Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha meg lenne rá a lehetőség,...

Ha meg lenne rá a lehetőség, mekkora összeg lenne a bankszámlán, mire megérkezik a baby?

Figyelt kérdés
tehát mekkora az a megtakarítás, amiben biztonságban éreznétek magatokat?
2010. febr. 11. 10:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van még 16 évig lakáshitelünk, havi 104 ezer. Ha nem lennének a szülők, nem is tudnánk fizetni. Ha ez a hitel nem lenne, akkor szép lassan mindent meg tudnánk venni, amire még szükség lenne a ház körül (tetőtér beépítésre kellene hajjjaj, nem is kevés).

De azért egy 10-20 milla megtakarítás jól jönne...

Hiába lottózok, nem akar összejönni, a fene vigye el!

2010. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Nekem is annyi lenne jó ami a gyed, gyes és a fizum közti különbség, plussz kb öt millió a bankban. akkor nyugodt lennék. Mondjuk lényegében nekünk is megvan mindenünk, nem élünk rosszul, de a mai világban ki tudja meddig lesz munkája az élettársamnak is.:-(
2010. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére nincs hitelünk,így minden hónapban félre tudunk tenni a babának kb. 30ezret.

Nekem csak annyi pénz elég lett volna indulásnak,hogy az összes bútort,etetőszéket,babakocsit,triciklit...ilyeneket meg tudtam volna rajta venni.

2010. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
De jó,hogy mindenki ilyen gazdag:-) Mit dolgozik a párotok? Sajna mi 150 ezerből élünk 1 8-hó gyerekkel.rám és páromra nem marad egy fillér sem,hó végére.
2010. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nincs hitelünk, van új ház, autó, van félretett pár millió, amit mindig más kötvénybe teszünk, hogy jobb legyen a kamat.Ez a szerencse, mert különben mehetne a gyerek bölcsibe, én meg vissza dolgozni.Irigykedni nem kell, mert voltak idők amikor két helyen dolgoztam.Még hétvégém sem volt.A babára pedig nagyon sokat vártunk.Nem vagyok már huszonéves.
2010. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
én 28 vagyok, hasonló helyzet, mint az utolsónál, annyi, hogy a férjem nem bízik az ilyen kötvényes dolgokban, és inkább maga fekteti be a pénzt. mikor a kislány született, ugyanígy álltunk (sajnos a válság miatt most kicsit visszaesett, hiába fejlődtünk előtte). mégis visszamentem 2 éves korában dolgozni, mert nem akartam sz@rban hagyni a főnökömet, aki a férjem legjobb barátja :) hát ennyi. én biztonságban érzem anyagilag a családunkat, máshogy nem is vállaltam volna gyereket.
2010. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Ha azt néztük volna, hogy mennyivel "biztonságos" gyereket vállalni, akkor nulla gyerekünk lenne... :o)

Eddig kettő van, és még szeretnénk. Hitelünk nincs, mert kaptunk egy lakást a szülőktől (ez nagy ajándék!!), de nincs autónk, se félretettünk. Férjem szerint most olyan jól állunk, mint még soha, és van 150 000 a számlánkon úgy, hogy a fele csekket már befizettük. :o) Ő tanár, én zenész és nyelvtanár. Ha lejár a GYED, valószínűleg dolgozni megyek, mert a GYESsel már nem jönnénk ki...

Boldogok vagyunk, mindenünk megvan, sok gyerekcuccot kapunk innen-onnan.

2010. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ha lehetne kérni, kb. 8-10 milliárdot kérnék :):P abból aztán lehetne fejleszetni...najó beleér a kezem a bilibe...
2010. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
nem utosó, 13:46-os voltam..
2010. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

02-11 15:27-nek!

Én nem irigylem mert megdolgoztatok érte, de szerintem mi is ugyanúgy megdolgoztunk, de nekünk még sincs. Nekünk "csak" egy házunk van amit a párom örökölt a szüleitől, egy romhalmaz volt mikor idejöttünk mégis az egész falu úgy néz rám mint a véres rongyra mert, hogy nekünk milyen nagy házunk van, arra egyik sem gondol, hogy kifűteni sem tudjuk és két pulóverben alszunk a 7 hónapos gyerekkel.

A terhesség alatti kemény fizikai munka nekem is ismerős, nem volt kellemes nyáron a legnagyobb melegben nagy hassal törmeléket lapátolni meg furikban tologatni és szülés után 15cm-s sebbel, varrattokkal sem volt egy álom téglát pakolni meg csempézni, de mégis meg kellett csinálni. Szóval ha ezt veszem alapul mi is megérdemelnénk ha jobb módúak lennénk, de sajnos ez nem kívánság műsor.

A kérdéshez meg csak azt tudom hozzáfűzni, hogy ne azon múljon már, hogy vállalunk e gyereket vagy sem, hogy mennyi pénzünk van. Mi nem vagyunk egyáltalán gazdagok, pont megélünk, félre tenni nincs miből, de nem panaszkodunk senkinek. 100 ezer Ft-ért is lehet venni babaágyat a Brendonban meg 10 ezerért is a kínaiban. Mi az utóbbit vettük. De ha lenne annyi pénzem, hogy megtehetném, hogy 100 ezer Ft-os kiságyat veszek akkor sem venném meg, mert inkább költeném olyanra aminek haszna van. Számomra mindegy, hogy mennyibe kerül az ágy amiben a gyerekem alszik, a 10 ezer Ft-os sem esik szét alatta...

2010. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!