Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvagyok keseredve! Mit...

Elvagyok keseredve! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

7 hós kislányom éjjelente 8-10szer kel, most szoktatom le erről, hogy felkeljen..nem kap cicit,hanem próbálom vissza altatni. tegnap éjjel negyed 6kor muszáj volt szoptatnom, de csak szomjas volt, vissza aludt fél 10ig. ezért nincs tízórai, mert ha felkel szopizik. több gondom is van:

1. nincs tízórai, ebéd van, főzelék, de sokszor utána még kéri a cicit

2. bűntudatom van, hogy éjjel nem szopizhat, amikor akar, de már én nem bírom ezt a sorozatos éjszakázást

3. nem tud elaludni magától- arra gondolok, hogy altatni kell, ringatni, sétálni vele

4. nincs fix napirend, a du-i sétánál és az esti fürdetésen kívül semmi sem fix

5. nappal keveset alszik, van, hogy csak egy órát (mondjuk ma kétszer 1.5 - et , de ez csoda volt, gondolom az éjszaka miatt)

úgy érzem, hogy megbuktam, mindig felmerül bennem, hogy nem jól csinálom.....:(


2014. okt. 21. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem buktál meg! Amiket leírtál, az mind normális/átlagos/előfordul, legalábbis nálunk ugyanilyen gondok vannak, voltak, most 9 hónapos, és 6-8 hónap között volt egy nagy mélypontunk, már én is sírtam a kimerültségtől, most épp picit jobb, most kezdem uralni a helyzetet. Nekem sokat segítenek az lll cikkek, főleg az éjszakázás témájában. Böngészd át, meg fogsz nyugodni! Kitartás! Egyszer csak jobb lesz, szoptasd ha attól alszik vissza, nem kell "leszoktatni", próbáljatok együtt aludni mikor sokat kel, nekünk bejön ilyenkor, jobban alszik a baba és nekem sem kell kikelni az ágyból.
2014. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nincsen semmi gond,ha kialszod magad te is es o is konnyebb lesz,idovel elmulik a buntudat,most nem tudom pontosan,de ugy 2hetig miutan leszoktak,felkel

tem es megneztem,majd viszafekudtem.most 1syer takarom ejjel oket es kesz.4,2 ev es egy 6 honapos,viszonylag nyugi van ejjel+

2014. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia. ne legyél elkeseredve, enyém 15 hónapos és sokszor felkel ő is. Tiéd most a szeparációs szorongás kezdete előtt van, ilyenkor figyeli hogy megvagy-e még :) Enyémnél is ennyi idősen kezdődtek az éjszakázások. Igaz, mi addig azért elég jól aludtunk. Én a helyedben szilárd ételt adnék estére neki, például tejpépet. 4 hónapos kortól lehet adni. Csináld úgy hogy 8-9 óra felé fekteted le, és adsz neki egy puszit, és kitalálsz valami szöveget, és ezt minden alkalommal elmondod neki esténként. Pár percenként bemész hozzá, vissza fekteted, mondod a szöveget, aztán kimész. Egész addig csinálod míg el nem alszik. Lehet beletelik egy hétbe de ez be szokott jönni. :D Ja és én ilyet nem hagyok neki hogy 10-ig aludjon, és Ő mindig fel is kel, 7 órakor :) kap reggelit, tízórait, ebédet, ebéd után pedig rendszerint alvás következik. Csinálj neki rendszert. Még nem késő :)
2014. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, nálunk sincs tízórai, nem fér be a reggeli és ebéd közé, de ez miért lenne baj? (Egyébként a 2. pont kivételével mintha én írtam volna a listát.)
2014. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Szoptasd éjjel, ha kéri! Még pici!
2014. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

1. Én tízórait (gyümölcsöt) adnék neki, amikor felkel, majd dél-1 óra között mehetne az ebéd.

2. Ne legyen bűntudatod, emberek vagyunk, nem gépek. Fontos, hogy kipihent legyél, egy türelmetlen, fáradt anyukával sokkal rosszabbul jár a babád. Én azért éjjel max. egyszer megszoptatnám, ha nagyon igényli, aztán legközelebb csak hajnalban / reggel, amikor felébred

3. A kislanyomat 1 éves koráig ringatni kellett, addig másképp nem volt hajlandó elaludni. Majd megpróbáltam, hogy melléfekszek, dúdolok neki, és egyszercsak bejött ez a módszer. Probalkozz, előbb-utóbb változik majd az alvási szokása.

4. Nem kell szigorú napirendhez ragaszkodni, nálunk csak a délutáni alvás és az esti fürdés a fix, minden más változó. Nem látok ebben problémát.l

5. Erre is azt tudom írni, hogy folyamatosan változni fognak az igényei, most ennyi alvás elég neki, lehet hogy 1 hónap múlva már többet fog aludni nappal.

Végül pedig: nem rontasz el semmit, nyugi. Jól csinálod, bizzál magadban!

2014. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, miért nem szoptatod meg éjjel! Nagyon pici még, teljesen természetes, ha még van rá igénye. Bocsi, hogy ezt írom, de most /és még nagyon sokáig/ Ő az első, az Ő igényeit kell kielégítened. Aludj Vele napközben, hátha akkor Ő is többet/jobban alszik. Éjjel pedig szoptasd meg szerintem!
2014. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne hidd, hogy te csinálod rosszul. 7 hósan kisfiam is hasonlóan működött, annyi hogy én nem szoptattam, ő csak simán sokszor kelt éjszaka, mi a szeparáció szorongásra gondoltunk, el is tartott ez az állapot 11 hós koráig. Nagyon sokáig igényelte a tápszert főzelék után, talán 11 hónapos lehetett amikor végre nem kért ebéd után még tápszert is. Más gyerek már ilyenkor rég csak vacsira ette a tápszert míg kisfiam napközben is 3x igényelte.

Aztán próbáltam túl tenni magam a dolgon és szépen minden jól alakult.

Az éjszakai szoptatáshoz nem tudok mit szólni mert nem szoptattam, az biztos hogy 11 hónapos babát én sem szoptatnék már szivesen éjjel többször is.

Kisfiam 1 évesen magától döntött úgy hogy innentől kezdve ő egyedül alszik el, hiába próbáltam ki mindent, előtte végig mindig ringatva aludt csak el.

Napirendünk nekünk sem volt halál pontos, mert mindig a baba alvásához igazítottunk mindent. Nem mindegy hogy reggel6kor kelt fel vagy 8kor, mert akkor máris másképp alakult a napunk. Szerintem ritka ha valakinek olyan napirendje van ennyi idős babával hogy tudja, óra pontossággal mikor lesz uzsi, ebéd, alvás stb...

Nem akarom tovább recézni, mindent jól csinálsz, a babák ilyenek, el kell fogadni. Én egy ideig harcoltam a kialakult helyzetek ellen aztán rájöttem hogy ha hagyom magam sodródni az árral akkor minden helyre jön egy idő után.

Így is lett.

Minden jót.

2014. okt. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!