, 27 éves életkor. De így, hogy nem szeretne babát, hát nem tudom mi fog kisülni belőle.

2014. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Pihenni? :-DDDD


Bébiszityó bentlakásos lesz és éjjel is ugrál majd? Mert ha csak arra gondolsz, hogy addig hívtok amíg elmegy fodrászhoz, kicsit vásárolgatni, akkor még nem lesztek előbbre. Nekem nem volt bébiszitterem csak egy állandóan segítőkész anyukám, aki boldogan szaladt unokázni, de így is baromi fárasztó volt.

Az előző munkahelyemen hétfő reggel azon röhögtünk amikor pár anyukával összeültünk kávézni, hogy végre hétfő, végre nyugalom, végre megihatjuk a kávénkat békében, mi pihenni járunk be a munkahelyünkre. És ebből egyik olyan volt, aki igencsak jó körülmények között élt, takarítónő járt hozzájuk és bébiszitter. De a gyerekekkel való foglalkozás csak magában is kimerítő ha rendesen csinálja az ember, még akkor is, ha van segítség.

2014. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha nem is akar gyereket,akkor a bébiszitternek ne szüljön. A gyerek nem valami eszköz,hanem egy érző ember.Ha anyagilag ilyen jól állnak,akkor pihenjen fizu nélküli szabin egy évig.
2014. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

3 év munka után "kiégett" a barátnőd??? Hát ez érdekes, hogy fogja így vegigdolgozni az életét?


Egyébként nálunk is közrejátszott a munka abban h mikor vállaltuk be a babát.

En 12 év után éreztem, h kezdek kiegni, uh döntenem kellett, vagy most vállaljuk be a babát, v új munkahely után nézek, amitől felfrissulest reméltem.

Persze nem volt nehéz a döntés! :-)


Egyébként Igaza van az előttem szolonak, a babysitter csak akkor ér vmit ha odakoltozik hozzájuk. A legfarasztobb dolog az elején az éjszakai műszak. Persze vannak szerencsés emberek akiknek már 6 hetesen átalussza a baba az éjjelt.


Most volt egy éves a fiam. Most kezdem azt érezni, h élvezem az itthon létet. Éjjel alszik, nappal is tudom mikor van fixen az az idő amikor aludni szokott, amikorra tervezhetem h én is feltoltodom picit.

Én még egy évet itthon leszek, innentől lesz még könnyebb a helyzet, szóval szerintem egy évnyi otthonlet nem azt fogja nyújtani neki, amire ő vágyik.

2014. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen mindenki maga tudja, de én nem bíznám bébiszitterre a gyermekem! Én is diplomás vagyok! De én azért szültem hogy ÉDESANYA lehessek! Szerintem (de persze ez az én véleményem) a legcsodálatosabb dolog a világon! SEMMI PÉNZÉRT, SEMMI PIHENÉSÉRT nem adnám azt az időt amit a gyermekeimmel tölthettek! Jó látni vidám arcukat amikor játszom velük! Látni ahogy fejlődnek és szerintem ne a bébiszitter lássa -mert én épp kikapcsolodok - amikor először átfordul, feláll vagy épp elindul! És igen van hogy már nagyon fárasztó éjjel felkelni hozzá de megéri! Addig jó amig csak velük lehetek! De ez az én véleményem s minden rossz szándék nélkül gondoltam megosztom veletek! Egy 4 éves kislány és egy 1 éves kisfiú anyukája :)
2014. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
A 13-as válaszolónak igaza van! Egy gyermek érző lény! Akinek főleg az 1. évben az édesanyjára van a legeslegnagyobb szüksége! Akkor lesz igazán Boldog, Nyugodt , Kiegyensúlyozott baba! Mert az szeretne vagy nem?
2014. júl. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
bakker, én 11 évet nyomtam le multinál, még plusz két diplomát szereztem ez idő alatt és nem napi 8 órában melóztam, hanem lógott a belem...ennek ellenére nem azért vállaltam babát hogy pihenjek. Nekem ennyi sz*rság után egy kicsit más volt a babázás, bár nekem nincs bébiszitterem és nemrég mentem vissza dolgozni hogy anyagilag rendeződjünk. Az első 6 hónap felért a melós 12 évvel! Bőven! Életemben nem voltam még olyan fáradt mint akkor pedig sokat lenyomtam a cégnél. Aztán, mire kezdett volna jó lenni - értsd +pihenni+ is tudtam, mármint abban a 2-3 órában amíg aludt - már vissza is tértem a taposóba. Hát, szüljön, de utána ne nyavalyogjon!
2014. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha egy gyereket vállal, van esélye pihenni, igen. Vagy ha tényleg lesz bébiszittere.


Valószínű, hogy amúgy is szeretne gyereket, a (vélt vagy valós) pihenés csak plusz szempont.

Viszont nekem sem tetszik az ilyen érvelés. Nekem az egyik ismerősöm azért vállalt másodikat, mert utálta a munkahelyét. Szerintem ez megalázó és méltatlan a gyerekkel szemben. Azért kezdje el a gyerek az életét, mert vágynak rá, mert hiányzik. Ne legyen eszköz valami baromság elkerülésére. Aztán meg majd itt írogat, hogy nem neki való ez meg nem bírja az önfeláldozást. Nem szimpi.

2014. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Itt van az, hogy nagyon sokan azt gondolják, hogy milyen jó nekünk itthon babázni, aludni, filmet nézni...stb...Nem hibáztatom őket, mert anno én sem tudtam, hogy milyen is lesz itthon és sokkal könnyebbnek gondoltam. Már nagyon régóta akartam babát, de bennem volt az is, hogy már utáltam a munkámat, váltani akartam, de babát is és így nem lett volna szerencsés váltani a baba előtt. Tehát gondoltam, hogy babázok itthon, kipihenem a munkahelyi fáradalmakat, de jó lesz nekem és majd másik munkahelyre megyek vissza. Imádom a kislányomat és nem bántam meg, hogy így döntöttem, de annyit mondj a barátnődnek, hogy ezt jól gondolja meg, hogy mire vállalkozik, mert...A munkahelyeden, ha lejár a munkaidőd(még ha nagyon rossz napod is volt), felállsz, hazajössz és bedőlsz az ágyba és alszol, minden más megvár, vagy kiveszel egy hét szabit. Itt nincs munkaidő vége, nem ehetsz/alhatsz akkor, amikor szeretnél, nincs szabi. Nem mondhatod a gyerekednek, hogy most anya beteg, fáradt, aludni akar, nincs kedvem...Szóval én akartam őt a munkahelyi stressztől való szabadulással együtt, de még így is sokszor érzem nehéznek, embert próbálónak, kifacsartnak magam. Úgyhogy ha csak a pihenés miatt akarja, akkor ne tegye, mert nem fog pihenni. Nem hinném, hogy 24 órás bébiszittert fogad vagy ott lenne valaki mellette állandóan, hogy nevelje a gyerekét, még ő pihen, alszik, filmet néz. Arról nem beszélve, hogy a gyereknek sem bébiszitterre van szüksége, hanem az anyjára. Az más, ha pár órára vigyázz rá valaki még ő pihen, kikapcsolódik, de higgye el azt kevésnek fogja érezni ahhoz képest, amilyen pihenésre ő vágyik.
2014. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Azért bevallom, otthon az ember azt gondolja, hogy juj de fárasztó, csak arra nem gondol ilyenkor, hogy majd ha visszamegy dolgozni, attól a gyerek ugyanúgy megmarad. Meg a háztartás is. Szóval innen nézve, igen, pihenés volt otthon. Nagyon is...
2014. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!