Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi pénz jut a...

Kinek mennyi pénz jut a gyerekére, mennyivel kell beszállnia az apjának a babadolgokba?

Figyelt kérdés
Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, írom bővebben. 31 éves nő vagyok, 4 éves kapcsolattal. Szóba került a babatéma és a párom teljes mértékben elzárkózik. Anyagilag jól állunk, se hitel, se albérlet. Viszont azzal takarózott, itthon több évre előre vannak még munkák a ház körül (előttünk sokáig nem lakták, mindig lesz mit csinálni). Természetesen ezekbe a dolgokba én nem szállok bele, hiszen övé a ház. Inkább a hobbijára megy még el sok, abból pedig biztos nem akarna engedni. Én viszont szeretném ezt a témát majd újra elővenni, így a kérdésem is erre irányul. Neki havi szinten mennyibe kerülne, hogy van baba? Én gyest kapnék, plusz családi, meg ugye az ő részéről az adókedvezmény. Van félretett pénzem, minden kezdő babadolgot be tudnék szerezni saját erőmből. Nagy igényeim pedig nincsenek, csak hogy a baba mellett azért konyhapénzre is maradjon, ne legyek rászorulva. Ez mind csak feltételes mód az újabb beszélgetéshez!
2015. febr. 6. 10:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Összességében egy babát simán lehet finanszírozni GYES-ből +családiból, nálunk ennél soha nem került többe. Viszont a gyerekvállalás közös "projekt" kellene, hogy legyen, nem úgy, hogy a "te gyereked, te finanszírozd". Nem mellesleg nem lenne baj, ha maradna még félretett pénzed, nem elmenne mind a babára.
2015. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Tegnap felhoztam a témát, úgy ahogy de meghallgatott. Elmondtam neki, hogy itt ez nem anyagi kérdés lenne nálunk, bármennyire is próbálja arra tolni. Végül kibökte, egyszerűen nem akar gyereket és kész. Ha tetszik maradjak, ha nem tetszik, menjek. Elmondtam neki, hogy én ezt nem azért pödzögettem, mert én most azonnal akarok egyet, hanem mert 2 éven belül azért szeretnék. Viszont ha az ő véleménye ez marad, nekem mást kell keresnem. Erre elkezdett a harmonikus kapcsolatról rizsázni. Holott én tényleg egy tündér vagyok vele, egészen addig míg be nem nyög véletlen valami olyat, amiből újra és újra leszűröm, hogy nekünk nincs közös jövőnk.
2015. febr. 7. 10:03
 33/35 anonim ***** válasza:

Ha te mindenképp gyereket akarsz, akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz továbblépni, és az időből is kifutsz. Egy új kapcsolatban sem lehet egy hónap után már gyereket tervezni.

A tények ismeretében döntsd, hogy neked mi a fontosabb.

2015. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Igazából megállapitottad ugyanazt, ami kivülről, ismeretlenül is látszik :( Kezdj el gondolkozni rajta, hogy boldog leszel-e ebben a kapcsolatban gyerek nélkül, vagy keresel valaki mást. Eleve, ez az én házam, én hobbim, nagyon egy önző alakot takar, nem hiszem, hogy éredmes lenne további éveket elvesztegetned, Én is kiléptem egy 5,5 éves kapcsolatból, mert ugyanúgy képzeltük a jövőnket. 3 hónap múlva, teljesen vélelenül rátaláltam a későbbi férjemre :) 2. évfordulón megvolt a lagzi, aztán amint meglett a laksá, jött a baba is, + egy év múlva. Most 2 gyerekkel boldog családi életet élünk.

31 évesen még nem késő váltani, ha szeretnél családot, de mielőbb dönteni kell :)

2015. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

34es vagyok:

Azt azért még hozzáteszem, hogy a mostani párommal kb 2-3 hónap után már beszéltem arról, hogy hogyan képzeli a jövőt. Ha úgy alakul, hogy jól megvagyunk, szeretne-e összeházasodni (és ez megintcsak nem pénzkérdés, nem költöttünk rá sokat, az ára vissza is jött...) és szeretne-e gyereket. Mert ha eleve úgy áll hozzá, hogy nem, akkor ne töltsük egymással az időnket, és egy fix párt keresek, aki majd a gyerekeim apja lesz. Röhejesen hangzik, de nem bántam meg, hogy rákérdeztem :D

Azt mondta, ő szeretne fiatal apuka lenni, nem 40 évesen tervezi az első gyerekét, ha úgy alakul, nősül is.

Kb. fél év után azt hittem, terhes vagyok, mert eseményutánit kellett bevenni egy elszakadt óvszer miatt. Tök kétségbe voltam esve, mi lesz, késett is. Azt mondta, mi lenne, majd megoldjuk, elvégre a mi gyerekünk lesz. Akkor jöttem rá, hogy jó helyen járok, ő lesz az igazi :)

2015. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!