Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázzal elviszitek orvoshoz a...

Lázzal elviszitek orvoshoz a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Reggelre belázasodott. 39 fok is volt neki de szépen lement. Kicsit köhög. De tényleg minimálisan mert ma kb 2 szer köhintett. Várjak vele holnapig vagy vigyem el ma? Nem akarom hogy a rendelőbe valamit összeszedjen ha nincs semmi komolyabb baja a lázon kívűl.

Lehet a fogától van.


2015. febr. 16. 10:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%
7-s. Igen, nyilván a láznak oka van. Ilyen megállapítások megtételéhez nem kell nagy tudomány. De azért elvinni, hogy az orvos azt mondja, hogy a gyereknek vírusfertőzése van, anyuka csillapítsa otthon a lázat, ha pénteken is lázas lesz hozza vissza. Közben szegény kisgyerek a rendelőben elkap mástól egy másik vírust, ami kb. pont péntekre aktivizálódik és ahelyett, hogy a hét végére már láztalan lenne, folytatódik a lázas állapot a másik vírus miatt, aztán pedig tüdőgyulladást kap. Ezért tök felesleges elvinni.
2015. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan nekem csak 13 hónapos a fiam, de pont pénteken volt ilyesmi, csak köhögés nélkül. Délután ébredés után 39,4 a hője. Én nem fórumon kérdezgettem laikusoktól, hanem levittem orvoshoz. Elég csúnya torokgyulladás a diagnózis, amihez azonnal antibiotikumot rendelt.

Ilyen kicsi gyerekkel nem szórakoznék, vagy elvinném, vagy kihívnám az orvost. Ez a rendelőben összeszed még valamit... a boltban, utcán, postán, nagyobb gyerekért menve az oviban, szomszéd gyerektől is simán összeszed bármit.

3 napig hagyja lázasan szenvedni a gyereket a gyerekorvos, anélkül, hogy megnézné?! Az szép! Oda se vinném a gyerekeimet.

2015. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
7-es vagyok. Igen, ehhez nem kell nagy tudomány, de annak eldöntése nem az én dolgom, hogy mi okozza a lázat. Tudod, ha én a legutóbb nem hívom ki az orvost már 1 napos láz után, akkor nagy bajban lettünk volna, mert tüszős mandulagyulladása volt a fiamnak. Na, szórakozhattam volna én vele itthon, ameddig akarok. Azt az orvost, pedig, aki egy lázas gyereket 3 napig nem néz meg, azonnal lecserélném.
2015. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Fú, hát elég értetlen népség gyűlt itt most össze. Én nem írtam, hogy nem nézi meg a gyereket. Bármikor ki lehet hívni és megnézni, vagy el is lehet vinni, ellátja a kis beteget. Mindössze arról van szó, hogy a gyereknek jobb, ha betegen nem viszik más beteg gyerekek közé. A kérdező pedig egy szóval sem írta (éppen azt írta, hogy más baja nincs), hogy nem eszik és nem iszik a gyerek, szóval sem a kiszáradás, sem a heveny torokgyulladás sem fenyegeti a gyermekét.
2015. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"...az orvosi rendelőbe ki is van írva, hogy 3 napi láz után kell jelentkezni, addig a lázcsillapításon kívül nincs más teendő."

"Nálunk sem fogad az orvos csak 3 napos láz után. Addig lázcsillapítás."

Nem tudom, hogy te írtad-e vagy más, nem néztem, nem is érdekel, de elég egyértelmű. Nem hiszem, hogy én lennék az értetlen....

Kérdező! A minimum, hogy felhívnám az orvost és ha kijön, kihívnám. Ha nem jön ki és holnap is lázas, akkor pedig bevinném.

2015. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Attól függ, a kislányom egyik reggel 39,4 fokos lázzal kelt. Kúp, lázcsillapítás és ahogy lement a láza semmi baja nem volt, de ez nem tartott sokáig. Délután rendelt a gyerekorvos, felhívtam. Azt mondta mivel más tünete nincs ezért vigyük el mert lehet húgyúti fertőzés. Elvittük, kiderült hogy vörös a torka, vírus fertőzés. Lázcsillapítás és ha 3 nap múlva is lázas akkor antibiotikum. Aznap este már láztalan volt. Ezt csak azért írtam le, mert szívem szerint én nem vittem volna, de mivel semmi tünete nem volt így elmentünk. Egyébként én is amellett vagyok hogy 3 napig otthon és ha nem javul akkor orvos. Addig úgysincs értelme az antibiotikumnak, hisz vírusra nem hat. Persze ez mind akkor igaz ha a gyerek iszik eleget és nem veszélyezteti a kiszáradás.
2015. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

10 válaszoló vagyok. Lehet értetlennek hívni, le lehet pontozni de senki nem lát bele a gyerekbe, miért lázas. Ápolónő vagyok sok mindent magam is eltudom intézni. De pont ezért tudom, hogy egy gyereknek nagyon hamar romolhat az állapota. Lányomnak többször volt középfül gyulladása. Egyszer kihívtuk az ügyeletet közölte velünk, hogy vírus lázcsíllapítás stb. Aztán mivel nem lett jobban az orvosunkhoz levittem a gyereket. Ő mondta nézzük meg a fülét akkor derült ki, hogy bedurrant a füle. 38.5 volt a hője és másnap éjjel 40 fokos láza lett a gyereknek. Ügyeleten kötöttünk ki. Ivott szépen, eleven volt mert nem akarták elhinni, hogy a gyerekemnek baja van, mert nevetett. Még is majdnem kiszáradt a gyerek és 3 napot volt a kórházban. Igen én felvagyok háborodva, ha valakinek az orvosa úgy mond dolgokat, hogy nem látja a gyereket. Csakbengem nehezebben ráznak le, mert tudom mikor kell lépni.

Ja és a lányom úgy volt lázas, hogy reggel semmi 3-4 órától ment fel. 40 fokos lázza fél órával a lázcsíllapítás után és a hűtőfürdőztetés után volt.

2015. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Jujj, de jó nyomkodni a piros kezecskét....


Egyébként te, aki értetlennek nevezel bennünk, pont te írtad, hogy a gyerekorvosotok nem vizsgálja meg a gyereket, csak három nap láz után.

Te tényleg elnézed 3 napig a 39 fok vagy afölötti lázzal szenvedő gyereked és vársz ölbe tett kézzel, mert a doki úgyse csinál semmit? Dugdosod a kúpot, nyomod bele szirupokat, de közben fogalmad sincs, hogy mi a baja...

Jaj, csak lázas. Aztán lehet, hogy tüdőgyulladás, középfülgyulladás, mandulagyulladás, vagy bármi más lehet a baj. De persze, az a szuperanyu, aki inkább hagyja szenvedni a gyerekét, mert lusta levinni az orvoshoz.

2015. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Kedves utolsó én is ápolónő vagyok és pont ezért tudom hogy milyen tünetekkel fordulok orvoshoz, ha bizonytalan vagyok felhívom. A kiszáradásnak azért vannak tünetei és én sem azt mondtam hogy napokig aszalja a beteg gyereket otthon, hanem mérlegeljen. Ilyenkor rengeteg a beteg gyerek az orvosi rendelőben, nem fogok azonnal rohanni a gyerekkel. Ha pedig iszik rendesen sokat akkor hogyan száradt ki? Maximum ha hasmenése van van hány.
2015. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
"vagy"
2015. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!