Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik a gyerekem?

Miért nem hízik a gyerekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányommal van a gond, 17 hónapos és egyszerűen nem hízik semmit sem, nem eszik. 6 hónapos koráig úgy nőt, mint a gomba, nagyon dagi baba volt. Most eljutottunk odáig hogy 17 hónaposan alig 10 kiló. Napokig alig eszik meg valamit, aztán napokig eszik nagyon sokat, de ugye következőleg meg vissza fogyja :( Egyáltalán nem válogatós, én azt vettem észre hogy inkább nincs kedve, ideje, türelme enni. Teljesen kétségbe vagyok esve már, megállt 80 cm-nél és kész..... Ránézek és egy 10 hónapos babának felel meg, ilyenkor meg elkap az ideg, hogy mondom szarul csinálok valamit, vagy mi a gond?! Mindig a kaját csinálom, boltba rohangálok, azt sem tudom mit csináljak neki hogy egyen végre....Van mg így valaki?


2014. dec. 29. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen voltam gyerekként. Anyám megfogadta, hogy ő nem csinálja azt velem, amit vele csináltak, hatalmas csinnadratta volt az evésből, nyüstölték vele gyerekként.


A mi családunk is alacsony. Kifejezetten vékonydongájú, de egészséges gyerek voltam. Most már 30 elmúltam, kamaszkorral jött rám némi zsír, de most is 50 kg vagyok, beteg szinte soha.

Ha erőltetik és nagy ügyet csinálnak belőle, szerintem mára lenne valami jó kis étkezési zavarom.


Régi mondás, de igaz: étel mellett gyerek még nem halt éhen.

Étkezéseknél kínáld, de ha nem kéri vagy csak részben eszi meg, ne foglalkozz vele. Nem lesz semmi baja tőle.


Nézd az én példámat, ilyen kezdettel teljesen egészséges felnőtt lettem, influenzánál komolyabb betegségem óvoda óta nem volt.

2014. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én is 8 kiló voltam 1 évesen, 72 cm. Mégis itt vagyok, igaz, de 30 évvel ezelőtt azért nem volt ekkora választék mit egyen a gyerek, most minden adott a változatos étrendhez. :( kipróbáltam, a csoki az azért megy ha a főtt étel nem is :)
2014. dec. 30. 06:37
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor egyidősek lehetünk. Dehogynem volt adott. Hús, zöldségek, gyümölcsök akkor is voltak. Főzni akkor is tudtak. Mivel változatosabb most a kínálat?

Az iparilag finomított élelmiszerek hozzáférhetősége tágult, viszont azt nem adnék kisgyereknek.

2014. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van, ő is normálisan hízott 5hós koráig, utána pedig megállt és nagyon lassan. 1évesen 8,5kg volt és 76cm. Másfél évesen 81cm volt mellé 10,2kg. 2évesen 11,5kg és 86cm. Most lesz nemsokára 3éves. Most 13kg és 95cm. (az utóbbi fél évben 20dkg-mot hízott, viszont mellé 5cm-t nőtt)

Igazából nem egy nagydarab gyerek szerintem, de úgy arányos. Neki is vannak napjai amikor alig eszik valamit, vagy egy szelet párizsin elvan. Máskor meg nagyon sokat.... de nem izgulok miatta, éhen nem hal, az tuti. MInden főétkezénél meg van kinálva rendesen étellel, van kis nasi is. Amit nem engedek az az édesség evés főétkezés helyett, ha eszik rendese akkor ehet akár csokit is. Sok édesség nem fogy egyébként, az almát jobban szereti meg a banánt. A lényeg, hogy azért eszeget... van hogy jobban, van hogy kevésbé. :)

2014. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Huh nem olvasom végig ki mit írt. De barátnőm lánya 21 hónapos múlt és nincs 10 kiló és 82-83 centi.

Lányom 12 hósan 10,2 kiló volt. 15 hósan 11,4 18 hósan 11,8 . 24hósan 12kiló.Ergo fél év alatt hízott 200 grammot,viszont nőtt 10 centit. Gondolhatod milyen vékony lett. Most eltelt lassan 3 hónap majdnem, centiben megint nőtt,és hízott kemény 200 grammot megint,de most megint nem eszik épp. Ha így haladunk 13 kiló se lesz 3 éves korára,ellenben 1 méter felett lesz,ez biztos.

2014. dec. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Centiben valahogy így volt : 6hósan 74 , 12 hósan 80 , 18hósan 86 talán , 24hósan 92-re mérték. Most nőtt 3 hónap alatt 2-4 centit megint.Bár barátnőméknél másra mértük,mint a védőnő. Mert tegnap ott 90-re láttam,védőnő szerint meg 92 volt 3 hónapja.Itthoni jelölés szerint nőtt azóta pár centit. Magas kislány eléggé,de ez van. A centi és súly is olyan,hogy semmit nem tehetsz ellene. És a lába... 26-os neki 2 évesen...
2014. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Igazából most egy hónapja beteg, hol kigyógyul, hol visszaesik. Most nem náthás már, viszont a torkával van valami, állítólag gége gyulladása van :( Már fogyott is :( Nem tudom mi lesz így velünk ha viszem a 18 hónapos oltásra, ugye mérik is majd..... meg oltás után is alig eszik valamit.... Este 39 fokos láza volt, de viszont evett velem, katonáztam neki :)
2014. dec. 31. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!