Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám átszoktatni a...

Hogy tudnám átszoktatni a cumiról az ujjacskájára a lányom?

Figyelt kérdés
Párom párszor amikor vigyázott rá (pl amikor én elugrottam boltba vagy gyógyszertárba) rászoktatta a cumira, pedig nem akartam, hogy cumit kapjon :-( Ennél még az is jobb lenne, ha az ujjacskáját szopizná, át lehet arra szoktatni, volt akinek sikerült? Hogy csinálta? 4 hónapos lesz.
2014. okt. 14. 12:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
30%

ez a baj az emberekkel. azért mert te szerinted az ég világon semmi baj nincs a cumival attól másnak lehet baja a tapasztalatai alapján. iszonyat bunkó a válaszadók többsége. csak azért mert más a véleményük. ezért esnek egymásnak a szoptató - tápszerező anyukák, meg az egy ágyban alvók - külön szobában alvók. miért??? csak az a jó amit te gondolsz? tiszteletben kellene tartani, hogy más máshogyan is gondolkozhat.

kérdező, nekem sosem cumizott a babám, viszont kezdetektől az ujjacskáját szopja. abban nem tudok segíteni, hogy átszoktatni hogyan kell, de mielőbb vedd el a cumit tőle, ha nem akarod, hogy azt szopizza, mert később csak rosszabb lesz. én tőlem állítólag alig bírták elvenni a cumit baba koromban, amikor végül a kutyának dobta oda anyám a szemem láttára állítólag másfél hétig csak bőgtem meg hisztiztem, anyám majdnem agyvérzést kapott azt mondta.

2014. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Utolsó! És ha az ujjad szopiztad volna, akkor mit tudott volna tenni anyukád? Levágja az ujjad és azt dobja a tyúkoknak?

Én a helyedben nem szoktatnám át. Igényli az orális megnyugvást a gyereked. És erre jobb a cumi mint az ujja, arról nehezebb leszoktatni, mert mindig kéznél lesz. A húgom is ujjszopó volt. Nem szokott le magától, hiába kentük bármi keserűvel, nem hatott. Sebesek voltak már a hüvelykujjai, de nem érdekelte. Akkor már inkább a cumi, sok gyerek elhagyja magától, ha mégsem, akkor meg max egy-két nap hiszti van.

2014. okt. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
hát én még egy felnőttet/tinédzsert sem láttam az utcán az ujját szopni : ))) de még nagy gyereket sem. ellenben olyat már láttam, hogy még a 4-5 évesnek is dugják a cumit a szájába..
2014. okt. 16. 09:21
 24/33 anonim ***** válasza:
Én bizony láttam. Felső tagozatos iskolásként voltam táborban, és ott egy idősebb lány szopta az ujját. Igaz, ez rendkívül extrém. Hogy a bőven járni tudó kisgyerek miért van babakocsiban, cumival a szájában, az jó kérdés. Számomra max 2 éves korig fogadható el a cumi.
2014. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha tanácsokat adnak, meg is indokolják, akkor te miért támadsz másokra?

Utolsó hozzászólásod is kicsit sántít... Senkit nem láttál tiniként, felnőttként ujjat szopni, viszont vele szembe a 4-5 éves gyereket állítod. És az, hogy nem láttad, az még nem jelenti azt, hogy elalváshoz ne azt használja. 12 éves fiút ismerek, aki szopta még az ujját...

Fel vagy háborodva, hogy nem osztják a véleményedet, de te át sem gondolod a tanácsokat, hanem támadsz.

2014. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, kérlek olvasd el a kérdésem és gondolkozz el Te mit írtál. Nem kértem véleményeket. Nem kértem, hogy foglaljatok állást a cumizás vagy az ujjszopás mellett. Azt kértem, hogy aki át tudta szoktatni mesélje el hogy csinálta. Vitatkozni nagyon sok mindenről lehet, csak épp nem ezt kértem és nem ezt kérdeztem.

Ha tud szöveget értelmezni és arra válaszolni amit kérdeztem akkor szívesen várom a kommented.

2014. okt. 16. 12:26
 27/33 A kérdező kommentje:

Jó hogy pár extrém esettel jöttök. Az is extrém hogy valaki lenyomorodik sportolás közben egy sérülés miatt mégsem hagyja abba az emberiség a sportot. Köhettek nekem ezekkel az érvekkel, nekem pont elég, hogy gyerekpszichológus barátnőm is a saját fiánál örül hogy az ujját szopizza és nem ad neki cumit. Éx nem egy kókler több tv csatorna is fekérte már szakértőnek a műsorába. Ez a 2. gyereke az első is szopizta az ujját. Oviba bekerült magától abbahagyta.

De hátra dőlök és kíváncsian nézem meddig folytatjátok az értelmetlen meddő vitátotak amit ti generáltatok azzal hogy nem a kérdésemre válaszoltatok.

2014. okt. 16. 12:41
 28/33 anonim ***** válasza:
Ha ennyire okos barátnőd van, akkor kérdezd meg tőle, hogy mit csinálj, mert, ha tudja, hogy mit szabad, és mit nem egy gyereknek, akkor azt is tudja (ha már ezzel foglalkozik), hogy hogyan érheted el nála.
2014. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ötlet, megkérdezem a elméletet, de reméltem hátha van itt olyan anyuka, akinek a gyakorlatban is sikerült :-)
2014. okt. 16. 12:52
 30/33 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét nagyon nem akartam a lányaimnál. Ezért már ahogy hazajöttünk a kórházból kaptak cumit mindketten. A 2 és fél évesem 2 éves korában elvesztette a cumit, eltűnt. Kerestük, de nem találtuk (elraktam) így lefeküdt nélküle délután. Este még nyűgös volt másnap is kereste, de aztán elfelejtette. Azóta nem cumizik.

Az ujjszopásról nekem annyi a tapasztalatom, hogy én 10 évesen mikor táborba mentünk az osztállyal gondban voltam, mert bizony alvásnál még szoptam az ujjam. Egyszerűen nem bírtam abbahagyni. Nagyon rossz volt. Konkrétan a mai napig emlékszem rá mennyire nehéz volt abbahagyni, mert mindig ott volt és nagyon megszoktam. A fogaim kicsit előre állnak az alsó fogsorom gyakorlatilag elcsesztem ezzel. Ki be állnak. :/ A 2 hüvelykujjam nem egyforma..

2014. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!