Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi pénz jut a...

Kinek mennyi pénz jut a gyerekére, mennyivel kell beszállnia az apjának a babadolgokba?

Figyelt kérdés
Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, írom bővebben. 31 éves nő vagyok, 4 éves kapcsolattal. Szóba került a babatéma és a párom teljes mértékben elzárkózik. Anyagilag jól állunk, se hitel, se albérlet. Viszont azzal takarózott, itthon több évre előre vannak még munkák a ház körül (előttünk sokáig nem lakták, mindig lesz mit csinálni). Természetesen ezekbe a dolgokba én nem szállok bele, hiszen övé a ház. Inkább a hobbijára megy még el sok, abból pedig biztos nem akarna engedni. Én viszont szeretném ezt a témát majd újra elővenni, így a kérdésem is erre irányul. Neki havi szinten mennyibe kerülne, hogy van baba? Én gyest kapnék, plusz családi, meg ugye az ő részéről az adókedvezmény. Van félretett pénzem, minden kezdő babadolgot be tudnék szerezni saját erőmből. Nagy igényeim pedig nincsenek, csak hogy a baba mellett azért konyhapénzre is maradjon, ne legyek rászorulva. Ez mind csak feltételes mód az újabb beszélgetéshez!
2015. febr. 6. 10:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Mi a búbánatért akarsz minden baba körül felmerülő költséget egyedül állni. A közös gyereketek lenne könyörgöm. Ha már egyszer nem vagytok közös kasszán, ez is fura nekem, akkor egyértelmű, hogy minden gyerekkel felmerülő költséget felében fizet. Nem is értem hogy gondoltad, neked rámegy minden fityingd, ő meg hát legyen szíves adjon már egy 10est.


Azt mondom, így ne szülj. Bár nem hinném , az alapján amit írtál, hogy ő egyáltalán akar.

2015. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Minél előbb lerendezitek ezt egymás között, annál előbb lesz családod. Vagy vele, vagy mással. Én 6 évet szántam a kapcsolatomra, amiben nem is volt közös cél, csak a szakítás után lett volna kapkodás, a gyerekeim apja 13 évet szánt a kapcsolatára, amiből miután kiszabadult és rá fél évre megismert, fél éven belül az összes védekezést elhagyta Ő és 2 éve voltunk együtt, amikor az első gyerekünk megszületett. Előtte legalább 10 évig mondogatta, hogy ő nem akar még családot, meg az én exem is hasonlóan volt. Összekerültünk, érdekesen alakult és kb az elejétől azonnal. 2 gyerekünk van amúgy, lesz 3. is, mert talán még beleférhet.
2015. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Ez a férfi nem akar gyereket,nem tudod ráerőltetni akármilyen pénzkalkulációt is teszel elé...

Mennyibe kerül egy baba? Én mindent,de mindent megkaptam neki szüleimtől.Húgom után megmaradt minden,apuék meg vettek ami kellett még,mert párom munkanélküli volt mikor terhes lettem,aztán meg tanfolyamért elég keveset kapott.Gyesen vagyok,spórolt pénzünk sem volt semmi,sőt azóta sincs,mert mindig csak szívunk és közbejön minden nagy kiadás. 167 ezerből élünk 3-an. Rezsi 45-50 között van,párom bagója 12ezer,többi mind ételre megy,illetve benne van a pelenka másfél havonta 4200,törlőt ha akciós,akkor veszek több csomaggal,legutóbb mikor pl 250 volt csomagja,vettem 16zacskóval.Ha nagyon akarnánk,egy havi 20-40ezret félre tudnánk tenni,de inkább veszek mindig valamit,ami hiányzik a háztartásból,vagy turiból ruhatár bővítés,mert egyikünknek sincs semmi már.

De gyes+családiból nem fog maradni neked gyerek mellé konyhapénzre is.37850ft a gyes+családi,47850 a családi adóval.Ha te segítesz be tesódéknak 10ezerrel,akkor neked hogy lenne 60ezred?Visszakéred tőlük,amit segítségként adtál?

2015. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Szerintem se vállalj vele gyereket, mert nem csak anyagilag, hanem egyéb téren is egyedül fogsz maradni. Ha ő nem akar gyereket, nem fog vele foglalkozni, olyan lesz, mintha lényegében egyedülálló anyuka lennél. Teljesen minedgy, ha eléteszed, hogy neki csak 10ezerbe fog kerülni, mert ez csak kifogás. Ha akarná, megoldaná. Vagy lépsz és keresel mást, vagy bevállalod, hogy gyakorlatilag egyedül leszel a gyerekkel kapcsolatban (már ha egyáltalán hajlandó lesz teherbe ejteni).
2015. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem, ezt én kapom pluszba havonta a segítsémeért, amit gyerek mellett is tudnék csinálni. Így már 57-60 ezer Ft, ebből már kijönnék és nem lennék rászorulva arra, hogy kérjek. Bár most úgy érzem, ilyen embernek tényleg kár lenne szülni. És félre ne értsétek, nem tervezek egyedül gyereket vagy ilyesmi. Az érveimhez kellenek ezek a dolgok, hogy lássa, nem dőlne össze a világ és nem az ő pénzén élősködnék. Máshogy nem tudok fogalmazni, de szerintem értitek.
2015. febr. 6. 13:00
 26/35 anonim ***** válasza:

Biztos, h erre a kapcsolatra akarsz gyereket vállalni? Mennyi idős vagy? Az nekem nem derült ki.

Összeszedegették egy baba költségeit, de hidd el, csak több lesz, ahogy növekszik.

2015. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Kérdező, de megb..szta a jég ezt a kapcsolatot. Először is, a párodnak minden más fontosabb, mi ti! Egy idő után azért legalább lehetne beszélni a babáról...

Másodszor, attól tartok, te nem magatoknak szülnél gyereket, hanem csak magadnak. Ez pedig egy PÁRkapcsolatban nem buli. Hogyan gondolod? TE beszerzel mindent, TE bevállalod a babát, TE neveled, ő meg él a házikója (az Ő HÁZIKÓJA) pofozgatásának, meg a hobbijának.

Részemről: valami nagyon nem stimmelt ebben a kapcsolatban...

Vagy öntsetek tiszta vizet a pohárba, vagy húzz el onnan nagyon gyorsan.

2015. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Igyekszem ma megbeszélni vele. Természetesen én itt a költségeket csak azért szerettem volna tudni, hogy a beszélgetésnél ez is szóba kerülhessen. Hogy egy baba miatt mondjuk nem kéne lemondania dolgokról. Nem már annál inkább, de 31 éves vagyok, részemről már itt az ideje. Természetesen nem gondolom, hogy egyedül kéne nevelnem, biztosan megváltozna neki is a véleménye, ha úgy alakulnának a dolgok. De egyelőre kerüli a témát, ha szóba kerül összekapunk rajta, mert őt egészen más dolgok foglalkoztatják. Ő is 31.
2015. febr. 6. 14:07
 29/35 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd rá ezt a gyerek dolgot. Én úgy érzem, hogy nem is a pénz miatt nem akar gyereket, hanem egyáltalán nem akar és ha 31 évesen a 10 éves tervében sincs benne a gyerek, akkor szerintem egyáltalán nem is szeretne gyereket. Ő az a típus lehet, aki szeret élni gyerektől függetlenül, ha valamit akar, akkor abban gyerek ne akadályozza. Pl. mozi. Ha lesz gyerek, akkor nem mehet veled akkor moziba, amikor akar, pláne utána még étterembe. Egy gyerek beszabályozza az életet és ő ezt tudja, ezért nem akar. A pénz, meg felújítás pedig a kifogás, nem meri a szemedben mondani, hogy egyáltalán nem akar gyereket.

Ha ez így van, akkor lépj ki a kapcsoaltból, én úgy gondolom, hogy ha netán 1 éven belül megismerkedsz egy családcentrikusabb emberrel, akkor még 33-34 évesen, de még 38 évesen sem késő gyereket szülni egy olyan férfinak, aki akar is gyereket. Hiába állnád te a költségeket, őt akkor is zavarná pl. a gyereksírás. Ő ezért nem akar gyereket, ilyen emberek vannak, el kell fogadni, csak az ő részéről nem helyes, hogy ezt nem közli veled, hanem hiteget.

Egy gyerek alapból közös döntés és nincs olyan, hogy én pénzem, meg te pénzed. Közös pénz, közösen állni a dolgokat, függetlenül attól, ki mennyit keres.

2015. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Az utolsónak valahol nagyon igaza van! Ami nálad hibádzik, az szerintem az, hogy el szeretnéd neki magyarázni, hogy nem kell semmiről lemondania a párodnak. Tényleg ezt szeretnéd? Nyakadon a háztartás plusz még a terhesség utána pedig a baba. Ez brutál megterhelő!

Jelenleg 9 hetes terhes vagyok, sikerült elkapnom egy téli vírust ami kerek másfél hete az ágynak dönt. Pitiáner apróság de abszolút a páromra szorulok. Segít, vizet hoz, főz egy mukk nélkül. Teszi mindezt munka és hobby mellett. Nyilván ez elég kínos nekem de végtelenül jól esik! Úgyhogy igen...egy párkapcsolat a gyermekvállalás meg pláne lemondással jár. Mindkét fél részéről! Ezt az esetetekben úgy látom, hogy részedről bármiről lemondanál a párod részéről nem mersz ilyet kérni. Ő éli a saját életét a saját házába te pedig igazodsz hozzá...megy ez addig amíg te be nem sokallsz. Neki ez kényelmes..nem fogja felrúgni...

2015. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!