Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja el a testvér...

Miért nem fogadja el a testvérem a segítségem a névadással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemsokára a testvérem szülni fog, és néhány hete még engem kért meg hogy segítsek nevet választani a kislányának.Ő azt mondja, hogy olyan nevek közül akar választani, mint Anna, Mária, Sára, vagy ilyesmik.Akárhogy próbálom meggyőzni, hogy ezek túl régiesek, nem hallgat rám.Nekem pedig a Kála név tetszik nagyon.Nem tudom miért, nekem nagyon tetszik.Akkor nem értem miért kért segítséget, ha úgy sem hallgat rám? Tényleg olyan szörnyű ez a név? Szerintem olyan egyedi és a kiejtése is nagyon tetszik főleg hogy összecseng a vezetéknévvel: Kovács Kála. Nem lenne vagány?

2014. szept. 3. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki még ötleteket, a Kálán meg lépjetek túl, szerintem is baromi ronda név, főleg a Kovácshoz.
2014. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérte, hogy segíts neki, nem azt, hogy nevezd el. Nem neked lesz gyereked, a tiédnek majd adod a Kála nevet. Nem is értem, ezért miért vagy kiakadva. Az ő gyereke lesz, nem a tiéd.
2014. szept. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarlak megbántani, hiszen ízlések és pofonok, de nekem a Kála névről rögtön a "kakála" jutott eszembe.

És ha én - minden rosszindulat nélkül - erre gondoltam, képzeld el azt a csúfolódást, amit egy ilyen nevű kislánynak ki kellene majd állnia...

A testvéred nagy esemény előtt áll, ne rontsd a kedvét azzal, hogy sértődőst játszol. (Vigyázz, ezt később nehéz lesz elfelejteni!) Abban segíts inkább, hogy az általa választott nevek közül szerinted melyik a legszebb!

2014. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ő gyereke és úgy nevezi el, ahogy szeretné. Majd ha neked lesz kislányod, akkor hívhatod Kálának. Arra kért meg hogy segíts neki, nem akarj helyette dönteni. Ízlés kérdése, az Anna szerintem is az egyik legszebb név, engem például nem zavarna, hogy sok van belőle. A Sára sem rossz, a Mária viszont túl régimódi. A Kála (már bocs) szerintem nem szép.
2014. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!