Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes lehet a babám vagy mi a baj?

Wiky93 kérdése:

Éhes lehet a babám vagy mi a baj?

Figyelt kérdés

6hetes a babám, sajnos mostmár csak táperes. 133ml az ő adagja de már tegnap este óta emeltem 3-5hós baba adagjára, mert ha megeszi mind és magamra teszem büfizni még mozgolódik sír.. Ilyenkor volt, hogy adtam neki vizet, de azt is megitta volna mind, egyszerűen nem értem.. Ha felkel átpelusozom és míg megcsinálom a hamit már kezdi a hisztit, hogy éhes és mikor etetem olyan mohón eszik, hogy az leírhatatlan. Van valakinek hasonló tapasztalata? 2napja váltottunk tápit, Milumil pronutrarol Milumil HA-sra mert az előzőtől kipattogott. Elsőnek meg Milupát evett de attól székrekedése volt. Ha megeszi az adagját, büfiztetem általában ugrándozik még hisztizik de abbahagyja elcumizik elalszik. De van, hogy leteszem a kiságyba, egy idő után hisztizik 1-2x, beadom a cumit aztán alszik (3órát alszik), de van olyan is, hogy nem nyugszik meg ilyenkor ki kell vennem, próbálom nyugtatni újra elaltatni, van amikor elbírom altatni de van amikor sír..sír és csak sír és tátog enne..akármikor felkel (ha pl fél órát alszik, amit nem értek miért) egyből csak enne..


Olyan problémám is van, hogy mostanába ha du felkel (3-4fele) eszik, büfi, altatom leteszem, alszik kb fél órát vagy annyit se ilyenkor hisztizik, nem nyugszik meg, tv-t elnézi egy pár percig utána sírsír, tátog..ilyenkor megetetem altatom de kezdődik elölről és ez a dolog egész estig eltart tehát órák hosszat fent van.. Nem hiszem, hogy a hasa fáj, mert nem húzóckodik, meg nem látok hasfájós jeleket.. Mi lehet az ok? Éhes marad? Esetleg az alvással van a baj?


2015. febr. 6. 13:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

tápszeres*

Ja és azt hozzáteszem, hogy nincs olyan, hogy meghagyna valamennyi adagot, mind megeszi és még kérne úgy látom.


Egyébként mikor a hosszas késő du.-i lefárasztás után sikerül letennem (8körül, de pl tegnap csak negyed12kor tudtam) akkor alszik 5órát (de itt is úgy kezdi, hogy 1-2x hisztizik, de a cumi beadással alszik), aztán mikor kel hami stb utána alszik 3órát, és van amikor már itt kezdi, hogy nem akar/tud aludni :/ de mostanában inkább délután csinálja..annyira kiborít :(

2015. febr. 6. 13:46
 2/13 anonim ***** válasza:

kicsit zavarosnak tűni a napi "rendszerek"


ha segít, tökéletes megoldás a 3 óránkénti etetés, van ideje emészteni is.

napi 5 étkezés

plusz amit éjszaka igényel

egy nap múlva be is fog állni nézd meg.

ahogy az alvása is igazodni fog ehhez igénye szerint.

2015. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*iyen pici babát ha alszik is, de 4 óránál nem szabad tovább éhen altatni
2015. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
próbáld meg,hogy jóval több tápot csinálsz meg. nézz meg egy napot mikor annyit ehet amit kér. meglátod,hogy megnyugszik-e. nekem 1hetesen evett 90-100-at. (utána olyan sokat nem nőtt az étvágya, 150-et eszik 5hósan )ha meg így is sír,valami más a probléma,pl.csendes reflux van aki ráeszik,hogy ne marja a torkát (de ha mondjuk tátog,meg a vízet is eszi,valószínű a kaja)
2015. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3óránként eszik :) (jó kivétel ha esetleg előbb kel és sír tátog akkor kap vizet vagy teát..) tehát többet nem alszik maximum fél/egy órával szokott többet aludni(de ez nagyon ritka) este alszik egy hosszabbat mostmár kb 2hete :)

Megpróbálom, hogy többet adok neki mi lesz tőle a helyzet..szerintem is tuti hami baj lehet akkor de úgy érzem mintha más baj is lenne :/ köszi a válaszokat!

2015. febr. 6. 19:22
 6/13 anonim ***** válasza:
ha van más is, ki derül majd. ha tovább sír, a gyerekorvostól kérdezd majd meg lehet-e csendes refluxa.fog írni sűrítőt majd. ilyenkor marja a torkukat a feljövő kaja,de bukni nem buknak mindig,van,hogy esznek-esznek,hogy lenyomják és ne marja tovább. de reméljük csak nagyétkű :-)
2015. febr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja 4-es voltam
2015. febr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem :) köszönöm szépen az infót! Ha így megy tovább mindenféleképp gyerekorvos.. :) hát remélem étvágy, épp olvastam, hogy 6hetes korban is van egy növekedési ugrás?! Lehet ez miatt enne állandóan?.
2015. febr. 6. 21:23
 9/13 anonim ***** válasza:
hát lehet,nekem igaz,hogy csak 2x de volt 4órás szopim mire jól lakott 7hetesen. kíbirkota a plussz kaját ami kellett :-) ő is addig sírt míg jól nem lakott. majd írd meg,hogy telt a napotok!
2015. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es voltam
2015. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!