Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom butaság, de nem vagyok...

Tudom butaság, de nem vagyok benne biztos hogy jól csinálom-e? Biztos jó ez így? Sokszor olyan lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés
Hamarosan 2 hónapos lesz a kislányom. Este fürdetés és evés után szinte rögtön elalszik a kiságyában és éjszaka is max 2szer ébred fel. Nap közben csak szenvedtem vele. Se a pihenőszékben, se kézben, se a kiságyban, sehol nem akart elaludni. Észrevettem, hogy a babakocsiban a friss levegőn, ha lemegyünk rögtön elalszik. Így napközben kinn alszik az erkélyen. De az a baj, hogy nem egy nap egyszer alszik kinn jó nagyot, hanem minden etetés után kiteszem. Mindig teszek egy próbát benn a lakásban hátha elalszik, de ha el is alszik a kezemben ha le szeretném tenni abban a pillanatban felébred. Ezt úgy kell elképzelni, hogy tisztába teszem, megetetem és kiteszem aludni, aztán 3-4 óra múlva behozom etetni újra pelus csere és megint ki. Ettől olyan szintű lelkiismeret furdalásom van, hogy csak bőgök. Más anyáktól hallom így meg úgy szenvednek a babával én meg csak kirakom az erkélyre mintha nem foglalkoznék vele.. nekem is többet kéne úgymond szenvedni vele, hátha elérném hogy benn is aludjon napközbe. Azt érzem hogy túl keveset foglalkozom vele. Első babám és fogalmam sincs mit hogy kéne.Ez így nem jó, nem megoldás hogy csak úgy kirakom és kész. :( Tudom hogy butaság kicsit de tényleg ezt érzem.
2014. dec. 26. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%

HALLO EMBEREK, AZT HISZEM EZ ELKERULTE A FIGYELMETEKET:


"megetetem és kiteszem aludni, aztán 3-4 óra múlva behozom etetni újra pelus csere és megint ki.."


nem azzal van a gond, hogy alszik kint, hanem hogy ez a gyerek mindig kint van, holott lehet csak az anyjára lenne szuksége! te nem, hogy tul keveet foglalkozol vele, te -NEM FOGLALKOZOL A BABBÁDDAL!


milyen megoldás már ez, hogy kiteszem, behozom, megetetem, kiteszem, behozom..peluscsere, kiteszem...oh már el is telt a nap, de jooo! és milyen kis csendes ez a baba...

2014. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

le lehet pontozni, de tudod mit, egy állattal nem bánok igy, hogy kiteszem -had huljon-! nemhogy egy pici 8 hetes babával, aki 9 honapon keresztul egy védett, meleg helyen volt.

ez a kérdés szerintem felháborito! menj ki te, fekudj ki te is 7 orára a teraszra, ha már annyira nagyon szenvedsz attol a gyerektol. "Nap közben csak szenvedtem vele."


a másik, minek példálozni Finnországgal??..Szibériában az iskolatermekben, ha már -12 fok van, akkor a diákok egy puloverben vannak, nekik ez már a jo idot jelenti..hát, az osszes helyesloen bologato "anyuka" tegyen igy akkor az o gyerekukkel is..

2014. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

Hat mondhat akarki akarmit, de meg idosebb kisbabat se kene kirakni ilyen idobe.. jezusom..

Attol mert mas is csinalja, nem jelenti, hogy jo is. Jo jo persze-persze "nem fazott meg, semmi baja" stb.. hagyjuk mar.

2014. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Azért egy-két dolgot szeretnék tisztázni!!

Sosem hagyom sírni a kisbabámat, soha! Próbálom altatni, ringatni, énekelek neki, volt hogy egyhuzamban 3 órán át csak ringattam és énekeltem neki, lefeküdtem vele, kipróbáltam mindent de semmi. Ha az anyukájára lenne csak szüksége én itt lennék neki, aludhatna rajtam annyit amennyit akarna, de nem alszik el rajtam se. Ha lemegyünk sétálni elalszik. A doktor nőnk javasolta hogy altassam az erkélyen. Ha megnyekken már hozom is be. Sosem alszik kinn 7 órákat nem tudom ezt honnan vette egy-két kommentelő. Úgy tudom, ha egy babának valami gondja van sír, jelez. Sosem volt olyan hogy ő igényelte volna hogy foglalkozzak vele és nem tettem. Mindent, MINDENT megtennék érte. Hasfájósak vagyunk és volt hogy éjjel órákat mászkáltam vele és masszírozom,szeretgetem. Ha napközben is rájön akkor is csak vele foglalkozom. Nekem a legnehezebb hogy csak a friss levegőn képes aludni. Úgy be van bugyolálva hogy csak na. Van hordozókendőm is de abban is csak sír. MIT TEHETNÉK? A rezgős pihenőszéktől elkezdve a hordozókendőig mindent próbálok. Bármit megtennék azért hogy rajtam aludjon vagy a kis helyén. BÁRMIT!!!!

2014. dec. 26. 23:03
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

tulajdonképpen mennyit is van kint?

mert a kérdésedben azt írod, hogy kint van egész nap, csak peluspzni és etetni hozod be. majd 3-4 órákat kint alszik.

aztán meg azt írod, hogy nincs kint 7 órát.

"3-4 óra múlva behozom etetni újra pelus csere és megint ki"


ez sok.

én is kint altattam a babám, de csak egyszer, a "hosszú alvásra" tettem ki.

reggel felkelt, megetettem, peluscsere és játszottunk míg bele nem aludt. majd felkelt, játszottunk, a földre letettem, hagy erősödjön, ez is kell már egy 2 hónaposnak. aztán evés után kitettem az erkélyre és ő is 3-4 órát aludt kint :) szerintem nem is a friss levegő a titok, hanem a "hibernálás" :D mert tavasszal már kint sem aludt annyit, szóval biztos a hideg annyira elnyomja, hogy nem tud felkelni :)

viszont én ezután már nem tettem ki. 3-4 óra alvás kint bőven elég télen, meg egyébként is, ne csak annyit legyen már a melegben amíg eszik, azért 2 hónapos nézelődjön, legyen a földön, ne csak a hidegben.


szerintem próbáld megtalálni az arany középutat :)

2014. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, ne hagyd, hogy még jobban lelkiismeretfurdalást csináljanak. Az összeomlós válaszok nem építenek.


Próbáld ki, amit írtam is, a hűvösebb szobát alvásra és hálózsákot + kiságyban hasonaltatást cumival.

2014. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
mert az, hogy a babád alszik sokat, az szuper, csak bent kell kitalálni mostmár, hogy hogy tud pihenni. Nekem az első 3-4 héten pl. babakocsimózesben aludt a nappaliban, mert úgy volt neki jó.
2014. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki tényleg segített! Megtalálom az arany középutat, most nagyon rossz anyának érzem magam de tényleg nem tudtam mi is a jó. Innentől kezdve másként lesz. Köszönöm!
2014. dec. 27. 05:34
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért EGÉSZ NAP!!(ezt írtad) kint aludni egy 2 hós babának NAGYON NEM JÓ!

Próbáld ki.Öltözz fel jól és ÜLJ LE mellé 3-4 órára amíg alszik.

Én biztosan így tennék.Ha már én magam is fáznék akkor behoznám a lakásba.

Tehát jó a levegő de nem folyamatosan mínusz fokokba.

2014. dec. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
10%

Hason alvás cumival???!!!

Idióta!

Had fulladjon meg az a gyerek ha már nem fagyott meg?

Vagy miért tanácsolsz neki ilyen hülyeséget?

2 hós baba ha nem kap levegőt akkor még a cumit is adjuk a szájába,hogy egyáltalán ne kapjon?

Ekkora baba még nem tud segíteni magán ha pl.az arcát is belefordítja a matracba!!!!

Uramatyám,hogy milyen kegyetlen és idióta "anyák" vannak itt :((((((((

2014. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!