Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfajos baba. Hogy tudom...

Hasfajos baba. Hogy tudom enyhiteni?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz 3-rom hetes a kislanyom es nagyon faj a hasa.Kedden voltunk orvosnal az infacolt es a co-lactaset ajanlotta.Most mar tud bufizni es pukizik sokat, de a hasfajas nem enyhult.Eves elott es utan rettentoen sir,ketszer mar be is lilult a sirastol, akkor nagyon megijedtem.Ebredes utan nagyon sir akkor egybol cicire teszem,nagyon mohon eszik sokszor kohog kozbe.Probaltam, hogy szigoruan harom orankent eetem hatha nem eszik anyit egyszerre, de nem valt be.Most ott tartunk, hogy 9-kor evett es ugy nez ki most szundikalt el.Folyamatsan ringatom a mozeskosarba.Valaki esetleg tud adni valami jo tanacsot?Mit kene meg tennem, hogy enyhitsem a fajdalmat?A szivem megszakad, hogy latom szenvedni :(

2014. okt. 17. 11:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen rendszeresen kakil szinte minden eves utan.Egy mellbol szopizik.Ha 2 orankent etetnem akkor is ennyit enne, mert probaltam a 3orankenti etetest es ugyan annyit evett.De akkor mit csinaljak, probaljam a tapszert es az anyatejet egyutt?Sot ma eszrevettem azt is hogy spriccel a cicimbol a tej, nem lehet hogy nagyon kon es attol kapkodva eszik es nyeli a levegot?Ez ellen lehet tenni valamit?Vagy ez igy rendben van?Elso babam es annyira tapasztalatlan vagyok. :(
2014. okt. 17. 19:39
 12/17 anonim ***** válasza:
hat ne hagyd annyi ideig enni. mindenkepp probald ki.h ket orankent eteted de max 5 percig, lemeredmenbyit evett, ha megvan 50 ml korul abbahagyod es kesz. az elso ket alkalommal majd sir de nem mindegy ettol sir e vagy a hasfajastol? aztan uyis megszokja. a tapszer anyatej parositas a legrosszabb hasfajas szempontjabol. vagy ez vagy az.
2014. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ha 2 orankent eszik akkor fel kell keltenem, attol nem lesz nyugos?Hat nem tudom...Lehet hogy kiprobalom azzal nem vesztek semmit :) Koszonom a segitseget!! :)
2014. okt. 17. 21:05
 14/17 anonim ***** válasza:

ezekszerint alszik éjjel? szerencsés vagy, az enyém mikor hasfájós volt, amúgy is kelt.

Természetesen NE keltsd fel emiatt. éjjel hagyd aludni, napközben meg etesd gyakrabban.

2014. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Rendszerint az etetesek kozott 3 3 es fel ora tellik el neha 4.Ejszaka egyszer kel fel attol fugg mikor alszik el este.Napkozben eleg eber es siros az elmult ket napban, remelem most jol kifaradt es csak kora reggel kel fel. :)kiprobaltam a hajszaritos trukkot, ugy nez ki bevalt :)
2014. okt. 17. 23:46
 16/17 anonim ***** válasza:

jajj fel ne keltsd napközben azért hogy márpedig 2 óránként egyen,akkor meg azért sír mert nyűgös,kialvatlan!

Én egyszer azt olvastam valahol,hogyha nagyon spriccel a tej,szopi előtt egy kicsit le kell fejni,de ez nem biztos,olvass utánna!!!

2014. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem épp ma 2 hónapos és 1 hetes a kisfiam és hasfájós.Kb. ugyanazokkal a gondokkal küszködtem mint te.Van sok tejem,szinte folyt belőlem,de az sem mindegy hogy milyen az anyatejed állaga.Ha nagyon sok van,attól még lehet vizes és nem lakik jól.A baba nemcsak a hasfájás miatt sír,hanem azért is mert éhes.Nekem 4 hetes volt a babám,amikor először kipróbáltam az újszülött tápszert.Valaki írta,hogy rossz párosítás a tápszer és az anyatej.Hát nekünk egyáltalán nem.Napjába 6-7x szopik a fiam és csak 1x adok neki tápszert.Jobban eltelíti a hasát és sokkal többet alszik,nyugodtabb.A védőnő és a gyerekorvos is tápszer ellenes olyannyira,hogy az orvos azt mondta hogy 1 grammot sem szabad neki adni fél éves kora alatt.Csak amikor azt látom,hogy szenved,elvörösödik,belilul,akkor már joggal aggódok,hogy nehogy pl.sérvet kapjon a sok erőlködéstől.Az Infacolt mi is használtuk,semmit sem ért.Az espumisan jobb.Etetés előtt 5-10 csepp.Én napjába 1x vagy max.2x adok neki belőle és nagyokat durrogtat,megkönnyebbült a babám.Kevesebbet sír.Ha alszik a babád fel ne ébreszd!Az alvás által ugyanúgy fejlődik mint az etetéssel és ne riaszd fel,hadd aludjon szépen amíg neki jól esik.Szóval én napjába 1x adok neki tápszert,sem a védőnőnek sem a doktornőnek nem mondtam.Biztos jó lecsesznének,de nem nekik kell hallgatni naponta órákon keresztül a gyereksírást és könnyű azt mondani hogy csak szoptass stb.Azt mondják akkor jó az anyatej állaga,ha lefejed és beteszed a hűtőbe és a tetején legalább 1 ujjnyi vastag zsírréteg/föl van.Akkor tápláló a tej.Ha a lefejt tejet beteszed a hűtőbe,vársz 1-2 órát szépen elválik a 2 réteg egymástól.Nekem az ujjamnak az 1/4 része zsíros,ami kevés,így vettem észre hogy vizes a tejem és nem lakik jól a babám.Te is teszteld a tejed és látni fogod és eldöntheted hogyan tovább.Ha a védőnőd és a doki tápszer ellenesek és te mégis úgy döntesz kipróbálod kis mértékben,akkor ne szólj nekik erről.Ha pedig az orvos liberálisabb és átlátja a helyzetet,hogy egy hasfájós baba milyen embert próbáló,idegeken táncoló kemény dolog,akkor pedig kérdezz rá hogy mit szólna ha napjába 1x adnál neki tápot próbaképpen.Az étrendről meg annyit,hogy kerüld a hüvelyeseket(babot,borsót) és a K betűs élelmiszereket pl.káposzta,kelbimbó,karfiol.A brokkolit is,mert puffaszt.A tejtermékek teljes elkerülésével nem értek egyet,mert én megvontam magamtól a tejtermékeket 2 hétre és akkor sírt a legtöbbet a babám.Sokan mondják hogy a jó zsíros sajtok,vaj,hígított felforralt tehéntej igenis jó a mamának,csak csökkenteni kell és nem teljesen megvonni.A babát meg tornáztasd,masszírozd gyengéden a hasát.Remélem kicsit tudtam segíteni a saját tapasztalatommal.
2014. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!