Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik hogy valaki túlzás...

Létezik hogy valaki túlzás nélkül nem boldogul egyedül a babával?

Figyelt kérdés

Nem pénzben gondolom, hanem arra gondolok, mikor apuka ugye dolgozik, délután/este van otthon meg csak hétvégén. Egyik rokonom babája öt hónapos de amióta megszületett folyton azt fújja, hogy egyedül nem lehet elboldogulni egy gyerekkel ezért feszt nála van az anyja, aki szintén mondja, hogy egyedül biztos nem bírná szegény.


Komolyan ilyeneket mond, hogy egyedül a boltba se tudna elmenni a babával meg ilyenek úgyhogy az anyja segít mindenben.


Ilyen létezik, hogy ennyire ilyen a baba vagy egyszerűen csak ilyen béna/lusta/szerencsétlen/nem tudom mi?


Én ettől rettentően megijedtem az én férjem este hétnél előbb csak ritkán ér haza és néha még hétvégén is dolgozik, ha nincsenek elegen. Mi lesz velem, ha megszületik?


2015. jan. 21. 02:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
44%

14-es. képzeld el, az enyém nem alszik és éjjel is 2 óránként kel. Tegnap előtt 30-ig - igen, jól látod, harmincig - számoltam az ébredéseit. Hozzáteszem éjjel kettőkor alszik el és van mellette még egy gyerek.


Én vagyok az akinek heti 3X besegítenek. Miért is lettem lepontozva? Azért, mert nem párizsira és tejre kell a pénz hó végén? De szégyellem magam érte...

2015. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
35%

Igen van ilyen. A 18 mintha magam írtam volna. Nekem is a naggy(4 éves) már a kórházban elkezdte. Mikor megszületett a műtőben mondták, hogy jó nagy hangja van. Ott is azt gondolták biztos éhes, mert csak cicin nyugodott meg, így mindig mérték és jó volt a súlya. Miután haza jöttünk csak cicin vagy ha aludt akkor volt csöndben. Aludni is csak a hasamon volt hajlandó ha le akartam tenni egyből felkelt, így nem tudtam semmit csinálni tőle. Ha enni akartam választhatam: vagy sír, vagy eszek le is fogytam elég sápadt voltam, mint aki beteg. Volt olyan eset, hogy wc.-re is vinnem kellett magammal. 6 hós korától lett kicsit jobb fokozatosan.

Segítségem pár hétig anyukám volt, de miután haza utazott ketten maradtunk.Férjem reggel hétkor ment dolgozni du. ötkor jönn. Már ovis de még mindig hamar elsírja magát. Hogy vmi bíztatott is írjak: van egy öthós babám is aki minta baba volt 3hós koráig. Csak aludt, evett hangját ritkán hallodtuk. Karácsony ota sokat van fenn 3x,vagy 4x alszik 35 percet nappal de a kis ágyban. Éjszaka egyszer van fenn szopizni és alszik tovább. Bár ő sem szeret egyedül lenni, de legalább nem rajtam van.

Szerintem ez baba függő. Kinek milyet dobot a gép.

2015. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Na igen, nagy kérdés, hogy milyen a babája? És sok múlik azon, hogy a te babád milyen lesz. Az én környezetemben mindenkinek egy nyugodt, jól evő, jól alvó, nem hasfájós babája van. Sőt, van olyan akinek első perctől alszik éjszaka a babája és 9-kor úgy kell ébresztgetni. Neki nagy mázlija van. De úgy alapból a többi baba is nagyon nyugodt gyermek az enyémhez képest. Bár már most én se szóljak egy szót sem, mert ahhoz képest ami volt mára klasszisokkal könnyebb! ;)
2015. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Jesszus,ki kíváncsi az anyagi hátteredre és hogy jön ez ide? Képzeld, nem te vagy az egyetlen, akinek nem párizsira kell a hó végén, mégsincs szüksége hetente többször ilyen jellegű segítségre. De azzal sincs baj, hogy te igénybe veszed, ha neked úgy jó, de nagyképűnek nem kell lenni...

(Egyébként egy fürdő kitakarítása nem olyan nagy dolog, hogy ne tudná az ember lánya baba mellett megcsinálni, de ez teljesen mellékes)

Ez a kérdés függ szerintem a babától (pl hasfájós e, mennyire problémás baba, mert amiket írtak előttem egy-ketten, ott megértem), de függ az anya teherbíró képességétől is...

2015. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon beszartam ám, néha olyan mintha direkt élvezné, hogy ilyeneket mond és ijesztget amolyan "neked se legyen jobb" alapon...
2015. jan. 21. 13:45
 26/33 anonim ***** válasza:
38%
Ki az a kedves, aki lepontozgat? Tehet egy szívességet! Azt üzenem neki, ha ennyire nem képes a másik szempontját is figyelembe venni és megérteni, hogy nem minden helyzet és gyermek egyforma, akkor gondolkodjon el azon, hogy ő maga mennyire alkalmas a gyerek nevelésre!
2015. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

19. vagyok

Ha a rokonod anyja messzebb lakna és nem lenne senkije, akkor is meg kellene oldania valahogy. Vannak babák, akikkel ezt kifejezetten "lehetetlennek" tűnik, de ő az anyukája és valahogy akkor is megcsinálná.

Amelyik babával meg ennyire nehéz kibírni a mindennapokat, akkor este apuka besegít legalább egy fél órára, hogy az anya levegőt vegyen.


Esetleg az nem lehet gond, hogy az ottani nagyi is adja a lánya alá a lovat és beledumálja, hogy szerencsétlen és ha ő nem lenne, akkor szegényke nem bírná?


Olyan volt a babám, amit fentebb leírtam, még most is csak vergődünk. Örülnék én is, ha legalább havonta egy fél napra valaki lefoglalná a gyerekemet. De ilyen esetben meg kell elégedni az apuka kis segítségével és túlélni.

Azt nem írtad le, hogy az a kisbaba milyen. Miért nem tud még a boltba sem elmenni? Sírós? Hasfájós? Neadjisten' beteg?

2015. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Szerintem átlagos. Igazából azért nem tud boltba menni, mert a cuccok, meg a baba meg vinni kell, meg figyelni egyszerre mindenre meg ilyesmi.
2015. jan. 21. 14:09
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kerdezo amikor panaszkodik a rokonod, akkor egyik fuleden be,masikon ki.

Leirasod alapjan inkabb csak kenyelmes, lusta, nem talpraesett no es nem a babaval van "gond".

Es ne aggodj, pl mi is polgari haz (szoval jo magas) legfelso szintjen lakunk, lift nincs, fiam 5 honaposan 8,5 kg puceron, apa este 8ra er haza, rokonok mas megyeben, es ha nem akarunk ehen halni, bizony en megyek bevasarolni es gyerekkel, nagy cuccal megis meg tudom odani, mert meg kell oldani.

Elvegre felnott nok es anyak vagyunk...

Szoval ilyen esetben inkabb csak hozzaallas kerdese es ha neked is lesz kisbabad, meg fogsz lepodni, hogy mennyi mindent meg tudsz oldani egyedul is, baba mellett... ;)

2015. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, ha egy jó kedélyű babáról van szó, aki nem hasfájós, egy picit más a meglátásom.

Még a problémásabb piciknek is (és az anyukájuknak is) "megváltás" boltba menni. Lehet nézelődni, izgalmas hallgatni az emberek hangját. Vagy végigüvölti netán a babakocsizást?!

5-10 kilós baba téli bundában + a megvásárolt termékek. Ez alapesetben nem lehet akadály egy felnőtt nő számára. Egyértelmű, hogy nem babakocsival, gyalog jár az ember havi nagybevásárlást csinálni.

Te ismered a rokonodat, neked kell tudni, milyen természetű. Lehet, hogy elesett és bénácska mindenhez.

2015. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!