Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a nővérem rosszul...

Szerintetek a nővérem rosszul neveli másfél éves kisfiát?

Figyelt kérdés

egy éves kora óta nem alszik éjjel szinte semmit, fent van, hol itatni kell, hol etetni, hol csak sír...


most 19,5 hónapos a drága, és én sokszor lakom náluk, a házukban, szóval tudom, hogy mennek a dolgok.


a kisfiú ha éjszaka kel 3x-7x, reggel kel 5-6 között, ritkább esetben fél hétkor. Utána 9 után alszik kb.3 órát. aztán alszik még 4-5 körül 30percet-1 órát.


eközben nem mennek levegőre, alig viszi ki sétálni, vagy ilyesmi. Én már mondtam, hogy szerintem többet kéne levegőre vinni, és kevesebbet altatni.


de szerintem a nővérem akkor érzi jól magát, ha a gyerek alszik.

amúgy van kertjük, de ott alig van fa.

na nem tudoms

szerintetek mit tanácsolhatnék neki?



2014. aug. 18. 10:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

igen, csak tudod ott van az is,h efy csomoszor nalik laksz, egyurt az o kis csaladjaval, gondolom jol negvagytok,szemtol szembe minden happy, itt meg ilyen megvilagitasba helyezed a dolgokat. szerinted mit szolna, ha elvasna a kerdesed? esetleg hatbatamadasnak venne - joggal.


amugy igen, nem jo, h napokig nincs friss levegon. de mi segitenj bem tudunk, hiszen te mar mondtad neki( azt tanacsolhatjuk, h beszelj vele) , de nem hallgat rad. azt is mondhstjuk, h vid ki te, de ez igy volt korabban is, mielott kerdeztel volna. szoval hozzatenni nem tudum a problemahoz, max egyutt ocsaroljuk a valoszinileg hukla fardt noveredet, h rosszul nevelo a gyereket es a naghnenje, akibek a szive szakad neg a gterekert ezt tudja es jobban is csinalba a gelyeben. ne haragudj de en ettol nagyon berzenkedem

2014. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

utolsó, ne haragudj, de te hülye vagy! te nem vagy ott, nem tudod, milyen a kapcsolatunk.

mikor ocsmároltam én őt? írd le a mondatot? én annyit mondtam, hogy a kisfiúnak igenis többet kell levegőn lennie, és én már többször a szemébe mondtam, nem egyszer!


az, hogy hullafáradt, az nem igaz! sosem fáradt, még akkor sem, ha éjjel kelni kell, mert sokszor a férje kell inkább, hogy szegény felesége aludhasson.


ne haragudj, tisztán látom, hogy rosszul csinál valamit, attól ,hogy a testvérem, szeretem, a mindenem, de ami rossz,az rossz, nincs mese. hidd el, neki is milliószor lett szólva eredménytelenül.


szóval, ne őt védd, mert amikor a férje a hazaér, 4kor, ő a heti 3x eltűnik késő estig, vásárol, hol mit. szóval, ne mond azt, hogy ő szegény, és hogy ilyen a jó anya.

2014. aug. 18. 11:28
 13/22 A kérdező kommentje:

na mindegy, látom, itt is azt támadják,aki segíteni akar.

a kisfiú áldott jó lélek, egy hangja sincs, semmi probléma nincs vele, tehát még az sem lehet, hogy kikészül tőle, ahogy itt sok anyuka kikészül a saját gyerekétől

2014. aug. 18. 11:29
 14/22 A kérdező kommentje:
sziasztok és köszönnöm a normálisabb válaszokat
2014. aug. 18. 11:30
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
en csak azt mondom, h idejottel kritizalni a noveredet. mikor mondtad?minden mondattoddal. ha nem tetszik, nem kotelezo annyit nala lakni. nem korrekt, amit csinalsz. majd ha lesz gyereked, te jobb anya leszel. de akkor te kelsz hozza ejjel 7x, aztan tip- yop anyikakent viszed setalni. dgy kibicnek ko.nyu okoskodni.
2014. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
te hogy lehetsz ilyen, utolsó? Ne hogy azt mondd már, hogy szerinted normális, ha egy gyereket nem visznek ki a szabad levegőre.Látja ezt a problémát a kérdező, próbált erről beszélni otthon is. Inkább adj neki tanácsot, a gyerek érdekét tartsd már szem előtt, mint hogy ezt a fröcsögést nyomod.
2014. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem te tanácsot adj neki, látod az úgyse sikerül hanem próbáld őket kicsalni a szabadba.

Pl.: -hogy de rég voltam ebben a parkban, nem megyünk el 3an, nincs kedvem egyedül menni...

- de ennék egy sütit, nem megyünk el cukrászdába

- nincs kedvetek elkísérni ide vagy oda...


Én kitalalnék programokat ahova mindig hívnám őket. Hátha egy idő után tesód is rájön hogy nem is olyan rossz a gyerkőccel járkálni ideoda és akkor lehetne velük menni játszótérre, parkokba sétálni, elmenni fagyizni. Bántani nem érdemes hisz a gyereknevelés nem könnyű, főleg első gyereknél de segíteni lehet neki.

2014. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az első mondat úgy akart kezdődni, hogy szerintem ne tanácsot adj neki... :))
2014. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Átolvastam.


Megvana véleményem.

Kedves anyukának és gyermekének semmi napirdje

aminek ez a vége illetve a gyermek nem megelelö magatartása, viselkedése. szerintem haloványliladunsztja nincs agyereknevelésröl. tiszta káosz

pár honapos babánál már tökéletesen beáll a napi rutin. megvan mikor ezsik, iszik ,mikor van kint. miket eszik.

De za hogy különéle nyugtatos Hüleségekkel traktálják a ygerkeet hát nálam kiverte abiztositékot. Naponta kell kivinni a gyerket a levegöre és akkor este nem lezs gond az alvással. nem csak az anya örül bele hanem a ygermek mentális fizikai fejlödésének tesz kárt. ne csinálja. gyermekére legyen tekintetre ne nappal aludjon cirka 6 orát hanem éjjel.

2014. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idös az èn kisfiam is.

Teljesen meg vagyok dôbbenve a testvèred viselkedèsèn. Ez így nem jó. Nincs a gyereknek megfelelö napirendje. Azt ne mondja senki hogy dèlelött ès dèlutàn kell ennyit aludnia egy majdnem 2 èvesnek.


Az èn kisfiam 8- kor èbred. Reggelizik stb. Itthon elvègzem a dolgom, közben ö jàtszik vagy rajzol. Ebèdet is gyorsan megcsinàlom. 10- kor eszik egy kis gyümölcsöt. Aztàn kimegyünk levegözni. Vagy futkozik, vagy homokozik, hintàzik stb. 12-12.15 között ebèdelünk. Aztàn megy aludni. 15.30- ig alszik. Ezutàn uzsonnàzik, majd ismèt megyünk vagy jàtszótèrre vagy a nagyszülökhöz az udvarra. Az èn fiam nem is bírnà ilyen jó idöben a lakàsban, de èn sem.

19.30- kor vacsoràzunk. Utàna egy kis jàtèk. Majd 20.30- kor fürdès. Megiszik utàna 260 ml tejet ès megy aludni. Egèsz èjszaka alszik.


Pedig mond csak meg a növèrednek hogy ez nem lesz így jó. Kèsöbb bekerül majd oviba akkor ott nagyon meg fogja szenvedni mert ott egèsz nap pörögnek a gyerekek.

Lehet az lenne a jó ha a tesódèk beadnàk bölcsibe a picit, ha a növèrednek nem megy ott majd ràszoktatjàk a napirendre. Olyan fàradt lenne estère tuti àtaludnà az èjszakàt.

2014. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!