Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi, másik pici. Hogy...

Egyik kicsi, másik pici. Hogy csináljátok, hogy nem szakadtok szét?

Figyelt kérdés
2 év 8 hós és 8 hós gyerekek, segítségem max. a férjem este. Egész nap pörgünk, minden arról szól, hogy az alvásukat, étkezéseiket igyekszem összeegyeztetni, ételüket előteremteni. A háztartás szalad, mégis mindenki egész nap nyűgös, az egyiket nem dédelgetem eleget, a másikkal nem játszok eleget. Senkivel nem tudok az életkorának megfelelően foglalkozni a nap nagy részében. Arról már szó sincs, hogy magamra szánjak egy percet, szusszanjak. Teljesen leszívnek :( Min változtassak, segítsetek?
2015. márc. 8. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk csak 15 hónap a korkülönbség. Voltak húzós időszakok. Úgy csináltam, hogy főzést akkor csináltam amikor mindkettő aludt, általában este vagy még reggel korán. A kisebb feladatokba bevontam őket (inkább a nagyobbat) mosást bepakolni, teregetni, ruhát leszedni. A naggyal a kicsi alvás idejében "nagyosan" játszottunk, mikor a kicsi volt ébren akkor vele foglalkoztunk. Bevontam a pici körüli dolgokba is, ettől fontosnak érezte magát, pl pelust hozzon, vigye ki. Mondjuk azért nálatok majd egy évvel több a körkülönbség. Sokáig nem aludtak egyszerre, így legalább külön külön is jutott rájuk idő, tény hogy nekem igy egy szabad pillanatom nem volt. Most már 4 a kicsi.
2015. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is 15 hó a korkülönbség, hasonlóképpen csináltam, és leszoktam az alvásról:-). Nekem nagy segítség volt, hogy a szomszédban is voltak hasonló korú gyerekek, összedolgoztunk az anyukával, felváltva vigyáztunk egymás srácaira, a nagyobbak tudtak egymással játszani, együtt kirándultunk stb. Nézz körül, hátha van a közeletekben hasonló család, akikkel összebarátkozhatsz, többen együtt mindig könnyebb viselni a terheket. Ha nagyon kivagy, gondolj arra, hogy ez nem tart örökké, kettőt pislogsz, és óvodás lesz a nagyobbik, aztán a kicsi is, többet tudnak egymással játszani, te pedig boldog, büszke és kipihent anyuka leszel.:-)
2015. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Éngemet is leszivnak, nem vagy egyedül. nekem a kisfiam 3 éves, a kislánom 1. Olyan szépek. Még nem szakadtam szét. A férjem este nincs velem, csak amikor haza jön, egyszer havonta 2 nap. Nem hiszem hogy változtatni kell, a gyerekek igy szépek.Ha rosszul érzed magad gondolj rám,én beteg vagyok, alig tudok járni, fiatal koromban tornáztam és atlétizáltam , most pelenkázom magam.
2015. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy ilyen időszak. Én szinte a túlélésért küzdöttem már, teljesen kiborultam. Ráadásul amikor a nagyobbnak elkezdődött a dackorszaka akkor azt hittem, hogy diliházba jutok. Nálunk a megnyugvást az hozta végül, hogy a gyerekek közösségbe kerültek, a kicsi bölcsibe, a nagyobb kiscsoportba. Ez rendszert vitt még a hétvégéinkbe is, mert jobban elfogadták az egyszerre déli pihenőt, rászoktak a pakolásra. Vettem játéktárolókat amit felcímkéztem, nagyon szépen megtanulták, hogy maguk után este elpakolják a játékaikat. Ahogy nőttek rájuk lehetett bízni a terítést is, étkezés után hogy kivigyék a tányérjaikat, poharakat.

Kicsit csökkentette a lelkiismeret-furdalásomat, hogy nem tudok velük kreatívkodni, mert az oviban-bölcsiben sokkal szakszerűbben foglalkoztak velük, olyan mondókákat is tanultak, amiket én nem is ismertem. Így nekem estére maradt a mesélés, puszilgatás az állandó hiszti helyett, hogy melyikkel mit csináljak, ami a nagyot érdekli az a kicsit nem, vagy tönkreteszi, ha a kicsivel foglalkoznék a nagynak épp más baja van, vagy én bénáztam mert nem úgy sikerültek ahogy szerettem volna.

2015. márc. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk másfél év a korkülönbség. Hogy hogy bírom? Hát kávéval és energia itallal, na meg Magneb6-al. Vannak jobb és rosszabb napok. Ha a 2 évesemnek jó napja van akkor minden szuper, akkor én is türelmesebb és nyugisabb vagyok, akkor jobban ráérek tenni-venni a lakásban-udvaron. A kicsi nyugis, bár ő is kezd mocorogni, hamar megunja a pihenő székben való ücsörgést, így most miatta nehezebb már egy kicsit.

A fiamat amúgy is ahhoz szoktattam, hogy legyen el egyedül is, soha nem lestem állandóan a kívánságait, nem ücsörögtem vele egész nap a szobában játszva.

Néha elszakad a cérna és akkor a gyerekekkel együtt visítok, sírok, de 1-2 nap és újra jó minden. A férjem 5kor jár haza, segít amiben csak tud, de néha úgy vagyok vele bárcsak eljárna hetelni, akkor nem kellene annyit pakolásznom utána, na meg minden nap főzni neki. (inkább eszem hideget, a gyerkőcnek meg főznék egyszerű kajákat)

Hiába pakolok és takarítok minden nap, mégis úszik sokszor a háztartás de arra mindig figyelek hogy a központi részek tiszták és rendezettek legyenek, ha esetleg betoppanna valaki. (előszoba-nappali mindig rendben van, a szobáink kupisabbak néha leginkább a gyerekjátékok és ruhák miatt)

Tudom miről beszélsz, másról sem szól a napom, hogy felváltva tisztába rakom őket és etetem őket, öltöztetek, cipelek, büfiztetek. Aztán egyik megy aludni-másik megy aludni, játszom egyikkel majd a másikkal majd közösen, közben mosogatni, bekapni pár falatot, főzni estére stb... hát ki is merülök a nap végére.

2015. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon el vagyok keseredve :( Szegény gyerekeimnek nem egy morci, kifáradt anyukára lenne szüksége :( Most betegek voltak, azt hiszem, ezért pukkantam ki ennyire :( Fél órában 3X szívtam orrot fejenként :(

Sajnos a kicsi nem egy jó alvó, kb. 20 perc alatt elintézi, ez egy Anna Peti Gergőre sem elég a nagyobikkal :( Reggel fél6-6 között kelnek :/

2015. márc. 9. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!