Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és mennyit kell venni...

Miket és mennyit kell venni egy "alap felszereléshez"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl hány body-t, hány cumit, hány textil pelust, milyen ruhákat, milyen előre kiváltható gyógyszereket...

Minden érdekel, ami csak eszetekbe jut. Össze szeretném írni, hogy miből mennyit kell még vegyünk.

Eddig már vettünk (mind különböző méretekben, újszülöttől 1 évesig) :

-meleg pulcsi 6 db

-rövid és hosszú ujjú felső: 14 db

-body: 17 db

-2 db textil pelenka

-1 db cumi

-10-15 db előke

-pár sapka (vékony)

-6 pár zokni

-és mivel mosható pelusozni szeretnénk: 11 db mosható pelus. Ebből tudom hogy még kell több is.

Van még néhány plüss játék és sok könyv.


Igazából nagyon el vagyunk veszve a párommal, csak bementünk a boltba, és megvettük ami tetszett.

Ja és egyenlőre csak próbálkozunk, a baba nem sikerült még, de a párom szerint jobb, ha előre megvesszük azt, amit tudunk, és úgy is kelleni fog, mert akkor nem kell majd egyszerre nagy kiadásokba verni magunkat.


Mit gondoltok? Mit kéne vennünk, ami biztosan kelleni fog?


2015. febr. 1. 21:10
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Nincs bajom a hádával de nemérted mit is akartam vele mondani. Nem az a lényeg a baj hogy ott vásárolsz hanem hogy kicsit túlzásba viszed.. amúgy van gyermekem nem unatkozom :) épp holnapra sütök palacsintát :) ja és dobálni is tudom 😃
2015. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Bocs, 13as voltam :D
2015. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom milyen várakozni... én inkább félretettem azt a pénz maszek dokir meg későbre.. nem vertem magam gyerekcuccokba úgy hogy még a hasamban sem volt.
2015. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
71%
20-as, nem kell álszenteskedni...attól gonosz valaki, mert józanságra inti a kérdezőt? Teljesen felesleges, amit csinál. Olcsó és szép babacuccok mindig lesznek, egy hét alatt mindent be lehet szerezni.
2015. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%

Ertem, szemely szerint en se vettem semmit kb a 32. hetig, de ha nekik ez jelent megnyugvast, es segitseget, akkor hagy cselekedjenek mar sajat belatasuk szerint, lehurrogas nelkul, foleg, hogy ezzel tenyleg senkinek sem artanak...

13.

2015. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Semmi alszenteskedes nem volt, kikerem magamnak!

Sajnalom, hogy te csak az olcso babaruhakig jutottal, es nem latod, hogy nem az a lenyeg, de nem magyarazom tovabb feleslegesen... :/

2015. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy ne legyen egyszerre megterhelő kiadás, elég ha most csak félreteszitek rá a pénzt, nem kell belőle konkrétan megvenni a cuccokat. például azért, mert most megveszel x pulcsit, honnan tudod hogy télen lesz rá pont jó? kidobott pénz. segítő szándékkal írtam csak hogy egyértelmű legyen.
2015. febr. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

na nem kell már lehurrogni,ha valaki a semmire vállal fel babát,az a baja mindenkinek! nem baj az ha mindent megvesznek előre,ídőben meglesz minden legalább. mi kb a 2.hónaptól vettünk minden hónapban mindent, jó is volt,hogy nem egyszerre kell. A ruhák nagy részét hagyjátok,amíg nem sikerül,és nem tudjátok fiú vagy lány lesz. Meg ha nyári baba lesz,felesleges a meleg pulcsi,szóval a ruhákat inkább ne. Mondjuk vehettek pelust is, pár csomag újszülöttet,meg a nagyobból párat. Kell orszívó, mellszívó is jó ha van, hiszen be gyulladhat a melled bármikor,kiskád,lázmérő, körömvágó olló (biztonsági),ágyneműk,meg persze babakocsi kiságy. Na pl egy jó babakocsi is egy jobb milyen drága már,meg egy kombi kiságy, ti legalább így összespóroljátok rá időben :-) linkelek egy kelengyelistát,de persze nem kell róla minden azért. amúgy ha mini amnóban vásároltok ott a legsegítőkészebbek!

[link]

2015. febr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Ja és addig fogunk próbálkozni, amíg egy fiunk és egy lányunk nem lesz" Hát, ez alapján a kijelentés alapján kb. 15 évesre tippeltelek volna én is. Előre kiváltható gyógyszereket hogy? Még terhes sem vagy, ki írná fel, és mit? Elég a babadolgokat beszerezni ha már terhes vagy szülés előtt pár héttel! Sok könyv???

Na: Meleg pulcsi felesleges, jobb a vastag rugdalózó, rövid hosszú ujjú felső szintén, rövid és hosszú ujjú body a praktikus, 2 db textilpelenka semmire sem elég, előke eleinte úgysem kell. Hiányzik: babakocsi, kiságy, babahordozó, légzésfigyelő...stb...és még ezer más dolog! Butaságot csináltok, felesleges rakosgatni ezeket is ki tudja meddig. Mindig van valahol valamilyen akció nem túl nehéz beszerezni a kezdő cuccokat.

2015. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Szerintem is ésszerűbb lenne félretenni a pénzt és akkor vásárolgatni, ha már lesz kinek.

Képzeld el magad nagy pocakkal, már nem dolgozol, de a babakelengyéd meg van. A babára való felkészülésben az egyik legjobb, hogy rá gondolva válogatod össze a holmikat, neki veszed és nem egy nem létező személynek.

Hidd el, minden kismamának/anyukának nagy öröm ez, senki sem akarja elvenni a vásárlás boldogságát.

Egyébként, ami minden évszakban kell.

- 8-10 body minden méretben. (Téli babának inkább hosszú ujjú.)

- 8-10 pamut rugdalózó (Téli babánál fele plüss/vastag.)

- min. 10 db textilpelenka

- 2-3 db pléd, ebből kicsi és vékony, valamint vastagok is.

- kifogó, saját törölköző 2-3 db, hogy legyen mindig csere

- gumis szélű lepedő 2-3 db.

- saját lázmérő, körömvágó olló, orrszívó

- babakocsi

- autós hordozó

- kiságy, bele matrac

- eldobható pelenka újszülött méret, 2-es méret. (A kórházban is praktikusabb, mert a legtöbb helyre neked kell vinni, ha orvoshoz/védőnőhöz mentek, elég cudar dolog a kakás moshatót tárolni és hazacipelni, ahelyett, hogy kidobnád.)

- cumi 2-3 db, hogy legyen tartalék

- min. 1 cumisüveg

- kiskád

- pelenkázó (több fajta van, kiságyra tehető, komódra felszerelhető, egyben kapható a komóddal, kombi - együtt van a kisággyal stb.)


Amit ne vegyél meg:

- kifejezetten évszakhoz függő ruha (overall - hiába van 56-os bélelt overallod, ha a gyerek júniusi... ugyanúgy mit csinálsz a 68-as vékony napozókkal, ha pont akkor lesz december...)

- babakencék (filléres dolog, a gyerekorvos írja fel receptre, ráadásul ezek gyors lejáratú dolgok, dobhatod ki, ha nem használtad el és venni kell másikat.)

- a plüssök szépek és cukik, de sokkal később és keveset játszanak vele a gyerekek. Könyveket eleinte megrágják, széttépik. Érdemesebb móka-kockát, csörgőt, fürdőjátékokat venni eleinte.

- cipő (soha-soha ne vegyél látatlanban, előre cipőt, nem tudod, milyen formájú lesz a lába és milyen gyorsan nő)

2015. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!