Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni, vagy kézben...

Sírni hagyni, vagy kézben cipelgetni az állandóan síró 5 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos, a kezdetektől fogva nagyon sírós, nyűgös, elégedetlen baba. Jelenleg ott tartunk, hogy csak akkor nem sír, ha kézben van és valaki sétálgat vele. Ti mit tennétek ebben az esetben? Az a baj, hogy kezd nagyon nehéz lenni a súlya, és csak nőni fog. Nem lehet a végtelenségig cipelni szerintem. Ha viszont hagyom sírni, képes addig csinálni, míg rosszul nem lesz vagy el nem megy a hangja, és még akkor is. Nem lett elkapatva, az utóbbi néhány hétben lett ennyire drasztikus a helyzet, de előtte volt, hogy akár 20 percet is eljátszott egyedül a járókában. Egyébként fogzik is, de még nem bújt ki foga. Korábban nagyon hasfájós volt. A mozgásban szépen fejlődik, nagyon aktív kislány. Nagyon örülnék, ha leírnátok a tapasztalataitokat, már akinek volt a miénkhez hasonló kicsije, mert ez a helyzet már elviselhetetlen. Védőnő, gyerekorvos nem tud semmi hasznosat mondani, valójában nem is hisznek nekünk, úgy tűnik teljesen.
2014. okt. 26. 16:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

Miért nem tudsz elmenni wcre?

tedd le és menj wcre.

Sosem értettem az ilyet.Te vagy az anyja,foglald le tedd be hintába tegyél elé sok játékot,járókába,ha állandóan kézben van nem tudsz semmit csinálni,azért 5 hónaposan ne kelljen már egésznap tartani.Szoktasd rá,hogy egyedül is legyen az elején 1-2 percet aztán egyre többet,meg fogsz bolondulni,ráadásul senki nem csinálja meg a főzést és a házimunkát helyetted.

2014. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
De igen egy ekkora baba is manipulál,bizony ám,sőt már kezdik az apróbb hisztiket is,nem kell hülyének nézni azért,mert baba.
2014. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Se a kérdező,se a válaszolók nincsenek tisztában a sírni hagyás fogalmával az tuti.A sírni hagyás egyenlő azzal,hogy leteszed a gyereket rázárod az ajtót hagy bőgjön nem 5-10 percig,hanem több órát akár fél-1 napot ez a sírni hagyás.Ha a baba sír néhány percet meg nyafog amíg az anyukája elmegy wcre stb azzal nem árt semmit az anyuka,sőt.
2014. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell hulyenek nezni,azert mert baba? Pontosan!azert kell foglalkozni a sirassal. Attol hogy dajkalva van egy gyerek es foglalkoznak a problemaival az meg nem egyenlo azzal,hogy semmi mast nem tudsz mellette csinalni. Felre ertes ne essek. Az en lanyom kb mindig kezben volt,amikor azt igenyelte, de letudtam tenni 10-15 percre jatszoszonyegre,nem uszott a haz,volt meleg kaja,ki voltak mosva a ruhak,eltudtam menni pisilni. Szoval nem azt mondom,hogy par perces sirastol baja lesz. De mint nevelesi modszer baromsag,hogy had bogjon.. Ok nelkul 5 hosan nem sir,maradjunk annyiban. Csak valaki komolyn veszi es probalja megoldani,valaki meg szarik bele ,mondvan engem ne manipulaljon a kolok!
2014. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%
Hó de zabos van,nagy pedagógus de nem tudja értelmezni a hozzászólást,olvastad egyáltalán? Egy szóval nem mondtam,hogy hagyja had bőgjön,de a kérdező azt írta egyáltalán nem tudja le rakni,erre írtam attól még tegye le pár percre.Okoskodni tudsz de értelmezni nem..ilyen pedagógust..
2014. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
*vagy
2014. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Julie S ***** válasza:
Kerdezo, en meg 55 kg vagyok, megis sokat hordoztam a lanyom. :) Fokozatosan te is belejonnel. Nem tart ez az allapot sem orokke, de amig igenyli, addig szerintem lehetosegeidhez merten meg kene ezt adnod neki. Persze, nem kell egesz allo nap rajtad logjon, nyugodtan hagyhatod kicsit sirdogalni, amig wc-re mesz pl. De a babak alapveto igenye a testkozelseg. Barmi bajuk van, altalaban ezt igenylik. Szerintem alap dolog, hogy nem fosztjuk meg oket ettol. Par hetet/honapot ki lehet birni igy. Utana meg meghalalja magat a dolog, hiszen azt tanulja meg a gyereked, hogy szamithat rad, torodsz az igenyeivel, es nem azt, hogy a torodesed kiszamithatatlan.
2014. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
30%
Talan te nem tudsz ertelmezni! Egy mondatban reagaltam a te valaszodra! Es talan te ertekeled tul magad nem pedig en! Mindenesetre fikazni azt tudsz! Nem fitoktatni akartam a vegzettsegem,szimplan alatamasztani a hozzaszolasom,nem kisujjbol szoptam.... Mindamellett,hogy anya vagyok! Nem bunkoztam senkivel ellentetben veled! Ez e te szegenysegi bizonyitvanyod,nem az enyem... Intelligenciahoz nem kell diploma zaboska...
2014. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%
Nem nem kell diploma de ilyen stílus amit te megengedsz magadnak nem helyénvaló,pláne egy pedagógusnak aki gyerekekkel foglalkozik,szép példát mutatsz nekik,gratulálok!
2014. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, abszolút megértelek. Babám hasfájós volt, rengeteget volt kézben, járkálni kellett vele. Mindig felvettem, nem hagytam sírni, volt volt kendőben magamra kötöttem, aztán elkezdett egyre jobban fájni a hátam. Semmitől nem múlt el, elmentem reumatológushoz - gerincsérv... :(

Szóval tényleg próbáld meg FOKOZATOSAN rászoktatni arra, hogy lent is el legyen, mert mondta az orvos, hogy sajnos sok kismama lesz gerincsérves, főleg ha te is törékeny alkat vagy. Én úgy csináltam, hogy letettem a szőnyegre és lefeküdtem mellé mindig közel, hogy lássa ott vagyok neki. Ha mégis sírt rögtön nem kaptam fel, de ha láttam, hogy nem csitul el, akkor természetesen nem volt mit tenni felvettem. De sokszor elég volt neki, hogy közvetlen mellette ott feküdtem és mindenféle hülye grimaszokkal szórakoztattam amikor elkezdett unatkozni :-) Próbálkozz ezzel, de ha tényleg fáj a hasa, vagy sír komolyan akkor ne hagyd őt sírni, mert szüksége van rád. Remélem sikerrel jársz, kitartást!

2014. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!