Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan veszik ezeket finoman...

Honnan veszik ezeket finoman szólva butaságokat az emberek?

Figyelt kérdés

Már a terhesség alatt is, de azóta is: időnként olyan blődségeket mondanak az emberek, hogy fogom a fejemet. Ennyire nem működik az oktatási rendszer?


Terhesség alatt előrefelé nőtt a hasam, hátulról nem is látszott, hogy terhes vagyok. Egy fagyizóban kérdezte az eladó, hogy ugye fiú lesz? Mondom, nem, lány. Á, az kizárt, nem olyan a hasam. És percekig győzködött, amíg ki nem hátráltam az üzletből.

Igen, a 25 milliós UH gép tévedett, hiszen a has alakja sokkal fontosabb indikátor... (Facepalm)


Fodrásznál szóba került, hogy a baba örökölte valószínűleg a göndör hajamat, eléggé úgy tűnik. Mire mondta, hogy nehogy levágjuk neki, mert akkor nem lesz göndör. (Igen, mert ez nem a hajhagymákban dől el genetikai alapon..) Ráadásul fodrász,elvileg tanulnia kellett volna róla.


Vöröses árnyalatú is a haja. Az enyém festett vörös. Terhesség alatt is festettem. Anyósom meg van róla győződve, hogy azért lett vörös a haja, mert a terhesség alatt festettem... (Nagyapám és a testvére is vörös hajú volt.)


Találkoztatok már ilyen tévhitekkel? Mi volt a legdurvább?


2014. dec. 4. 20:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem pontosan este alszom 21-6-ig akkor majd ha a gyerek megszületik, össze vissza fog aludni, nem birok majd vele.

Nem szabad számítógépezni, mert a káros hullámok ártanak a gyereknek.

Nem szabad a tv-ben "Segítség bajban vagyokot nézni, mert nem terhes nőnek való.... az indoklást nem hallgattam meg.

2014. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Húgom göndör haja le volt vágva óvodás korában, tetvesség miatt, azóta csak kicsit hullámos. Előttem is írtak hasonlókat, úgyhogy ebben van igazság, bár hogy miért, én sem tudom.


Anyósom szerint azért született a lánya 2 héttel a kiirt időpont elott, mert a 4. Hónapban durván vizsgálta meg az orvos. :)

Sok a buta ember, és nem azért buták, mert nem képesek tanulni, hanem mert gondolkodás nélkül elhiszik, amiket nekik mondanak.

2014. dec. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 4- es azert van abban igazsag hogy a kismamat ha serules eri az meglatszik a baban. En 8. Honapban voltam mikor a ferjem csinalta a fatarolot es letrarol furta fel ra a tetot. Kerte hogy adjam fel neki a furot mert lent felejtette kicsuszott a kezebol es pont az elejevel raesett a hasamra es felsertette az meg heg is maradt ott. Amikor a kisfiam megszuletett lattuk hogy a hasan ugyan ott ahol nekem halvany barna csik van mintha heg lenne. Na ez hogyan? Addig en se hittem ilyesmiben.
2014. dec. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már elég nagy pocakos voltam mikor recés kenyérvágókéssel belevágtam a mutatóujjamba. Ömlött a vér, és éppenhogy nem kellett varrni. A kisfiamon semmi nem látszódik...sem az ujján sem máshol. Nekem azóta is megvan a heg.
2014. dec. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14%

hogy jön ide??? Nem te írtad, hogy a gép nem téved? Nem te írtad, hogy butaság, hogy egyenes lesz a haj?

Tudod, ezek az emberek egyszerűen hisznek vakamiben, ami nem baj. Te meg a gépes megjegyzés alapján tájékozatlan vagy. Mégis őket butázod.

A has alakja pont olyan, mint a profilalkotás, nagy számú eset megfigyelése után azt mondod, valószínű, hogy...

2014. dec. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
12. Göndör volt a hajam kicsinek, aztán az évek alatt kinyúlt, hullmámosodott. A második terhesség alatt visszagöndörödött, gyakorlatilag alig lehet vele kezdeni valamit. Bármi lehet még a tesód hajával is.
2014. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"A has alakja pont olyan, mint a profilalkotás, nagy számú eset megfigyelése után azt mondod, valószínű, hogy..."


Akkor feltételezem, hogy erre tudsz megbízható statisztikai forrást is mutatni. Nem, a falubeli nénik elmesélése "úgy emlékszem" alapon nem az.


A gépes megjegyzést meg kiforgattad. Szeretnél még belekötni valamibe, hogy teljes legyen a napod?

2014. dec. 5. 11:41
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a 25 milliós UH gép tévedett,


tényleg, ezen nem egyértelmű, mit is írtál...

2014. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%
Ezek a sebhelyes dolgok talán a hirtelen nagy ijedtséggel függhetnek össze. Egy osztálytársamnak is volt: az anyukájára a terhesség alatt egyszer ráfröccsent valami maró tisztítószer. A kisbabának ugyanott voltk tűzfoltjai, ahol az anyjának a sebhelyek. Persze lehet véletlen is. És az is biztos, hogy attól, hogy valaki megsérül, még nem kézenfekvő, hogy látszani fog a babán.
2014. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
én legutóbb azon röhögtem jót, hogy a híres neves és minőségi story magazinban gombos edináékról volt egy kis szösszenet, hogy mennyire megijedtek, mert a babának az ötödik héten nem volt szívhangja, de amikor később viszsamentek, már volt, és sírtak, és a baba él! nem tudtam eldönteni, hogy az újságíró volt ennyire hülye, vagy ennyire kell a dráma az olvasóknak, vagy edináék ilyenek, de ezen betegre röhögtem magam. második baba, ráadásul.
2014. dec. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!