Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit tudtok/akartok magatok...

Mennyit tudtok/akartok magatokra költeni egy hónapban baba mellett?

Figyelt kérdés

gondolok itt:-ruha,cipő

-köröm

-szépségcuccok(tusfürdő,testápoló,smink ha használtok)

-parfüm(nyilván nem havonta)

-egészség(pl.vitaminok)


2014. okt. 28. 12:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
18%
Ja ez havi szinten olyan 50-60 ezer forint.
2014. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
OFF: 9-es használj hennát hajfesték helyett, nagyon szépen beszínezi a hajad, és selymes puha lesz tőle, nem úgy mint a festéktől :) bioboltokban lehet kapni :)
2014. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Ruha, cipő most nincs havi szinten, mert vettünk egy házat, amit fel is kell újítani és ez viszi a pénzt, ha már kész leszünk, csak a gyerek mellett havi 10 ezer körül elköltünk majd ruhára neki is és nekünk is fejenként. Nagyon fel kell már tölteni a szekrényeinket, mert legatyásodtunk. Ha ez megvan, utána csak egy-egy kihagyhatatlan darabot, de ez mondjuk 2 havonta pár ezer forint. Tusfürdő, meg hasonló tisztálkodó szerek természetesen vannak véve, mikor kifogynak, de szerintem az nem is sorolható ide, azt a havi költségvetésbe kötelező elemként számítanám, nem magamra költendő pluszként (ugyanúgy mint a fogkefét, hónalj stiftet...). Parfümöt kb. fél évente veszek, vagy kapok, sógornő oriflameezik, így sminkkel, parfümmel el vagyok árasztva. Vitaminokat nem eszem, helyette vannak gyümölcsfáink és zöldséges kertünk, amiből az idény jellegű gyümölcs/zöldség bevitelt fedezzük. Ezeket fagyasztom is és télen előveszem. Illetve a késő ősztől tavaszig tartó időszakban narancs, mandarin és sütőtök minden mennyiségben, meg rengeteg főzelék. Ezt ha nagyon ki akarjuk pénzben fedezni, akkor októbertől májusig havi 6000 Ft.

Amúgy havonta 3-an kb. 200ezer forintból jövünk ki rezsivel, autóval, mindennel, ami ezen felül marad a fizetésünkből azt el tudjuk tenni.

2014. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Nálam ami fix, az a heti fodrász és a havi körmös+kozmetikus. Ez kb. 11-12.000 forint. Ruhákat, cipőt, parfümöt nem veszek minden hónapban, csak ha kell valami (elég sok ruhám van, a cipőimmel pedig állandóan piszkál a férjem, hogy nem férünk tőlük). Ebben a hónapban mondjuk vettem kabátot (16.000) és még vennem kell egy szép alkalmi ruhát (céges kötelezettség, díjátadóra kísérem el a férjem), de ezek extra kiadások. Szerintem kb. átlagot számolva 20.000 lehet egy hónap. 2,5 éves a fiam, előtte is kb. ennyi lehetett.
2014. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
54%

Ruha, cipo: Ruhat, cipot interneten szoktam rendelni. Ket webshopban vagyok torzsvasarlo, itt van kedvezmenyem es a szezonvegi, illetve a merethianyos darabokbol nagyon olcson ki lehet jonni.


Korom: Itthon apolom, festeni nem szoktam, ha valami nagyon kulonleges alkalom van, akkor teszek fel francia mukormot.


Szepsegcuccok: Tusfurdobol es testapolobol egy markat hasznalok, ez nem olcso, de nagyon gyakran van 1+1 vagy 2+1 okcio, olyankor bevasarolok. Sminkbol szinten egy adott marka, nekem bevallt, arilag kozepkategorias.


Parfum: Na azt ritkan hasznalok. A tusfurdoim eros illatuak es mindhez van masszazsolaj, azt hasznalom parfumkent.


Egeszseg: 30naposkontaktlencset hasznalok, ez nem olcso, pusz melle szemcsepp. Fogamzasgatlo tabletta, ez kimondottan olcso, magnezium es krom amit szedek.

Osszeget nem irnek,

2014. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
54%
Hát olyan 40 körül szerintem.
2014. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
54%
mi egyenlore jobban jovunk ki babaval mint baba nelkul. nekem nem kell berlet, ferjem kevesebbet jar el stb....kb 180.000 ami altalaban magunkra forditunk (vagy a hazra) 480.000bol elunk es egy baba van megy kis haz alacsony rezsivel.
2014. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
72%

Elárulhatnátok a titkotokat,miből éltek ilyen jól,mert mi mindig csak szenvedünk :(

Ruha turiból,ha úgy van havi 2-3ezer belefér,de szoktam kapni is néha.

Cipőt tescoból vettem legutóbb 3500-ért,amúgy pár évente veszek Deichmannba,mert a kínaiban nem árulnak a méretemben.

Tusfürdőt kapok mindig,mert nevelőanyám Oriflamezik másodállásban.Testápolót is kapni szoktam,de nem is használom.Smink kimerül fekete szemceruza,korom fekete festék vagy szemtusban spirállal,néha kis alapozó vagy puder,de ezt max hetente 1x ha használom.

Parfümöt is mindig kapok,bár épp fogyóban vannak,majd ha kell,fogok venni,de valami olcsót.

Nem vitaminozok,a kicsinek van az véve csak.

Hajfestékem havi 2400 ft,magamnak festem és vágom.Körmöm géllakkos,a szettet és lakkokat kaptam névnapomra,így arra sem költöttem.

Kozmetikusnál 17 évesen voltam utoljára,rondább lett a bőröm,nem járok,nincs is egy db pattanásom sem szinte.

Ha átlagos hónapunk van,nincsen nagy kiadás,akkor belefér 5 ezer magamra költés,mármint ruhára.De spórolni nem tudunk semmit sajnos.

2014. okt. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%

Ruhát akkor veszek ha szükséges vagy ha valamiért plusz pénz áll a házhoz, akkor kicsit több mindent megengedek magamnak. Ha több ruha kell, nem biztos hogy egy hónapban megtudom venni az összeset. A körmömet magam csinálom lakkzselével, egyszer költöttem 15.000ft-ot az összes cuccra, már 1 éve használom őket és mindig szép a körmöm. Szépségcuccokat a bevásárló listára írom, nekem ezek alap holmik, ahogyan a férjemnek is. (tusfürdő, dezodor, tisztasági betét, arckrém, sampon, balzsam, hajfesték stb...)

Parfümöm 1 van, fél évig is kitart mert egyrészt nem fújom állandóan magam, másrészt mindig igyekszem kifogni akciósan a nagy kiszerelést.

Vitamint nem szedek, esetleg magneB6-ot.

Ha kéne mondanom egy átlagot, talán havi 15-20.000ft-ot költök magamra. (van olyan hónap amikor csak 10.000-et, van amikor 30.000-et)

2014. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
köszi h ilyen sokan leirtátok csajok :)
2014. okt. 28. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!