Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és mennyit kell venni...

Miket és mennyit kell venni egy "alap felszereléshez"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl hány body-t, hány cumit, hány textil pelust, milyen ruhákat, milyen előre kiváltható gyógyszereket...

Minden érdekel, ami csak eszetekbe jut. Össze szeretném írni, hogy miből mennyit kell még vegyünk.

Eddig már vettünk (mind különböző méretekben, újszülöttől 1 évesig) :

-meleg pulcsi 6 db

-rövid és hosszú ujjú felső: 14 db

-body: 17 db

-2 db textil pelenka

-1 db cumi

-10-15 db előke

-pár sapka (vékony)

-6 pár zokni

-és mivel mosható pelusozni szeretnénk: 11 db mosható pelus. Ebből tudom hogy még kell több is.

Van még néhány plüss játék és sok könyv.


Igazából nagyon el vagyunk veszve a párommal, csak bementünk a boltba, és megvettük ami tetszett.

Ja és egyenlőre csak próbálkozunk, a baba nem sikerült még, de a párom szerint jobb, ha előre megvesszük azt, amit tudunk, és úgy is kelleni fog, mert akkor nem kell majd egyszerre nagy kiadásokba verni magunkat.


Mit gondoltok? Mit kéne vennünk, ami biztosan kelleni fog?


2015. febr. 1. 21:10
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
48%

Alig várom, hogy megszűnjön ez a honlap.

A kérdező nem véleményt, hanem ötleteket kért.

Az acsarkodóknak írom: akinek nincs annyi lóvéja, jóval előre kell gondolkoznia. Sajnos manapság nagyobb divat a hitel, mint a megtakarítás. Hiába teszik félre az emberek előre a pénzüket, mert jön az első lehetőség egy szép rucira vagy egy jobb autóra, elköltik. Ha most olcsón tud beszerezni a kérdező cuccokat, akkor szerezze be! Előbb utóbb úgyis erre fogja költeni!

Hadd mondjam el a saját példám: terhességem alatt dolgoztam és diplomáztam, a maradék szabadidőmet hányással töltöttem (egészen a 35. hétig).

Nem lett volna rossz, ha nem kényszerből járom az üzleteket, hogy mindent a legolcsóbban szerezzek be. Folyton számoltuk a pénzt, hogy a babacuccok mellé még az orvost is ki tudjuk fizetni.

(11)

(11)

2015. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is inkább tedd el a pénzt. Nyissatok egy takarékszámlát és gyűjtögessétek. Persze, ha elmész egy-egy aranyos zokni mellett például, vedd meg, ha jobb lesz tőle a kedved, de babakocsit meg nagyobb dolgokat ne vegyél. A terhesség alatt jöhet számos kiadás. A magándoki 10.000 HUF körül van alkalmanként, már ha magánhoz akarsz járni. Egy-egy 4D, 3D-s ultrahang sem olcsó. Akkor ott vannak a vitaminok, folsav, magnézium, neked terhes ruhák. Szóval ott is el fog menni pár ezer forint. Komolyabb dolgokat vásárolni ráérsz a 24-30. hét körül is. Legkésőbb a 36. héten kell mindennel összekészülni. A könyv nagyon jó, de az én egy éves fiamnak is csak leporellói vannak és most kezd érdeklődni irántuk, lapozgatja őket, tanuljuk az állatokat, tárgyakat megnevezni stb. Korábban azok is csak porfogók voltak. A rendes puha lapos könyvek pedig csak széttépésre jók. Plüssel nem nagyon szokott játszani. Inkább a csörgők, zenélő kütyük érdekelték mindig is. A mosható pelusról annyit, hogy az első időkben, mikor elég sokat kakil a gyerek, sőt...elég hígat, nekem biztos nem lett volna energiám folyamatosan mosni őket. Ráadásul én sem tartom sokkal higiénikusabbnak, mint az eldobható pelust. Drukkolok, hogy sikerüljön minél hamarabb a baba!
2015. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
48%
Miért lettem lepontozva, ki volt az? ez hadüzenet! This is Sp...! (31)
2015. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
:D Miért lepődsz meg még ezen? Új vagy a fórumon? Mert tudhatnád, hogy itt mindig mindenkit lepontoznak :D
2015. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
32.es voltam. Én zöld kezecskét nyomtam neked :)
2015. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Semelyikőtök sem látta azt a részt, ahol azt írtam, hogy össze szeretném csak írni, hogy mi és mennyi kell? Azért írtam a gyógyszereket, kenőcsöket is. Nem gondoltam nyilván ilyen előre megvenni, csak fel akarom írni, hogy össze tudjam számolni, hogy mennyi pénz lesz összesen!

Nyilván tudom, hogy nem biztos, hogy az összes ruhát amit vettünk fogja tudni hordani, de nem baj, mert ez örömet okoz nekünk, hogy vásárolhatunk neki!

2015. febr. 2. 13:26
 37/43 anonim ***** válasza:

Nem láttuk, mert nem volt olyan rész! Azt írtad, hogy azt akarod összeírni, hogy miből mennyit kell MÉG!Eddig "már vettünk (mind különböző méretekben, újszülöttől 1 évesig) :

-meleg pulcsi 6 db

-rövid és hosszú ujjú felső: 14 db

-body: 17 db

-2 db textil pelenka

-1 db cumi

-10-15 db előke

-pár sapka (vékony)

-6 pár zokni

-és mivel mosható pelusozni szeretnénk: 11 db mosható pelus. Ebből tudom hogy még kell több is.

Van még néhány plüss játék és sok könyv.


Igazából nagyon el vagyunk veszve a párommal, csak bementünk a boltba, és megvettük ami tetszett." Na, erre reagáltunk, úgy hogy felesleges megvenni bármit is, amíg még terhes sem vagy. De miután össze-vissza írsz így teljesen felesleges volt kiírni a kérdésedet!

2015. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
37%

korrekció a 37-esnek: "Össze szeretném írni, hogy miből mennyit kell még vegyünk. " A kérdés után 3. sor végén megtalálod.

De a többit ügyesen elolvastad! :)

(11)

2015. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Na jó, ez az egész nevetséges. Mindannyian nevetségesek vagytok, amiért ennyire letámadtatok (tisztelet a kivételnek, persze).

Nem azért veszünk dolgokat (a mosható peluson kívül), mert biztosan kelleni fog majd, hanem mert egyszerűen jó érzés megvenni! És amikor kiírtam a kérdést, akkor azt gondoltam, hogy normálisak itt az emberek, és a kérdésre válaszolnak majd, nem pedig csak leszólnak mindenkit és bunkóznak. De úgy tűnik, hogy túl magasak voltak az elvárásaim! Pedig azt hittem, hogy mivel ezt a kategóriát felnőtt nők látogatják, ezért normális válaszokat fogok kapni, de úgy tűnik, hogy az itteni "nők" se képesek érettebben viselkedni, mint a kiskamaszok.

Szóval köszi annak, aki képes volt normális válasz írni, a többieknek meg azt kívánom, hogy javuljon meg a szánalmas életetek, és akkor talán nem lesztek ennyire gyűlölködőek másokkal.

Magatoknak ártotok a leginkább a gyűlölködéssel és utálkozással, tudjátok...

2015. febr. 2. 13:57
 40/43 anonim ***** válasza:

helyesen kell értelmezni, nem úgy, ahogy lecseszheted a másikat.

(11)előző

2015. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!