Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák/Apukák! Szerint...

Kedves Anyukák/Apukák! Szerintetek a baba/kisgyermek mennyi idős korától "egészségtelen" az, ha látják a szüleiket meztelenül? Természetesen nem intim együttlétekre gondolok, csak arra, ha pl. reggel előtte öltözöm át, stb.

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nekünk lányunk van. az apja sose öltözött előtte, én igen.

nálunk ez ugyanígy volt gyerekkoromban, anyámat még 10 évesen is láttam meztelenül, apámat sose. hogy ez mennyire egészséges, azt nem tudom, nálunk ez vált be. de ismerek olyan családot, ahol mindenki pucérkodik mindenki előtt akár még később is. nekem ez kicsit furcsa, de eszem ágában sincs elítélni.

noj

2010. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a gyerekre nincs káros hatással ha meztelenül látja a szüleit. ez csak kultúra és szokás kérdése. pl a finneknél ez sokkal természetesebb dolog, meztelenül szaunáznak , akár az egész család együtt.
2010. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Miért kell folyton ugyanazt a kérdést feltenni? Múlt héten kérdezte ezt valaki.

Egyébként pedig addig, amíg te úgy érzed. Eleve baromság ez a kérdés, mertha itt a többség azt írja a gyerek 3 éves koráig, mit csinálsz? Július másodikán még előtte öltözöl, július harmadikán, mert már betöltötte a 3. évét elmész a fürdőbe?

2010. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mi sosem mutatkoztunk meztelenül a gyerek előtt, dehát ahány ház...
2010. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Na ez egy olyan túlzás, amit azért nem hiszek el. Pl ha csak a szoptatást nézem, amikor egyedül voltam otthon a kétévessel és a kicsit szoptattam, nem küldtem ki, hogy üljön le a szoba előtt és ott várjon. De volt már hogy a fürdőből szaladtam be ruha nélkül mert történt velük valami a szobában. Ja és említhetném azt a helyzetet amikor uszodába mentünk ott sem hagytam magára akét kicsit hanem szépen vártak amíg felöltözöm sőt még az öltözőbe is bevittem őket.

Ja és akkor sem borulok ki ha fürdök és valamelyik beszalad a fürdőbe.

Jó persze lehet hogy veletek egyik sem történt meg, de szerintem ez mind hétköznapi szituáció, amikor előfordul hogy meztelenül látja apját anyját a gyerek.

2010. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

mi mászkálunk előtte meztelenül. 21 hónapos a fiam.

nekünk ez teljesen természetes, az élet része. nincs ebben semmi rossz, ez a testünk, semmi más.

én a mai napig látom anyukámat meztelenül, pedig 27 éves leszek a héten. amíg édesapám élt, ő is fürdés után kint öltözött a nappaliban, tehát őt is láttuk.

2010. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12:47-es, egy gyrekünk van, szóval szoptatást akkor látott, mikor őt szoptattam picibaba korában :) nem mondom, hogy nem láthatott, de nem mutatkoztunk előtte szándékosan. lehet, hogy látott, nem tudom...fürdőben úgy szoktuk, hogy beviszem a kiscsajt a kabinba, átöltöztetem, addig apa vagy mama, vagy akivel vagyunk szintén átöltözik, gyerek ki, én meg utána kezdek öltözni. szóval ott tuti nem látott, de otthon lehet, ezt tleg nem tudom.
2010. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenki meglátása szerint csinálja, nincsenek erre elvek. Én úgy nőttem fel, hogy nálunk a meztelenség nem volt tabu, sőt a mai napig a telkünkön sokat vagyunk ruha nélkül nyáron. Nem vagyunk nudisták, a strandokon fürdőruciban vagyunk és eszem ágában nem lenne monokinizni nagy nyilvánosság előtt, de a család az más. A kislányunkat is így neveljük, pl múltkor akkor pelenkáztam amikor az apja zuhanyzott, de direkt nem meztelenkedünk előtte.
2010. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én úgy nőttem fel, hogy a szüleim sosem bujkáltak előlem. a nővérem sem. az én gyerekem is így fog felnőni. (kislány, most 1 hónapos)


réges régen, egy általános iskolás osztálytársam lelkendezve mesélte, hogy sikerült meglesnie a nővérét zuhanyozás közben. én láttam majd minden nap.

most akkor szerinted ő volt lelkileg egészségesebb???

2010. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
sztem meg a lelki egészség tök nem ezen múlik. előttem sem meztelenkedtek a szüleim, férjem előtt se, mégse lettünk lelki sérültek. mi sem a lányom előtt, valószínű ő sem lesz az ettől:)
2010. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!