Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi pénz jut a...

Kinek mennyi pénz jut a gyerekére, mennyivel kell beszállnia az apjának a babadolgokba?

Figyelt kérdés
Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, írom bővebben. 31 éves nő vagyok, 4 éves kapcsolattal. Szóba került a babatéma és a párom teljes mértékben elzárkózik. Anyagilag jól állunk, se hitel, se albérlet. Viszont azzal takarózott, itthon több évre előre vannak még munkák a ház körül (előttünk sokáig nem lakták, mindig lesz mit csinálni). Természetesen ezekbe a dolgokba én nem szállok bele, hiszen övé a ház. Inkább a hobbijára megy még el sok, abból pedig biztos nem akarna engedni. Én viszont szeretném ezt a témát majd újra elővenni, így a kérdésem is erre irányul. Neki havi szinten mennyibe kerülne, hogy van baba? Én gyest kapnék, plusz családi, meg ugye az ő részéről az adókedvezmény. Van félretett pénzem, minden kezdő babadolgot be tudnék szerezni saját erőmből. Nagy igényeim pedig nincsenek, csak hogy a baba mellett azért konyhapénzre is maradjon, ne legyek rászorulva. Ez mind csak feltételes mód az újabb beszélgetéshez!
2015. febr. 6. 10:35
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, kihagytam. De igen, dolgozok. Csak 4 órás melóm van, így nem kapnék annyi gyedet hogy megérje igényelni.
2015. febr. 6. 11:34
 12/35 anonim ***** válasza:
25%
Amig azon agyalsz, hogy ha szakitatok, neked nem marad semmid, nincs értelme a gyereken gondolkozni. Házasodjatok össze pl. :) Ha azt se akarja, nem hiszem, hogy gyereket akarna. Nem mintha házasság nélkül nem lehetne gyereket vállalni, de ez nekem nagyon idegen dolog, hogy anyuka fizetne mindent, holott 2 ember vállalja a babát.
2015. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk havi 10-50ezer között mozog a fiunk, anyatejes koráig nem költség a tápszer, bébiétel, aztán nőnek a kiadások. Most 11 hónapos, kb. 20-30e között jön ki egy hónapban, de ruháját beszerezteelőre turikból, babakocsit használtan vettük 40 és 12 ezerért (mózeses és esernyő) autósülés kb. 60e lesz mert cserélni kell lassan a kagylóülést stb. Szóval a gyesed és a családi az kb az alapellátásra elég egy hónapban, de van olyan hónap, hogy arra sem. Hogy a párodnak havi szinten mennyibe kerülne a gyerek, legalább egyszeri kiadásban 100e körül, aztán a folyamatos apróságok, ha pl. beteg, az kapásból +5-10ezer. HA hasfájós, a sok csodacsepp is 5-10ezer. Ezek ne igazán a te igényeid amúgy, hanem a babáé és nem tudod, mik jönnek sorban. A párod pedig nekem is úgy tűnik, nem szeretne családot igazából :/
2015. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Házasságon se nagyon gondolkodik még, de más is él házasság nélkül. Azért az nem elsődleges, nem egy olcsó dolog, ha az ember szépet akar, ami egy életre szól. És természetesen az egész kérdésem feltételes módban hangzott el. Szeretnék ma leülni vele és felhozni a témát. Hogy attól, hogy mondjuk gyereket vállalnánk, ugyanúgy jutna pénz az ő részéről másra is, és a házzal is lehetne haladni szép apránként ahogy eddig. Jön itt nekem azzal, hogy mert itt 2 év múlva megint ki kell festetni a 2 szobát. Ez azért egy vicc, nem? Az ő felfogása szerint egy gyerek olyan horribilis összegbe kerül, amit normál körülmények között élő ember nem engedhet meg magának. Szeretném meggyőzni, hogy ez azért nem így van, ezért is kértem a segítséget.
2015. febr. 6. 11:47
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az embernek én nem szülnék gyereket.
2015. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Nem is azért mondtam a házasságot. Szerintem nem akar még gyereket, bárhogy érvelsz. Ha csak az anyagi oldala lenne a visszatartó erő, akkor azon gondolkozna ő is, mennyi kell a babára és hogyan lehet félretenni. De mivel teljesen elzárkózik a témától élletve terel, szerintem felesleges még babán gondolkoznod. Legalábbis vele :( Talán annyit próbálj megveszélni, hogy mit gondol, hány évesen érik majd meg az apaságra, mennyit szeretne várni?
2015. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kedves kérdező! Nekem az egész szituáció és elképzelés nagyon meredek. Gyereket vállalni egy férfivel aki nem vállal veled sorsközösséget!? Ez a férfi együtt él veled jelenleg..de tisztázva van egyáltalán köztetek, hogy a hosszútávú jövőben mit is szeretnétek egymástól? A párod nem szeretne babát. Ennek nyilván van oka..ez az amit át kellene beszélnetek nem pedig okumulálni hogy te egyedül el tudnád e tartani a gyereked. Én szorítok, hogy tudjatok mindkettőtök számára elfogadható kompromisszumot találni!
2015. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tegnap, hogy azért a 10 éves tervébe benne van, ha úgy belegondol, a válasza az volt: nem tudja. Erre én, oké, csak tudod nekem 10 év múlva már nem is lehet. És ekkor jött a blabla szöveggel, hogy a ház, meg a felújítás, meg a kifestés, és ha minden kész, úgyis kezdhetjük előröl. Ezért akarok az anyagiakkal érvelni, hogy neki ez nem lenne megterhelő, mert én szinte mindent tudnék állni, úgyhogy keressen más kifogást.
2015. febr. 6. 12:04
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a következő 10 évben sem szeretne gyereket, akkor igen, itt az ideje egy komoly beszélgetésnek. Teljesen mások az elképzeléseitek! Te családot szeretnél, ő meg élni a kényelmes életét és a hobbijával vacakolni. Lehet, hogy nem ő az igazi számodra...
2015. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az utolsó válaszban minden benne van. Én családot szeretnék, ő pedig a hobbijával vacakolni. Csak 4 év után bár ilyen könnyű lenne tovább lépni. :( Megpróbálok ma beszélni vele, felhozom a témát, elmondom neki a gondolataimat.
2015. febr. 6. 12:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!