Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 34 feletti nők hozzászólását...

34 feletti nők hozzászólását várom, olyanokét akiknek még nincs babájuk. Miért és mikorra tervezitek? Én idén tőltöttem a 34 et és 4 éven belűl tervezem. :-D

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy majd úgy lesz, ahogy tervezem.

Aztán 34 évesen teherbe is estem, 25 hetesen koraszülött lett és elment.

Aztán rá 8 hónapra 6 hetesen elvetéltem.

A sok tágítás (szülés, HSG, missed ab., hiszteroszkópia9 hatására már nem zár a méhszájam, szóval a sok tervezgetésnek az lett a vége, hogy 35 éves vagyok, és a nyitott méhszájam miatt talán nem is lehet gyerekem.

2014. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon sajnállak,de ez nem hiszem,hogy a korod miatt történt.Nővérem múlt hónapban szült elősször (37 éves)és semmi gond nem volt,sem a terhesség alatt,sem szülésnél.
2014. nov. 24. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon sajnálom első válaszoló.

Nem kötekedésből írom amit írok de nekem ez a véleményem. Le lehet érte pontozni.


Én sosem értettem miért kell ennyi ideg várni. Oké 30 évesen szüljön de utána már szerintem "késő" vagyis nem lesz rossz majd a gyereked szalagavatóján a sok fiatalos anyuka között? Ők lesznek 40-45 évesek te meg 55 vagy lehet több ha nem sikerül rögtön teherbe esni. Lehet az unokáid érkezését sem fogod egészségben megélni.. Vagyis ugy értem már beteges leszel és akkor nem fogják rádbízni a kicsit. Ez csak az én véleményem. Nem bantásként írtam csak nekem annyira fura hogy eddig várnak.

Én 25 vagyok most várom az első babánkat.

2014. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem szabad várni, ha a feltételek adottak! A biológia biológia marad és 35 fölött már bőven idős szülőnek számít az első gyermekét szülő nő! Sokkal több a rizikó, olyan szövődmények előjöhetnek, amik fiatalon kevésbé. Emellett azt a gyereket fel is kell még nevelni. A teherbeesés valószínűsége is drasztikusan csökken 35 felett. Gondold ezt végig, konzultálj nőgyógyásszal. Az enyém nem örül az idős primiparáknak..
2014. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Ellenpélda: 38 elmúltam az első gyerek születésekor. A terhesség és a szülés problémamentes volt. Első próbálkozásra összejött.

Azért terveztem így, mert nem volt megfelelő partner. Aki megfelelt, az ilyen későn jött és nem bánom, hogy vártam rá.

Nem érzem magam öregnek, de érett vagyok a feladathoz.

2014. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves #3,

#1 vagyok.


Nem tudatosan toltam ki ennyire, de sajnos két hosszú kapcsolatom ment tönkre a húszas éveimben, és 31 évesen mentem férjhez.

Azért is tanácsolom én is azt a kérdezőnek, hogy ha nincs komolyabb akadálya a gyerekvállalásnak, akkor halogassa tovább.

2014. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 37 évesen szültem.. szintén azért, mert nem volt előtte olyan kapcsolatom, ami megérett volna a gyerekre.. De azt már most mondom, hogy nem lesz második :) Fiatalos vagyok, de már nem fiatal... nem bírnék el még egy gyerkőccel, úgy érzem. De ennek az egy kis kincsnek nagyon örülünk, mindketten :) terveztük, elsőre összejött :) nem volt komplikáció, jó árandósság volt, a baba egészséges, szóval :)
2014. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Ha viszont már 34 évesen meg lett volna a megfelelő társ, és minden adott lett volna, nem voltam volna még 4 évet.. mire? :)
2014. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem szándékosan tolják ki a gyerekvállalás idejét. Nekem sem jött össze normális párkapcsolat, csak "későn". Évekig hülyített az ex, aztán meg lelépett. Nem akartam egyedül vállalni, érthető módon.

38 évesen szültem, problémamentes terhesség után makk egészséges gyereket.

Lehet, hogy idősebb leszek a gyerek szalagavatóján mint a többi anya, de ez nem feltétlenül fog látszani :-) Anyám 40 évesen szült engem, egész életében baromi fiatalos volt, 58 évesen max. 40-nek nézett ki. Mázlimra rá hasonlítok.

2014. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem terveztük, sőt, védekeztünk pharmatex krémmel, és becsúszott, aminek aaaanyira örülünk, a kisfiunk életünk legnagyobb ajándéka, még másfél év elteltével is hálát rebegünk minden nap, és világboldogság dúl a szívünkben, de tényleg! :)

ui: hülyeség félni, én piáztam is, cigiztem is, stresszeltem is, éjszakáztam is, két melóm volt, szabadidőm alig, ráadásul tök ritkán szexeltünk, mert 3 évi krónikus felfázás miatt az életkedvem is oda lett... és ugye a pharmatex krém, ami 50%-os... ja,és nődokik szerint a hátrahajló méh sem könnyíti meg a dolgot... szóval nem kell aggódni, ha a gyerek akar jönni, jön, még 40 évesen is.


jó 38 évesen szülni, de ha most más akadálya sincs, csak ó, még ráérek, de közben már van kivel, van hová ... akkor szerintem ne várj. szuperjó dolog szülőnek lenni, semmi más nem elég jó ehhez képest!

2014. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!