Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miert ilyen...

Szerintetek miert ilyen igazsagtalan az elet?

Figyelt kérdés
Miert van az hogy aki felelotlen,nem is vagyik gyerekre annak sikerul aki meg szeretne annak nem.
2014. szept. 21. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, bár néha elgondolkozom rajta, de olyankor mindig leszidom magam, hogy nem az én tisztem eldönteni, kinek legyen gyereke, még akkor sem, ha mi nagyon vágyunk már rá, de nem jön össze :(
2014. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
En nem itellek ek senkit csak olyan rossz dolog ez.
2014. szept. 21. 22:01
 3/6 A kérdező kommentje:
jav el
2014. szept. 21. 22:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ezekre az esetekre figyelünk fel: x teherbe esett + abortusz, és y-ék nagyon szeretnének babát, de nem jön össze. Mert ezek az esetek "említésre méltóak". Ugye arról nem szokás beszélni,h vki felelőtlen, mégsem esett teherbe, és az is kevésbé beszédtéma,h ha egy párnak hamar összejön a tervezett baba. Ezért van olyan érzése az embernek,h vhogy fordítva történnek a dolgok, mint ahogy kéne.

Ettől eltekintve tényleg szép számmal lehet példákat találni az említett 2 esetre, és ez valóban nagyon igazságtalan. Ugyanígy az is,h vki felelőtlen (pl dohányzik) terhesség alatt, még sincs problémája a terhesség alatt, vki pedig rettenetesen vigyáz, odafigyel, mégsem alakulnak jól a dolgok. Biztos idealista, vagy inkább naiv vagyok, de én bízom abban,h az élet vhol kiegyenlíti a számlát.

2014. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
remélem néha azon is elgondolkodsz,hogy neked miért jut ennivalóra, másnak meg miért nem. Ilyen az élet,minden területen. Ezt dobta a gép, élj ezzel együtt.
2014. szept. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néha engem is bosszant az ilyen eset. Első babára is rengeteget vártunk, most a másodikra is. És minden hónap egy újabb csalódás.

De a minap történt egy eset velem, ami elgondolkodtatott. Egy kolléganőm, aki kb velem egy időben volt terhes, pár hónappal utánam szült, most újra várandós. Jött ide beszélgetni és hát elég rosszul éreztem magam mellette, mert én már mióta vágyom egy második babára és neki csak úgy pikk-pakk összejött az első után. Miután elment, mondták a többiek, hogy az első babáját pár hónaposan elvesztette gyermekágyi halálban. Hú nagyon megviselt. Nemcsak az, hogy ez a legborzalmasabb dolog, amit csak el tudok képzelni, hanem hogy én milyen szemétláda vagyok, hogy féltékeny vagyok egy terhes nőre, mikor nem is tudom a történetét! És ha valaki, akkor ő nagyon megérdemli, hogy újra babát várjon!

Szóval igen, tényleg nagyon nehéz csak várni és várni a csodát, reménykedni és csalódni minden egyes hónapban. Viszont én már nem ítélkezem senki felett, mert tényleg igaz, az élet nagyon igazságtalan és nálam sokkal de sokkal rosszobb helyzetű emberek is vannak.

2014. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!