Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha korán reggel eszem és...

Ha korán reggel eszem és utána még visszafekszem aludni egy kicsit az éjszakai evésnek számít és egészségtelen?

Figyelt kérdés
Szoptatok, ezért reggelre eléggé meg szoktam éhezni, így már 6 óra körül reggelizem. Ha van rá alkalmam, utána alszom 1-2 órát. Hízlal az, hogy ilyen korán eszem vagy az, hogy utána visszafekszem? Olyan ez, mintha éjjel ennék? Ha nem tudom megállni a korán evést, akkor meg tudom akadályozni a hízást, ha nem fekszem vissza evés után?
2009. febr. 11. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha pusztán attól hízni lehetne, hogy evés után alszol egyet, akkor az összes mediterrán országban élő, ebéd után rendszeresen sziesztázó ember kövér lenne.
2009. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ilyen összefüggés. Ha szoptat az ember (magamról tudom) elképesztő farkaséhségek törnek rá. Persze ez nem jelenti azt, hogy sokat is eszik, de a szervezet ilyenkor ellentmondást nem tűrően közli, hogy táplálékra van szüksége. Én azt figyeltem meg, hogy kb. három óránként menetrendszerűen megéhezem. A 3 főétkezésen kívül elég ilyenkor egy alma, vagy valami már gyümölcs, vagy joghurt, de valamit muszáj ennem. Egyébként pedig minél korábban eszed meg a napi kajamennyiséget (úgy értem időben a nap folyamán), annál biztosabb, hogy estére szépen felhasználja a szervezeted, és nem lesz fölöslegesen magas a vércukorszinted estére, ami a hízás alapja.
2009. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!