Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám átszoktatni a...

Hogy tudnám átszoktatni a cumiról az ujjacskájára a lányom?

Figyelt kérdés
Párom párszor amikor vigyázott rá (pl amikor én elugrottam boltba vagy gyógyszertárba) rászoktatta a cumira, pedig nem akartam, hogy cumit kapjon :-( Ennél még az is jobb lenne, ha az ujjacskáját szopizná, át lehet arra szoktatni, volt akinek sikerült? Hogy csinálta? 4 hónapos lesz.
2014. okt. 14. 12:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%

Én nem szoktatnám át. Sokkal nehezebb lesz leszoktatni. És nem hinném, hogy örülnél neki, amikor piszkos kézzel "turkál" a szájában.

Ha semmiképp nem akarsz cumit adni neki, akkor ne rakd oda és kész.

2014. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Es az uj szoptatok hogy akarod majd lesz oktatni? Kicsi meg, siman elveszed a cumit es kesz
2014. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

A cumit csak elveszed tőle, vagy ő leteszi, de az ujja ot vanmindig kéznél.az unokatesóm 12 éves és még mindig ha ideges az ujja a szájába kerül!

szerintem ne szoktasd át!

2014. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

mennyivel jobb az a szilikon cucc amibe beleivódik a sok kosz, mint a koszos kéz, amit simán le tudok törölni? tesómat annak idején minden gond nélkül leszoktatták az ujj szopizásról...

az a baj, hogy ha nem adom oda nagyon sír és nagyon nehezen nyugszik meg. legszívesebben kivágnám azt a sz*r műanyag vackot, de szegényem most már teljesen rákattant :-(

2014. okt. 14. 12:42
 5/33 anonim ***** válasza:
59%
Az ujjszopas sokkal rosszabb!
2014. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

Minek vettél cumit ha ennyire nem akarod?

Beleivódik a kosz?-persze néha el kell mosni!!!

2014. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
57%
jobban jársz a cumival...azt eltudod tőle venni. ráadásul a bölcsiben amikor majd kúszik mászik a földön és utána a szájába veszi az ujját, az remek lesz.
2014. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Már hogy ivódna bele a kosz?

Rendszeresen ki kell főzni, néhány hetente cserélni.

Ha szereti, add oda neki. Az ő igénye a fontos, nem a te "elveid".

A fiam nagy cumis volt, simán letette minden gond nélkül. A kis barátja ujjszopós volt, minden stresszhelyzetben az ujját szopja, még most, az oviban is. Volt, hogy csuklóig be volt kötve a keze, mert a nyál kimarta a bőrét. Az ujján rendszeresen ott a kötés, mert addig rágcsálja, szopja az ujját, amíg teljesen le nem jön a bőr, aztán hetekig kezelgetik neki.

2014. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Az ujjszopás rosszabb. Cumiról sokkal könnyebb leszoktatni ha elhatározod, míg az ujja mindig ott lesz neki. Ráadásul a cumit könnyebben kitisztítod, sterilizálod vagy veszel újat, minthogy minden pillanatban odafigyelj arra, hogy ha kúszik-mászik tiszta legyen a ujja.
2014. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Julie S ***** válasza:
Nem kell atszoktatni. Ha nem akarod, hogy cumizzon, akkor nem adod oda neki. Pici meg, hamar megszokja, hogy nincs cumi. Az se biztos, hogy helyette igenyelne az ujjszopast. Nalunk volt par hete a lanyunknak, amikor megtalalta az ujjat es konyekig a szajaban turkalt vele, aztan abba is hagyta magatol egyik naprol a masikra.
2014. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!