Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A házimunka bármilyen formáját...

A házimunka bármilyen formáját gyermeked hány éves korától tudtad ismét tökéletesen ellátni időben, minőségben anélkül, hogy a gyerek akadályozott volna benne?

Figyelt kérdés

Kicsit kiakasztó, hogy szinte alig haladok,folyton láb alatt van, egy szimpla percre sem köti le egyetlen játék, mese, vagy bármi...pedig mindent bevetek,és gyors vagyok a munkákkal is, nem tökölök....hol van ennek a vége kb.?

16H/L


2014. aug. 15. 13:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az elejétől. A fiam mindig nagyon jól elvolt magában is és nem is szoktattuk soha arra, hogy egész nap szórakoztatni kelljen. Már elmúlt 2 éves, most is jól lehet mellette haladni, néha segít is teregetni.
2014. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Úgy látom itt azok vannak előnyben, akiknek az elejétől "JÓL" elvolt a gyermeke különösebb szórakoztatás nélkül is. Mi sem szoktattuk hozzá, ő egyszerűen ilyen, még egyedül lenni sem szeret,nemhogy játszani, csak társasággal....ebből van a gubanc.
2014. aug. 15. 14:15
 13/19 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok megint!

Nekem a gyerek mar nem is tudom de nagyon sokaig volt az h soha nem vokt el jol! Mindig vinnem kellett magammal vagy akkor csinaltam amijor aludt! Szaladt tobbszor is a haz. De nem volt veszes, azert irtam h miutan megtanult jarni ilyen gondjaim nem voktak. Egybol lekototte magat. Mai napig igy van.

2014. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jaj, az enyém már régen megy, sőt szalad is. :)
2014. aug. 15. 14:25
 15/19 anonim ***** válasza:
Hidd el az enyem se 18 hosan indult el. Azert irtam h kb 13 honapos koratol mert addigra mar stabilan tudott jarni. 10 honaposan tette meg az elso bizonytalanokat. Addigra jutott el odaig h egyedul otthagythattam jarkalni. Es epp ezert irtam miota o a maga kis ura azota nincs gond. Majdnem fel eve olyna mint mikor nem volt gyerek. Elotte is meg tudtam oldani csak lelemenyesebbnek kellett lenni. Neked is azt kellene. Es turelmesebbnek.
2014. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amióta három gyerekem van, sose jutok a házimunka végére, pedig ők elég jól lekötik magukat. Főzni, mosogatni például csak éjjel vagy hajnalban tudok - meg csak akkor tudtam egy gyerek mellett is, mert azt valamiért sose bírták. A lányodnak most valamiért anya lábába kapaszkodós korszaka van (lehet, hogy pl. szeparációs szorongás), de idővel el fog múlni. Amit tudtok együtt csinálni, azt csináljátok együtt, amit meg nem, azt meg igyekezz elvégezni az alvásidejében vagy mikor az apukája tud vele foglalkozni.
2014. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ebben az időszakban próbáld meg kicsit leépíteni a házimunkát, pl. csak azt vasald amit muszáj, meg ne főzz túl bonyolult kajákat. Szerintem nem lehet ugyanannyi házimunkát elvégezni gyerek mellett, mint amennyit lehetett gyerek nélkül, bár biztos vannak akik nálam ügyesebbek és meg tudják még azt is oldani.
2014. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Két hetet segített anyukám,utána én magam csináltam mindent,mert muszáj volt.Néha kisebb hisztik árán,de megoldottam mindent.Most lett 3 éves,és most jutottunk el oda,hogy már nincs a nyomomban hanem szépen eljátszik ha takarítok,és megérti,hogy nem jöhet be a fürdőbe pl.ha domestozok.
2014. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mivel a férjem sokat dolgozik, így mindig meg kellett csinálnom mindenféle házimunkát...

Amikor valamelyik kicsi volt, ha elaludtak, rögtön megcsináltam valamit, és így darabonként kész lettem :)

Mikor már nem aludtak annyit, akkor a járókába tettem őket, és addig ott játszottak...

Most reggel korán kellek és amíg alszanak takarítok, aztán mikor főzök addig játszanak a nappaliba, de mivel amerikai-konyhás a nappali, így én folyamatosan figyelem őket és beszélek nekik...

Ha ebéd után alszanak, én megint takarítok, este alvás előtt porszívózok... Szabadidőm csak akkor van, ha apa lefoglalja őket, de a ház tiszta :D

2014. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!