Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha meg lenne rá a lehetőség,...

Ha meg lenne rá a lehetőség, mekkora összeg lenne a bankszámlán, mire megérkezik a baby?

Figyelt kérdés
tehát mekkora az a megtakarítás, amiben biztonságban éreznétek magatokat?
2010. febr. 11. 10:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
41%
13:20 "De jó, hogy mindenki ilyen gazdag" Hát ti még jobban is álltok mint mi :) A párom 75 ezer Ft-ot kap én a gyest kapom meg a családit, az durván 38 ezer. Ja és tápszeres a babám ami jó sok pénzt elvisz havi szinten. De még élünk és ez a lényeg:)
2010. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember megdolgozik azért akicsiért is keményen amit keres. Én anno azért mentem át a nyugis munkahelyről a hajtós idegtépőbe, hogy háromszor annyit keressek..viszont nem fognak visszavenni ha letelik a három év.:-( a párom meg kamionsofőr, elvileg jól keres, na de van, hogy egy hétig nem látom, ha meg itthon van akkor megy másodállásba és szó szerint csak aludni jár haza. alszunk mikor hazaért és reggel már indul mikor a gyerek még alszik.:-( már nem tudom hanyadik voltam, de azok közül akik nem panaszkodhatnak még az anyagiakra...
2010. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés. Utálom a "mindent meg akarok adni a babámnak..." dumát. Undorító...

A babának szeretet, étel , meleg és némi ruha kell, ennyi. Aki nem tudja az alapokat sem előteremteni, nyilván nem vállal babát.

Mi nagyon szarul álltunk, mikor közeledett a szülés, páromnak munkahelyet kellett váltani, költöztünk, minden pénzünk elment a kaucióra, szerződések felbontására, költözésre, fuvarra... gondolkodtunk is sokat, hogy nem vagyunk-e felelőtlenek, de hát már a pocakomban volt a baba. Megszületett, csoádás lány és megvan mindene. Igaz, a család sokat segített, kevés dolgot kellett konkrétan megvennünk, a ruhái mind a teszveszről vannak, olcsók, de szépek. Sok használati cikk is onnan van, és nem a Brendonban vettem meg horror áron.

Most várom a másodikat, még 2 hét, de férjem munkanélküli lett, fizu ugrott, maradt az én gyesem+ csp, na ebből szülj gyereket... de megint csak már a hasamban van a baba. Neki már mindene megvan, majd max méret és szezonkülönbségből adódóan pár ruha kell-szintén fillérekért a teszvszről.

És nem hiszem, hogy ettől rossz anya, vagy rossz család lennénk. Egy kollegám egyszer azt mondta, nem merni kell, csinálni. És rájöttem , igaza van. Ha arra vársz, hogy majd lesz egy jó időszak a babára, hát nem lesz. Soha nem lesz annyi pénzed, amennyit szertnél igazán, szíved szerint, soha nem tudhatod, mi történik holnap, holnapután, és soha nem tudhatod, mi hogy alakul. Bele kell vágni, ha annyi van, hogy szeretnéd, várod, férjed is akarja, meg tudod venni a kiságyat, kádat, pár ruhát, és tudod szertni. Ennyi.

2010. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a válaszokat, és bár offolok-a már megadott válaszom után- de áruljátok már el, miből lehet ilyen jól megélni?

Lakásunk nincs, anyósom nevén van, felújítás alatt (már 30 éve) hőszigetelés nulla, fűtűnk mint atom, a konyhában reggel 8 fok van, a szobába 16... van egy autónk, 2 milla hitellel, van két diákhitelünk szintén 2 milla hitellel, van egy kimerült hitelkártyánk 600.000 fttal, van egy 700.000 ftos hitelünk, plusza a rezsi ami önmagában havi 100,000ft. A férjem eddig nem keresett rosszul, de abból is csak úgy jöttünk ki, hogy havonta kivettünk a hitelkrátyából, mert enni nem jutott hó végén. Most fele annyit keres munkanélküli után, számoljátok ki, hogy állunk... félretett pénzünk soha nem votl, és nem is lesz...

Szóval nem tudom, mi sem vagyunk léhűtők, megtesszük, amit meglehet, férjem is hajnaltól késő estig dolgozik, hétvégén a ház körül fát vág, füvet nyír, megcsinálja amit kell, enni és aludni találkozunk... de mégsem vagyunk sehol, sőt, egyre elkeserírőbb a helyzet...

2010. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
13:46-os vagyok, az én férjem vállalkozó, már az volt, amikor elvett. Istennek hála jól megy a cég. mikor összeházasodtunk, már majdnem kész volt a ház, nincs rajta hitel. az én fizum gyakorlatilag a saját kiadásaimra kell csak. (kocsi fenntartás, fodrász ilyesmi, ruha, gyereknek ruha)
2010. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha a baknszámlánkon lenne 3-400.000 ft állandóan, ami pluszban megmarad, akkor nyugodtabb lennék. Vagy ha vki kifizetné a lakáshitelünket, amire még van 17 év...havi 70000 ft mínusz, segítséget nem kapunk sehonnan.
2010. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
02.11. 15:25-ös vagyok. Miből van megtakarításunk? Én tanító vagyok+ még egy közgazdasági diploma, párom gépészmérnök. Most, hogy gyed-en vagyok a havi bevételünk kb. 260 ezer Ft. Nincs hitelünk, van egy 9 éves kisautónk, egy saját családi ház. Páromnak egy nyaralója a Balatonon,amit nyáron kiadunk, ez is pár száz ezer forint, és mellette karácsonyra fenyővel foglalkozunk. A babánk most 7 hónapos. Mindketten 'kétkezi' munkás családból származunk. Segítettek a szülők is sokat, de nagyon sok mindent magunk csinálunk. Nem szórjuk a pénzt, meggondoljuk mire költsünk. Így sikerül félretenni. Szeretnénk majd egy újabb, nagyobb, de nem új autót venni. Mi sem itt tartanánk mint már írtam szülői segítség nélkül. Sok az irigyünk erre felénk, de dolgozni azt nem nagyon akarnak, várják az 'állam'" segítségét. Ezt azokra írtam akik erre felénk laknak.
2010. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

18:05!Az egyik válaszoló vagyok.Miből van?Tanító a végzettségem, viszont mellette van még két diplomám.Az egyik számviteli.Munkám mellett besegítek anyukám könyvelő irodájában, és ősztől tavaszig még idegenvezetést is szoktam vállalni.Fiatal koromban nem volt buli, mint a többieknek, mert csirketenyésztéssel foglalkoztunk, és ott be kellett segítenem.Férjem karbantartó egy nagy cégnél.Mellette sokat maszekol.(Most valószínűleg egy faipari vállakozásba kezdünk.)

Hát nekünk ezekből jött össze.

2010. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

15:25-ös aki a 10:02-es is. Igen, nálunk dettó ugyan ez a helyzet, sok az irigy aki feji az állam tőgyét (na meg a miénket mert ugye a mi adónkból is élnek) És amikor munkanélküli voltam és mentem felvenni a segélyt úgy mutogatott rám meg beszélt a hátam mögött egy nagy kövér cigány asszony hogy:-Nézzétek már nagy gazdag és ide jön a pénzért, kiveszi a szánkból az ételt! Na persze, nagyon gazdag vagyok! Akkor sem voltam az mikor állandó éjszakásba jártam dolgozni este 6tól reggel 6ig a nagy mocsokban, piszokban a savanyítóba alamizsnáért.... A másik meg, hogy had vegyem már én is igénybe a segélyt ha már jogom van hozzá, eleget vontak már az én fizetésemből (is) a mások segélyére. Meg nem hiszem, hogy éhen hal attól, hogy én ki kapok segélyt, nem is úgy nézett ki mint akinek nincs mit enni, könnyebb lett volna átugorni mint megkerülni :S

Szóval én ezeket az embereket nem szeretem, akik úgy szólják meg a másikat, hogy nem is ismerik, gőzünk nincs a hátteremről stb.

2010. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!