Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám átszoktatni a...

Hogy tudnám átszoktatni a cumiról az ujjacskájára a lányom?

Figyelt kérdés
Párom párszor amikor vigyázott rá (pl amikor én elugrottam boltba vagy gyógyszertárba) rászoktatta a cumira, pedig nem akartam, hogy cumit kapjon :-( Ennél még az is jobb lenne, ha az ujjacskáját szopizná, át lehet arra szoktatni, volt akinek sikerült? Hogy csinálta? 4 hónapos lesz.
2014. okt. 14. 12:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Hát nem fogod tudni mindig megtörölni az ujját, máris elárulom Neked, mivel nem leszel 0,5 méteren belül, amikor ő éppen be akarja venni az ujját a szájában, csak hogy néhány példát említsek: a játszótéren, a bevásárlóközpontban,... A cumit pedig kb. 3 havonta le kell cserélni (a védőnőnk szerint) és hetente kifőzni. Ha már valami muszáj neki, akkor az ne az ujja legyen.

(Amúgy a kisfiam 3 hónaposan kezdte szopni az ujját, 4 hónaposan adtunk neki cumit, és 1,5 éves elmúlt, mire az ujjszopásról le tudtuk állítani állandóan!!! szóltunk neki érte, mindenki nagyon odafigyelt rá. Most 28 hónapos, még cumizik, de már egyre kevésbé igényli, 70%-ban már alváshoz sem kell neki. Az ujját sose veszi a szájába szerencsére.)

2014. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, inkább a cumi. A legkisebb lányom az ujját szopja, de elég furán. A jobb nagymetszője teljesen ki van fordulva tőle. A cumira meg nem szokik át. A nagyobbak 3 éves korukig cumiztak, de gyönyörű a fogsoruk. Szerintem a cumi a kisebb rossz.
2014. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%

Te valami szuper steril anyuka vagy? Miért te akarod eldönteni,hogy cumizzon-e a gyerek,mennyivel jobb ha a keze lóg a szájában,vagy a te melled 5 percenként,hogy megnyugtassa magát?

A cumi sokkal jobb,könnyebb a leszokás is a tisztán tartás is,mint a keze ami amint mászik folyton lent lesz a földön.

2014. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

a mellem nehezen lógna kedves utolsó, mivel tápszeres sajnos a kicsi, de kösz, hogy ilyen kedvesen szóltál hozzám. nem abban kértem állásfoglalást, hogy mi a jobb a cumi vagy az ujjszopás, bár azt gondoltam naívan, hogy a kérdésem elég egyértelmű.

igen, el kell mosni a cumit -el is szoktam, de egy műanyagról én nem tudom elképzelni hogy egy idő után nem ivódik bele a kosz, a cumisüvegen is látom, hiába sterilizálom minden alkalommal, hogy egy idő után kezd "elkoszolódni". a családunkban valahogy a cumis gyerek rosszabbul jártak (fogsor tekintetében pl), mint az ujjszopizósok, utóbbiaknál sosem volt később semmi gond... ha te cumi párti vagy nem kell válaszolni, ennyi.

2014. okt. 14. 15:00
 15/33 anonim ***** válasza:
23%
Milyen hisztis egy liba vagy..
2014. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Egyet nem értek ha ennyire nem akarsz cumit adni a babának (amit megértek,én se akartam) akkor mért van otthon cumi? vagy ha van is, gondolom kéznél volt ha a párod használta, illetve neki nem mondtad,hogy ne adjon cumit a babának? Én az első alkalom után kidobtam volna és akkor nem tudja rászoktatni.
2014. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

15-ös ha szerinted azért vagyok hisztis mert feltettem egy kérdést, és ti szinte mindannyian rohadtul nem arra válaszoltok és ezt szóvá teszem, akkor legyek. remélem ezzel örömet okozok neked, és szebb napod lesz! : )

egy pelenkatortában volt ajándékként a cumi és bevallom ott volt a polcon egy csomó más babacuccal együtt amit nem használok/lunk, elfeledkeztem róla. aztán egyszer elmentem bevásárolni és párom nem tudott mit kezdeni a babával annyira sírt (gondolom pocija fájt, sajnos eléggé hasfájós), és azt mondta bement a szobába, hogy kínjában keressen valamit és akkor találta, odaadta neki.

2014. okt. 14. 16:02
 18/33 anonim ***** válasza:

Én sem szoktatnám rá az ujjára. Azt később nem tudja elvinni a cumitündér, vagy micsoda :)

Nálunk akkor kapott a pici cumit, amikor pocifájása volt és alváshoz. Játéknál nincs cumi.

2014. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%

"aztán egyszer elmentem bevásárolni és párom nem tudott mit kezdeni a babával annyira sírt (gondolom pocija fájt, sajnos eléggé hasfájós), és azt mondta bement a szobába, hogy kínjában keressen valamit és akkor találta, odaadta neki."


Es ettol az egy alkalomtol a gyerek cumifuggo lett.... Ja.

2014. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
48%
Vigyázz a cumiban lakik egy gonosz gyorsan vedd el....
2014. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!