Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok az okok, amik miatt...

Mik azok az okok, amik miatt egy no nehezen eli meg az anyasagot tapasztalataid szerint?

Figyelt kérdés
Milyen lehetseges okokkal talalkoztal? Sajat vagy ismerosi peldakra lennek kivancsi.
2014. nov. 2. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a legnehezebb, hogy nem volt előttem pozitív minta. Csak azt tudom, hogy mit nem akarok. Egy agresszív, alkoholista szülőpár volt az anyám és az apám. Állandó veszekedést láttam és nincstelenséget, ápolatlan elhanyagolt, sokszor éhes és megvert gyerek voltam. A mocsokból egyedül másztam ki 17 évesen leléptem, de a normális élethez kellett a férjem, hogy feldolgozzam a gyerekkort. Viszont, hogy milyen helyzetben hogy kellene reagálni, azt ösztönösen nem tudom, mert nálunk mindenre ütés volt a válasz. Én csak azt tudom, hogy másképp szeretném csinálni. 2 és fél hónapos a fiam.
2014. nov. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elejen nekem is az elvaras volt a legnehezebb.

Szoptass ,mert KELL!!!persze szoptattam de sokszor majdnem feladtam az elejen.

Igy 8honappal szules utan azt mondom,hogy a legnehezebb hogy a parom sokat dolgozik,anyukam a gyerek fele sem nez...stb.en sem vagyok idos,26 eves megoldok mindent egyedul,hisz 18 eves korom ota ellatom magam.de azert nagyon jol jonne egy kis lelki tamogatas.a gyerekkel kapcsolatban altalaban a netrol tajekozodom,de nen ez a normalis szerintem.rettenroen faj h ilyen anyukam.

Nalam eleg hullamzo az egesz anyasag.vannak melypontok,de szerencsere a parom eszreveszi es probal idoben hazaerni,es kuldd h menjek csinaljak vmi programot,dehat...nem olyan konnyu itthon hagyni a torpet.:)

2014. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Akinek nincs bent tartott macskája már pár éve, azt könnyen sokkolhatja, hogy megváltozik az egész élete a gyerek után. :)
2014. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Például, ha a gyerek nem a nagykönyv szerint fejlődik, vagy nem úgy ahogy te "elvárnád", vagy betegen születik. Úgy érzed "szégyent" hoz rád, mindenki téged néz ha elmentek valahova, és összesúgnak a hátad mögött.


Ezen kívül az egyéb elvárások: legyen makulátlan tisztaság, legyen elvasalva, legyen főzve, akár akkor is ha 2-3félét kell csinálni, mondjuk különböző diéták miatt, legyen időd emelett az összes gyerekkel minőségileg foglalkozni, nézz ki jól, szoptass....

2014. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. nagyon jól fejezte ki magát az egyik válaszoló. nagyon sok az elvárás...kevés a megértés, csak mert nem dolgozunk, itthon vagyunk nem biztos hogy könnyebb dolgunk van. de ezt nem tudják megérteni sokan, és ha panaszkodni merek, vagy csak kiadni magamból a dolgokat, (fáradt, kimerült vagyok, mert pici 1-1,5óránként kelt éjjel, vagy egész nap ölben, ringatva volt el, pisilni is alig volt időm, nem hogy enni...stb) akkor azonnal az jön le hogy meg akarok halni, hogy nem akarom csinálni. pedig nincs így csak mi sem leszünk robotok ahogy megszületik a pici...és nagyon rossz ha ezekkel egyedül kell megküzdeni, még akkor is ha házasságban élsz.
2014. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

szóról szóra ugyanazt akartam írni és ugyanazt érzem sokszor mint az utolsó 15-ös válaszoló!


ja és gyerek előtt 7 éve volt benti cicánk mégis elkapott a szülés utáni depresszió a megváltozott életem miatt!!

2014. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!