Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miert van az,...

Szerintetek miert van az, hogy en nem erzem azt, amit a legtöbb anya ir, hogy minden nehezseg ellenere imadnak anyak lenni, hanem azt erzem helyette, hogy nekem ez egyszerüen nem megy, nincs hozza idegrendszerem`?

Figyelt kérdés
Negativ kommentek nem erdekelnek,amugy nagyon nagyon szeretem a babamat, de meg csak 8 hos,de mar a dackorszakban erzem magam....semmit nem akar,mindenert visit,se öltözni,se enni,se autozni,se babakocsi,se alvas-.mindenhonnan kilöki magat stb.stb,erre azt mondja minden anyuka hogy nem baj ennek ellenere olyan jo anyanak lenni!de miert ?en nem erzem ezt miert van ez?en szeretnek neha megint kicsit nö lenni,egyszer kibontott hajjal jarni amit nem tepnek meg utana, szeretnek egyszer 7.ig aludni reggel stb.en ezt nem erzem most szepnek,söt,kifejezetten rosszul erzem magam ebben a helyzetben.CSak en erzek igy??
2014. nov. 23. 21:10
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Es hogy tudtad leszoktatni?en is leszeretnem de nem tudom hogyan annyira akaratos szegenykem:(
2014. nov. 23. 21:54
 22/47 anonim ***** válasza:

Akik azt mondják nincs semmi gond és minden oké az magának is hazudik. :)

De tényleg én is így voltam. Valaki kérdezte hogy jo baba stb stb? Erre a válasz persze, nagyon ügyes, alszik. Na persze. :D szörnyű volt az első eg, és fél év. :D ez van. Igazából nem is az hogy nem volt jó akkor anyának lenni csak hát annyira megnehezíti a dolgokat az hogy a baba még kicsi ha sír találd ki miért. Nekem nem ment az a "Tudni fogod miért sír" dolog. Minden lehetőséget kipróbáltam aztán az egyik mindig bevált. Minnél nagyobb a gyerek annál könnyebb vele. A kisfiam 2 és fél éves. Egy tünemény. Ha fáj neki valahol mondja, ha éhes enni kér. Szóval igen is szerintem minden gyerekkel nehéz míg pici.

De tudod mi a durva??

Hiányzik az a korszak. Az ELSŐ dolgok korszaka. Hiányzik az első mosoly varázsa, az első lépések, és még sorolhatnám :)

Én csak azt tudom mondani hogy ez a kezdeti nehézség azért van, hogy értékelni tudjuk a sok jót és szépet. Majd túl lesztek ezen is. Mint annyi mindenen ami még csak ez után fog majd jönni! :)

2014. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Kérdező, Te hány éves vagy?

Csak mert az elsőt 25 évesen szültem, én is sokkal nehezebben éltem meg:) a másodikat 36 évesen és valahogy könnyebben viselem ugyanazokat a nyűgöket...sőt...de persze vannak napok amikor "sok" a jóból

olyan valakit keress, akire rá tudod hagyni huzamosabb időre..hogy ki tudd engedni a hajad, fel tudj nőcisen öltözni és kicsit úgy mozdulj ki otthonról:)

2014. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
30 vagyok...de varhattam volna meg a gyerekvallalassal....bar akkor annyira vartam.....de sajnos egy rozsaszin alomban eltem es senki nem nyitotta fel a szememet hogy heeee a babazas az nem arrol szol hogy 24 oraban cukiskodunk hanem egy nagyon kemeny melo ahol robotkent kell szolgalnod 24 oraban es nincs hosszu kibontott haj nincs magassarku nincs csavargas a plazaban....:(stb.
2014. nov. 23. 22:10
 25/47 anonim ***** válasza:
11-es vagyok.miért is kell lepontozni?semmi rosszat nem írtam.a kérdező egyik válaszára reagáltam,miszerint nem eszik a gyerek rendes kaját,ha megmakacsolja magát,ezért nem tudja másra hagyni.Azért írtam,h próbálta-e egyáltalán.mindenki tudja,h egy gyerek általában anyával szokott szórakozni és másnál mintagyerek.nem hiszem h égetnivaló rosszat mondtam ezzel.
2014. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

"Akik azt mondják nincs semmi gond és minden oké az magának is hazudik. :) "


Ne általánosítsunk azért a másik irányba sem. Én még mindig meg vagyok lepődve, hogy "ja, ez csak ennyi?". Egész korán átaludta az éjszakát, simán eljátszik magában egy órán át is, sírni alig szokott, csak ha éhes. De előtte már morog, így ha elég gyors vagyok, akkor még a sírás előtt kész a kaja.


Én készültem az első egy éves pokolra és leszámítva az első hónapot, tényleg semmi gond vele. Kipihent vagyok, a gyerek jókedvű, én meg bármit meg tudok csinálni mellette és mással is simán elvan (családtaggal). Szóval nem mindenki önáltat, amikor azt mondja, hogy könnyű menet.


Tény, hogy arra nagyon figyeltünk, hogy idejekorán "szoktassuk". Sok ember volt mindig is körülötte, első naptól külön ágyban aludt, mindenféle rásegítés nélkül. Ha sírt, akkor odamentünk, kicsit simogattuk, aztán elsunnyogtunk. Elég gyorsan ráállt arra, hogy ne csak kézben nyugodjon meg.

Ha nézegetett valamit, akkor távolról figyeltem, hogy megszokja azt is, hogy magát szórakoztatja, ne kizárólag tőlünk várja.

Sírásnál meglepően jól működött és működik a figyelemelterelés. Én azon lepődtem meg, hogy képes egyszerre sírni és kacagni is.

2014. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
kedves utolso!könnyü termeszetü babad van ennyi a titok.örülj neki hogy nem tapasztaltad meg soha azt amiröl mi itt beszelgetünk!!!!!
2014. nov. 23. 22:14
 28/47 A kérdező kommentje:

Tény, hogy arra nagyon figyeltünk, hogy idejekorán "szoktassuk". Sok ember volt mindig is körülötte, első naptól külön ágyban aludt, mindenféle rásegítés nélkül. Ha sírt, akkor odamentünk, kicsit simogattuk, aztán elsunnyogtunk. Elég gyorsan ráállt arra, hogy ne csak kézben nyugodjon meg.

Ha nézegetett valamit, akkor távolról figyeltem, hogy megszokja azt is, hogy magát szórakoztatja, ne kizárólag tőlünk várja.

Sírásnál meglepően jól működött és működik a figyelemelterelés. Én azon lepődtem meg, hogy képes egyszerre sírni és kacagni is.

Na ez amiket irtal mind olyan ami nalunk nem jött be.HA sirt simogattad es arrebb sunnyogtal??tudod hanyszor probaltam meg arrebb sunnyogni??eselytelen....

2014. nov. 23. 22:16
 29/47 anonim ***** válasza:
Nem lesz mindig ilyen...pici ideig legyen még kitartásod meg sok türelmed hozzá:)
2014. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
köszi utolso ari vagy:)
2014. nov. 23. 22:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!