Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és mennyit kell venni...

Miket és mennyit kell venni egy "alap felszereléshez"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl hány body-t, hány cumit, hány textil pelust, milyen ruhákat, milyen előre kiváltható gyógyszereket...

Minden érdekel, ami csak eszetekbe jut. Össze szeretném írni, hogy miből mennyit kell még vegyünk.

Eddig már vettünk (mind különböző méretekben, újszülöttől 1 évesig) :

-meleg pulcsi 6 db

-rövid és hosszú ujjú felső: 14 db

-body: 17 db

-2 db textil pelenka

-1 db cumi

-10-15 db előke

-pár sapka (vékony)

-6 pár zokni

-és mivel mosható pelusozni szeretnénk: 11 db mosható pelus. Ebből tudom hogy még kell több is.

Van még néhány plüss játék és sok könyv.


Igazából nagyon el vagyunk veszve a párommal, csak bementünk a boltba, és megvettük ami tetszett.

Ja és egyenlőre csak próbálkozunk, a baba nem sikerült még, de a párom szerint jobb, ha előre megvesszük azt, amit tudunk, és úgy is kelleni fog, mert akkor nem kell majd egyszerre nagy kiadásokba verni magunkat.


Mit gondoltok? Mit kéne vennünk, ami biztosan kelleni fog?


2015. febr. 1. 21:10
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
37%

Amugy babaöltöztetésben vannak kombók, pl: ujjatlan body+rugdalózó, vagy hosszúujjú body+ (zoknis)nadrág, vagy hosszúujjú body+ harisnya.Ez utóbbi iszonyat cuki :) és kényelmes is a babónak, bár sűrű pelenkázáskor macerásabb.

Erre jöhet rá a pulcsi+ nadrág+zokni+vastagabb sapi ha hideg van. Ez elég primitív dolog, de nekem senki nem mondta és okozott némi fejtörést a kezdetekkor.

(11,még mindig)

u.i: Remélem nem ment el a kedved! Nekem a férjem éppen ezért tiltotta meg, hogy fórumokat olvassak, és kérdéseket tegyek fel itt. :)

2015. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
25%

Tenyleg ne foglalkozz azzal az egy ket megkeseredett novel, akiket orommel tolt el, hogy mast cseszegessenek...

Fel a fejjel es mihamarabbi babasodast :)

13.

2015. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Kérdező! A saját pénzedből azt veszel, amit te szeretnél, ehhez senkinek semmi köze. Ha berendeznél egy komplett kislány és kisfiú baba szobát külön-külön, abba se szólhatna bele senki. Ettől függetlenül persze mást ez megbotránkoztat és hülyeségnek tartja ezt sok ember, de emiatt nem bánthatnak, mert nem az ő pénzüket költöd. Ha van rá pénzetek, vegyetek légzésfigyelőt is már, nagyon hasznos, illetve AngelSound magzati szívhangfigyelőt. Ez utóbbi is sokszor megnyugtatott engem a terhesség alatt. Amire költhetsz még: babamagazinok, babaápolási könyvek. Ajánlom Hadas Kriszta könyvét: Egy tökéletlen anya naplója, illetve Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről című könyvét. Ennek van folytatása is, ami az anyaság első évéről szól. Mindkettő nagyon szórakoztató és egyáltalán nem az a száraz anyag. Olvastam a Babapszichológiát (V.Ági)is. Egy tipp még: Amikor mi belekezdtünk a babaprojektbe, akkor az ovu körülre terveztem egy pár napos kikapcsolódást a férjemmel, hogy ki tudjunk zárni mindent a világból és csak egymásra tudjunk figyelni. Három napig semmit nem csináltunk, csak sétáltunk, boroztunk a Szépasszony völgyben (mert hogy Egerbe mentünk), fürödtünk és sokat voltunk együtt. Meg is lett az eredménye :) Ha kérdésed van még a kelengyével, vagy bármivel kapcsolatban, írhatsz privát is!
2015. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!