Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miert van az,...

Szerintetek miert van az, hogy en nem erzem azt, amit a legtöbb anya ir, hogy minden nehezseg ellenere imadnak anyak lenni, hanem azt erzem helyette, hogy nekem ez egyszerüen nem megy, nincs hozza idegrendszerem`?

Figyelt kérdés
Negativ kommentek nem erdekelnek,amugy nagyon nagyon szeretem a babamat, de meg csak 8 hos,de mar a dackorszakban erzem magam....semmit nem akar,mindenert visit,se öltözni,se enni,se autozni,se babakocsi,se alvas-.mindenhonnan kilöki magat stb.stb,erre azt mondja minden anyuka hogy nem baj ennek ellenere olyan jo anyanak lenni!de miert ?en nem erzem ezt miert van ez?en szeretnek neha megint kicsit nö lenni,egyszer kibontott hajjal jarni amit nem tepnek meg utana, szeretnek egyszer 7.ig aludni reggel stb.en ezt nem erzem most szepnek,söt,kifejezetten rosszul erzem magam ebben a helyzetben.CSak en erzek igy??
2014. nov. 23. 21:10
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
30%
Próbáltad már másra hagyni?hidd el,a nagyinak vagy apának nem fog hisztizni,és tőlük a kaját is el fogja fogadni.már most kezd el valaki máshoz is szoktatni,mert 3 évesen sokkalta nehezebb lesz...
2014. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim válasza:
Hát igen, tényleg egyformák. Én sem tudok elmenni hosszabb időre, mert Ő is szinte csak szopizni akar. És az én babám is szerintem órákig sírna, ha hagynám. Pár perc után már vörös foltok jelennek meg a homlokán, és alig kap levegőt. Egyébként Zala megyében lakom. :)
2014. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Nekem "a kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"-ot anyukám arra mondta mindig, hogy anyagilag a nagyobb gyerek iskoláztatása, kajáltatása, segítése jobban megterhelő.

De alapvetően ő is azt mondja mindig, hogy olyan jó, hogy ilyen szépen felnőttünk, mennyivel könnyebb így most már. Tehát sokkal egyszerűbb elmagyarázni valamit egy nagyobb gyereknek, mint egy babának...

Számomra egyelőre sokkal jobb, ahogy nő, és már megért engem, én meg őt.

Babaként csudacuki arcocskája volt, nézett rám ártatlanul, aztán ordított-sírt, én meg csak néztem, hogy miiii??? De aranyos vagy, viszont nem értelek, help me!!! Most meg elmondja mi baja, megbeszéljük és hurrá. :)

Lehet a tini korszakban megint nem lesz egyszerű, és ilyenkor előjön majd a nagy gyerek, nagy gond szlogen, de azt hiszem számomra a babakorszak túlélése kulcskérdés volt. Hiszem, hogy ennél csak jobb lehet. Legalábbis így akarok ehhez állni.

2014. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
tenyleg?en meg VAs megyeben:)a szomszedban vagytok :)irok privit:)
2014. nov. 23. 21:37
 15/47 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as!pont ugy erek ahogy irod! a babakorszak tulelese nalam a cel!!!!!!!!!!es csak emiatt nem akarok szülni meg egyszer mert nem elnem ezt tul meg egyszer....Igen ha mar vegre el tudja mondani hogy mi a baja akkor minden könnyebb lesz ezt en is igy latom !Azert haragszom mikor a sok okos anyuka jön oktatni hogy nagy gyerek nagy gond!!:(ilyenkor merges leszek.nagyon merges.persze anyagilag nagyobb a gond.de nekem ne magyarazza el valaki azt hogy nem könnyebb az ha el tudja mondani egy gyerek hogy mi a gondja,mint amikor csak ugy sir es nem tudjuk hogy miert??
2014. nov. 23. 21:43
 16/47 anonim ***** válasza:
2014. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

Én is éreztem már hasonlóképpen, mint te. Utálta az öltözést, a sapkát, a pelenkázást a babakocsit, azt ha egyedül maradt, nem tudott egyedül soha elaludni(a mai napig sem). Aztán ahogyan telik az idő, ráébredsz hogy mindennek oka van.

Szegénykém nem azért üvöltött szinte megállás nélkül egy hónapon át, mert engem akart bosszantani, hanem mert annyira hasfájós volt.

Majd elkezdődött a fogzás időszaka, ami még nem zárult le ma sem. Ez is maga volt a katasztrófa: állandó nyálzás, vörös, bedagadt íny, nyűgösség, agresszív viselkedés.

Következtek a nagyobb mozgásfejlődések, ezek is nagyon zavaróak voltak számára, mindent később kezdett el csinálni mint a környékbeli vele egyidős babák.

Hiába próbáltam ki mindenféle módszert az altatásra, képes volt hányásig ordítani magát. Nappal alig aludt valamit. Nekem senki se mondja, hogy szoktatás kérdése, hogy maga elalszik vagy sem a baba, nem igaz! Van aki képtelen rá.

A babakocsitól az első perctől kezdve undorodott ezért még sétálni sem szerettem vele.

Majd ráakadtam a homeopátiára, ami segített a fogzáson.

Megbarátkoztam a gondolattal, hogy neki segíteni kell abban, hogy ellazuljon és el tudjon aludni.

Idő kellett neki, még megkedveli a kocsizgatást, addig hordoztam.

Ma 20 hónapos, tündéri, cserfes, de emellett érzékeny kislány, aki még a mai napig fogja a kezem és húz, hogy menjek vele játszani, mert igényli a közelségemet.

Abban az időszakban, amikor rengeteg problémánk volt én is érzetem néha úgy, hogy nem is annyira jó anyának lenni, de mostmár tudom az idő mindent megold. Türelem, türelem, türelem!

2014. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
nem.nem en kerdeztem,miert gondolod?nekem anyukam mondogatta ezt mindig.ezert maradt meg bennem ez a mondas,
2014. nov. 23. 21:47
 19/47 anonim ***** válasza:

Mi befejeztük félév előtt a szoptatást, szükségem volt a pihenésre, a fiamnak pedig táplálóbb ételekre és nagyon sok problémánk eltűnt a szoptatás végével.

Nem kel fel éjjel, nem kér cicit, rá tudom hagyni az apjára én is kipihent vagyok, a fiam is, jó evő és jó alvó lett. Most kezdek el egy második egyetemet, mert már azt érzem, hogy felvettünk egy olyan rendszert, amiben a picur is tud nélkülem is játszani, enni és alváshoz sincs rám szüksége, tudok tanulni éjjel majd. A hajtépés, öltözni nem akarás stb. nálunk is megvan, de 12 órát alszik éjjel, 8-kor van a reggeli és kipihenten sokkal de ezerszer sokkal jobban elviselhető a babapróbálkozás, babaműsor és ahogy nyugodt is lettem, azóta ő is nem is tudom, hogy hetente sír-e kétszer valamiért. Nem szoktak ilyeneket írni tanácsnak, de nekünk ez átfordította az egészet jó irányba.

2014. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
* szintén 8 hónapos múlt.
2014. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!