Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 évesen baba nagy felelőtlen...

20 évesen baba nagy felelőtlenség lenne? Többi lent

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes,viszont rettenetesen szeretnék gyereket.Minden gondolatom e körül forog,még álmaimban is a gyerekvállalás szerepel.Viszont sajnos még egyetemre járok ahol 2 évem van,otthon lakok szüleimmel.Tudom,hogy ők támogatnának mindenben,édesanyám az vágyik is nagyon egy kisunokára.Probléma még,hogy párom is egyetemista,szülőkkel lakik,valószínű 3 éve minimum van még hátra.

2014. okt. 27. 22:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok,lányom 2 éves.Párom 33.Na,ha visszatekerhetném az időt,nem vállalnék gyereket.Bár igaz,hogy nem tervezett volt.Nem is bánom,meg semmi.De nekem is csak egy érettségim van,mert a szakmát otthagytam a kicsi miatt,utolsó év lett volna,de akkor született meg októberben,így nem tudtam tanulni,mert nincsen segítségünk itt.

Kizárt,hogy szültem volna úgy,hogy szüleimmel lakok és egyikünk se dolgozik.Saját lakásban éltünk már akkor is,bár páromnak pont nem volt munkája,de ugye ő nem tanult,hanem dolgozott már 17 éves korától.

Mondjuk unokára senki nem vágyott nálunk,mert anyámnak is a legkisebb gyereke akkor volt 4,5 éves.Nevelőanyám meg még fiatal,neki 12éves a fia.Ő a lányom születésekor volt 39 éves.(3 éves koromtól ő nevelt apuval,jobban nagymama a lányomnak,mint anyám)

Viszont simán elmehetnétek melózni suli mellett mindketten és akkor a munkaviszony meglenne egy gyedhez neked,párod meg keresne valamit.De ha a szüleidnél tudnátok lakni együtt,lenne külön szobája a kicsinek,akkor kisebb a gond.De ha egy szobába laknátok hárman,akkor szerintem nem túl jó dolog gyereket vállalni.

2014. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kedves 10-es!

Van ismerősöm,akinek 8 általánosa van és 150-170 ezret keres havi 15*12 óra munkával,erkölcsi nem tiszta. Párom meg napi 9-10 órát dolgozik,heti 5 napban és kap 120 ezret úgy,hogy van két szakmája,autó és targonca jogosítványa,tűzvédelmi vizsgája,és tiszta erkölcsije.

És volt párom édesanyja is óvónő,keres 120 ezret óvónői és mentálhigiénikusi diplomával.Apámnak érettségije van,mégis keres 250 ezret.Erre tegyél kalapot...Nem feltétlen él jobban a diplomás,mint a szakmunkás,vagy érettségis.

2014. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én 22 évesen szültem úgy, hogy már mesterképzésre jártam mellette levelezőn és dolgoztam is (így kaptam a pénzbeli juttatásokat szüléskor). Nálunk a párom 31 éves volt ekkor, 18 éves kora óta dolgozik, több diplomás, jól keres.

Az, hogy én ilyen fiatal szülhettem csak a párom egzisztenciájának köszönhető, mert amit kaptam a minimál bér után az lófütyfürüty. Akik velem egyidősen vállaltak babát, nagyrészt elhamarkodták, szétmentek vgy nagyon nagy szegénységben élnek, tehát egyik sem példa sztem..

Nagyon, nagyon kevesen tehetik meg, hogy normális rendezett vállaljanak babát, ésszerűen átgondolva. Szerintem jól gondold meg, ha az embernek a feltételek kedvezőbbek és ez nagyon sokat számít.

2014. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A gyerekvállalás nem csak arról szól, hogy TE/TI szeretnétek gyereket. Arról is, hogy a gyereknek milyen lenne veletek. Ha megtehetitek, hogy pár év alatt stabil hátteretek legyen, egy otthon, ami közös, ahová haza tudjátok őt vinni, ahol csak ti vagytok, mint külön család, akkor megéri várni. Nagyszülőkkel most minden szép és jó, de változnak ám a szerepek és akkor jön a fekete leves, amikor te maradsz anyuci kislánya és nem a gyereked anyja, aztán meg a viták, hogy ki-mit-hogyan csinál, ráadásul ti mint szülők még együtt sem éltek, nincs miből eltartani, stb. A szüleitek már felnevelték a maguk gyerekeit, ha ti is gyereket akartok, akkor nektek kell vállalnotok érte a felelősséget, anyagi és lelki téren is, nem a nagyszülőknek. Szerintem annál szánalmasabb hozzáállás nincs, mint a "támogatnának mindendben", és erre alapozni. Ez szép dolog és maradjon meg bónuszban, ha gond van. De ne az legyen az alap, hogy majd anyámék úgy is fizetik, ha kell neki valami. Egy gyerek többet jelent, mint cuki ruhácskákat (miből, ugye) és babaillatot!
2014. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
kedves 12-es :) erettsegivel 22 evesen ertekesitokent havi 700.000 ftokkal mentem.haza nettoban :) en nagyon jol tudom hogy vannak kis kapuk. de azt azert valjuk meg hogy diplomaval nyelvismerettel szakmaval es munkatapasztalattal lenyegesen egyszerubb a munkaba visszaterni. még én is ezt mondom pedig en egy kivetel vagyok ami erositi a szabalyt. 10-bol 9 erettsegis, ha csak nincs 5 ev munkatapasztalata, lofaszt se keres. aki mast mond hazudik.
2014. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

kedves 12-es :) erettsegivel 22 evesen ertekesitokent havi 700.000 ftokkal mentem.haza nettoban :) en nagyon jol tudom hogy vannak kis kapuk. de azt azert valjuk meg hogy diplomaval nyelvismerettel szakmaval es munkatapasztalattal lenyegesen egyszerubb a munkaba visszaterni. még én is ezt mondom pedig en egy kivetel vagyok ami erositi a szabalyt. 10-bol 9 erettsegis, ha csak nincs 5 ev munkatapasztalata, lofaszt se keres. aki mast mond hazudik.


10-es.

2014. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
es a havi 150 az atlagfizetes ugyhogy attol azert ne essunk hasra.
2014. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
es apukad nyilvan nem palyakezdo. vannak akik erettsegivel jol vagy atlagosan keresnek. de sajnos nem ez a tendencia. a kerdezonek a tanulas a dolga most a gyerek.jovoje erdekeben.
2014. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem,apám nem pályakezdő nyilván,de amikor dolgozni kezdett is bőven jól keresett.A mostani átlag meg 80 ezer,baromira nem 150 ezer.De ha teszem azt 30 éve az átlag 40 ezer volt,apám akkor is mondjuk 70-80-at keresett.Ez csak pl,mert nem tudom akkor mi hogy volt.

De természetesen én sem támogatom a kérdezőék gyerekvállalását.Nem könnyű sehogy sem elhelyezkedni,se érettségivel,se diplomával,de még nyelvtudással sem.Szerencse,protekció kérdése mind.Nem a kora a gond a kérdezőnek,hanem hogy még csak együtt sem élnek a párjával,keresetünk nulla,a szüleik fizetik még az egyetemet is nekik.És nem,erre nem lehet alapozni,hogy majd ők segítenek,mert nem kötelességük az unokát is felnevelni.

Én,akinek csak érettségije van,előre rettegek,hogy találok-e munkát.És nem mert hülye vagyok bármihez is,mert nem végzettségben mérjük a tudást,hanem mert ha beteg a gyerek,én vagyok itthon vele,és ráadásul alapból úgy kell nekiállnom a munkakeresésnek,hogy csak 16-ig jó,mert a kicsiért én nekem kell mennem max 17-re a bölcsibe/oviba majd.És persze,nem pesten élünk,ez is hátrány...De ezektől függetlenül sem bánom a kicsit.De szánt szándékkal nem akartuk volna őt,becsúszott,így megtartottuk.És 4 hónapja voltunk együtt ekkor,azóta is együtt vagyunk.Sok nehézség is volt,amíg párom nem talált munkát,mégis élünk.Segítettek minket,de nem úgy,hogy 0 bevétel és minden mások álltak.

2014. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha annyira szereted a gyerekeket, hogy óvónő akarsz lenni, akkor miert gondolkozol azon, hogy abbahagyod és érettségivel próbálsz meg elhelyezkedni. Szerinted jobb lehetőségeid lennének, mint diplomás óvónőként? Ráadásul minden elismerésem az óvónőké, de nem szakadnak meg a munkában, és minden tanítási szünetet megkapnak. Úgyhogy végezd csak el, és utána szülj!!!! Gondolom azzal egyetértesz, hogy jobb mint dadának lenni, pedig annak nincs diplomája...

A másik, hogy inkább szórakozz egy kicsit, hidd el nem késel le semmiről. A suliból, ha jól sejtem max 2 éved van hatra (ezzel együtt) Ennyit igazán lehet várni!

A harmadik, ha olyan komolyan gondoljátok a közös életet a pároddal, akkor először legyen a férjed, utána vállaljatok gyereket. Egyenlőre csak jártok és nem több, hát ez azért nem elég szoros kapcsolat arra, hogy szüljünk!

2014. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!