Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és mennyit kell venni...

Miket és mennyit kell venni egy "alap felszereléshez"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl hány body-t, hány cumit, hány textil pelust, milyen ruhákat, milyen előre kiváltható gyógyszereket...

Minden érdekel, ami csak eszetekbe jut. Össze szeretném írni, hogy miből mennyit kell még vegyünk.

Eddig már vettünk (mind különböző méretekben, újszülöttől 1 évesig) :

-meleg pulcsi 6 db

-rövid és hosszú ujjú felső: 14 db

-body: 17 db

-2 db textil pelenka

-1 db cumi

-10-15 db előke

-pár sapka (vékony)

-6 pár zokni

-és mivel mosható pelusozni szeretnénk: 11 db mosható pelus. Ebből tudom hogy még kell több is.

Van még néhány plüss játék és sok könyv.


Igazából nagyon el vagyunk veszve a párommal, csak bementünk a boltba, és megvettük ami tetszett.

Ja és egyenlőre csak próbálkozunk, a baba nem sikerült még, de a párom szerint jobb, ha előre megvesszük azt, amit tudunk, és úgy is kelleni fog, mert akkor nem kell majd egyszerre nagy kiadásokba verni magunkat.


Mit gondoltok? Mit kéne vennünk, ami biztosan kelleni fog?


2015. febr. 1. 21:10
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
39%

Jajj... de sok a rosszindulat errefelé!

Én tartalékba tuti vennék még 1 csomag 2-es eldobható pelenkát. Nagyon szuperanyunak kell lenni, hogy az első napokban is legyen kedved pelenkát mosni. (A papír ráadásul szerintem higiénikusabb is, de ez már filozófia.)

Textíl pelenkából kényelmes, ha van legalább 10.

Ha már tudjátok, hogy jön a baba, akkor lesz védőnő, aki ad kelengyelistát. Akkor esetleg pótoljátok a többit...

sok sikert!

2015. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Képzeld el, hogy nem 15 éves vagyok, hanem egy felnőtt nő, normális élettel. Én meg azt nem értem, hogy miért kell leszólni valakit, egy olyan dolog miatt, ami örömet okoz neki (és a párjának), és amivel nem árt senkinek. Ennyire nincs életetek, hogy nem tudtok egy darab normális kommentet sem írni? Ennyire utálatos életetek van, hogy ti is csak az utálkozásra vagytok képesek?
2015. febr. 1. 22:20
 13/43 anonim ***** válasza:
28%

En hasznaltam polyat, mert a kisfiam az elso par hetben igenyelte, egy par rugdalozo, alul osszekapcsolhato atleta, ket pizsama, hintopor, furdetokrem, babaolaj, vatta, alkohol fertotleniteshez, popsikrem, halozsak, kispled, lazmero, orrszivo, mi vettunk legzesfigyelot, egy par kifogo, eloke, turmixgep a hozzataplalaskor, ha fog cumizni, akkor ketto-harom (ugyanolyan fajta), hogy legyen pot, ket cumisuveg (egy a tejnek, ha nem lesz anyatej, meg egy teanak, gyumolcslenek,) almareszelo, nekunk nagyon szereti a forgot a kisagyon, egy par csorgo, nekem kellett mellszivo is (kezi), termosz ha utaztok es meleg maradjon a viz.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2015. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 11-es a normális választ :)
2015. febr. 1. 22:22
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
De, van életünk, sőt nekem 3 gyerekem is, de nem vásároltam be nekik, csak akkor, amikor már közeledett a szülés ideje!
2015. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm 13-as, sokat segítettél :)
2015. febr. 1. 22:24
 17/43 anonim ***** válasza:
Főleg a gyógyszerek: komolyan megvennéd azt is előre?! És ha csak 10 év múlva szülsz?
2015. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
15-ös: Ez rendben is van, de az nem azt jelenti, hogy mindenkinek úgy kell csinálnia, mint neked. Nem mindenki olyan, mint te, tudod.
2015. febr. 1. 22:26
 19/43 anonim ***** válasza:
79%

Sok dologról akkor derül ki, hogy még kellene, vagy teljesen felesleges, ha már ott a gyerek.

Van olyan méret, amit átugranak, szóval azt dobhatjátok majd ki.


"de a párom szerint jobb, ha előre megvesszük azt, amit tudunk, és úgy is kelleni fog, mert akkor nem kell majd egyszerre nagy kiadásokba verni magunkat. "


Arra nem gondoltatok, hogy önuralmat tanusítatok és egyszerűen apránként félreteszitek a pénzt? Vagy a terhesgondozással járó egyéb kiadások, gyerek esetleges pluszkiadásai se jönnek majd ki, mert nem tudtok félretenni, hanem rögtön a seggére vertek a pénznek?

2015. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
38%

Igazan nincs mit es tenyleg elszegyelhetnek magukat a fejetek felett palcat toro "kedves" anyukak...

Mivel nektek anyukak megadatott mar az, hogy anyak legyetek, fel se tudjatok fogni, hogy milyen fajdalmas lehet, ha valaki csak vagyakozik (még).

Ha konkretan most a kedves kerdezoeknek ez segit kivarni azt, hogy ok is szulok lehessenek, akkor hagy dontsek mar el lehurrogas, lehulyezes nelkul, hogy hova koltenek...

Szomoru, hogy ennyire kiegett az emberekbol es anyakbol az egyutterzes... :(

Ha kerdesed van, nyugodtan irj kerdezo :)

11es voltam.

2015. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!