Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, akiknek a ferje...

Anyukak, akiknek a ferje semmit nem segit a babazasban, pedig elötte megigerte, ti is ennyire csalodottak vagytok?

Figyelt kérdés
Ferjem kihuzza magat minden kemenyebb dologbol,pedig nem is ö tart el minket(mindent közösen fizetünk).Pl.7 hosom minden nap 6kor kel de a ferjem hetvegen mikor nem dolgozik akkor is 10ig alszik.Ha odaadom neki a gyereket akkor hagyja sirni es alszik tovabb.Amugy neha kicsit jatszik vele,de ennyi.En szoptatok kelek ejjel 100 szor altatok etetek hajnalban jatszok ö meg el tovabb mint regen fittneszterem stb.Nagyon csalodott vagyok.En is szeretnek egyszer hajnalban pihenni.Öt ez nem erdekli.
2014. okt. 23. 08:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
Van, igen. Mar nem kicsi, de amikor kicsi volt is meg lehetett mellette csinalni mindent. Elvolt a kiságyban, vagy amikor mar ülni tudott a kis székben. Mindig adtam neki valamit, amivel le foglalhatta magat.
2014. okt. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%
Oké 11-es akkor szerencsés vagy. A kisbabák nem egyformák, ugyanúgy ahogy a felnőtt emberek sem
2014. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

11 - igen, az enyém is ilyen, sőt 12 órákat alszik éjjel, bár ő meg éjfél előtt nem hajlandó aludni. Mégis, az apja rengeteget foglalkozik vele. Igen, munka után/mellett.

Egyszer nagyon rossz napja volt és estére már úgy néztem ki, mint a mosott szar. A férjem mondta, hogy akkor övé az este meg a kínlódás, én meg húzzak aludni, mert rossz rám nézni.

Megköszöntem neki, mire mondta, hogy mit köszöngetek, övé is a gyerek, nem? De sokszor kaját is ő készít neki (tápszeres, már két étkezés kiváltva), ő eteti. Sőt, ha itthon van, akkor exkluzívan ő cseréli a kakis pelenkát, mert baromi érzékeny a szaglásom és még mindig öklendezek felette.


Ha visszamegyek dolgozni, akkor is ketten látjuk el, hiszen ketten vállaltuk, nem én egyedül. Annak én se sok értelmét látom, hogy 1-2 éves korában kezdjen el az apja ismerkedni vele, hogy jééé, van egy gyerekem, hogy is működik?

2014. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
10%
"közösen fizettek?" "sokat vesz"? nem ertem nem közös kasszán vagytok? mi amióta csak megkerte a kezem, es foleg miota hazasok vagyuunk nem nezzuk ki mennyit hoz haza, egy bankszamla, es abbol barki barmikor kolthet. es mivel a ferjem mindig is 3-szor annyit keresett mint en, bizonyos ertelemben o tart el, hiszen egyedul a házat se tudnám fizetni nem hogy gyedből megélni. egyébként napi 10 orat dolgozik ezért eszem ágában sincs zavarni mikor pihen. hétvégén a kertben melózik, de azert hetvegen meg szoktam kerni h legyen a gyerekkel egy orat de mindig siras a vege. a ferfiaknak egyszeruen nem ez a dolguk. apam se babazott sose vegkimerulesig, aposom se sogorom se, neha kis jatek es ennyi. csak az tosz fel agyilag mikor latszolag pihent pl haverokkal sörözni nem faradt de lenyirni a fuvet igen. de szerencsere ez ritka.
2014. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elolvastam a kérdést, akkor egy kicsit úgy éreztem, hogy nálunk is keveset segít, de most látom, hogy nálunk rengeteget foglalkozik a gyerekkel az apukája.

Napi 8-10-12 órát dolgozik, mikor hogy. Saját vállalkozás és közben ő újítja fel a házunkat is. Amikor hazajön értelem szerűen fáradt, ezért nem is vetem a szemére, hogy leginkább pihenne. Amíg én elmegyek este zuhanyozni addig babázik, ami annyit tesz, hogy mellette fekszik. Ettől függetlenül mindig együtt fürdetünk, sokszor ő vetkőzteti a gyereket és reggel munka előtt a tápszert ő készíti össze, melegíti meg, vagy amit kell. 6:30 körül megy, 20:00 körül jön haza, 21:00 kor már alszik. Ezért nem tud sokat segíteni. Ha kész lesz a házunk, 1-2 hét már csak, akkor sokkal több ideje lesz végre ránk. Most 10 hetes a fiunk. Az első hetekben többször is volt olyan, hogy kivette éjjel az üvöltő gyereket a kezemből, hogy aludjak 3 órát, szedjem össze magam.

2014. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

8.-nak

Az én 7 hónaposom 2 alkalommal alszik max 40 percet nappal, tehát nem kizárt. Nem sok vizet zavar? Persze... Mászik, mindig figyelni kell. Már fel is áll, tehát még több veszély leselkedik rá. Nem olyan egyszerű főzni úgy, hogy percenként lesed a gyereket :S

2014. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
Ezt hiába mondjátok egy olyan anyukának, akinek olyan szerencséje volt, hogy elvolt a babája órákig. Nem érti, hogy milyen az, amikor alig alszik és ha fent van, akkor örülsz, hogy a pihenőszékben téged látva(tehát nem egyedül) elvan egy 15-20 percet és baromi szerencsésnek érzed magad, hogy el tudtál mosogatni mellette, vagy kivasaltál 3 pólót. :) A hozzáállásához pedig annyit, hogy ő minden férfi álma: főz, mos, takarít, gyereket nevel és nem várja el, hogy besegítsen a gyereknevelésbe, mert az az anya dolga. Irigylem a hozzáállásodat. Én elvárom, hogy a párom besegítsen, mert nem magamnak szültem, nem hiába neveznek minket szülőknek. Igen, az anya veszi ki az oroszlán részét, de azért az apa is segítsen már be ahol tud. Persze pihenjen, egyen munka után, de utána jöjjön és vegye ki a kezemből, játsszon vele, segítsen a fürdésnél, etetésnél, altatásnál és vegye észre, ha a párja hullafáradt. Persze néha én is úgy érzem, hogy nem sokat segít, de azért a válaszokból látom, hogy akkor én ne szóljak semmit. Mondjuk tisztába ő sem teszi soha és nem fürdeti, de foglalkozik vele még én elpakolászok és segít a fürdetésnél, néha megeteti és ha megkérem altatná ő, de nála nem nagyon alszik el. Néha pedig hagyj pihenni, rám zárja az ajtót és ő foglalkozik vele.
2014. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat,hogy beleszólok,én még csak kismama vagyok de én úgy gondolom,hogy egy apa azért vágyik is rá,hogy láthassa este a babát mikor haza ér,hiszen egész nap melózott.. szeretné látni,hogyan pancsikál (és üvölt közben :D ),néha szeretné ő megetetni..csak,hogy vele legyen..én nem tudnám elképzelni,hogy könyörögni kell a férjemnek,hogy fogja meg a picit 5percre amíg elmegyek pisilni.. :(


én a férjemtől semmit az ég világon nem fogok elvárni,mert 6:00kor megy,és 23:00kor jön haza. 13napig megy egybe,és 1 szabadnapja van kéthetente. két helyen dolgozik de jobban várja a babázást mint én! (én csak azért mert félek ,hogy nem leszek jó anya)

onnan tudom,hogy a babával is ugyanúgy fog segíteni,hogy a 12órás munka után hazajön,és elmosogatja a saját tányérját,hogy ne nekem keljen terhesen.. úgy gondolom szerencsés vagyok DE természetesen nem tudom hogyan fog viselkedni,ha megvan a pici.. bocsi,hogy beleszóltam.

2014. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A hozzáállásához pedig annyit, hogy ő minden férfi álma: főz, mos, takarít, gyereket nevel és nem várja el, hogy besegítsen a gyereknevelésbe, mert az az anya dolga. Irigylem a hozzáállásodat. "


Az lehet, hogy szerinted az ilyen minden ferfi alma es te irigyled a hozzaallasomat, de ki kell, hogy abranditsalak: egyedulallo anya voltam az elso perctol kezdve. Tehat ha akartam volna se segitett volna. Ja, nem veletlen gyerek volt, hanem tervezett, csak feluton ugy dontott apuka, aki addig a csillagokat lehozta volna es mindent megigert, hogy megiscsak gyerek nelkul szep az elet es lelepett.

Megis megoldottam.

2014. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor már értem a válaszaidat.


Kedves Kismama! Kívánom neked, hogy így legyen, ahogy leírtad. Valahogy én is így gondoltam. És hidd el, az én párom is a széltől is óvott amikor kismama voltam és mindig mindenben segített, de a baba születésével olyan mértékben fordul minden a feje tetejére, hogy el sem hiszed és egyszerűen nem is lehet leírni. Hirtelen mintha nem is a saját életedben találnád magad. De remélem a legjobbakat! Én is nagyon pozitívan álltam hozzá és így is kell!!! Jó babázást a későbbiekben!!! :)

2014. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!