Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "kell" leszoktatni a...

Hogy "kell" leszoktatni a babát az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül szeretném leszoktatni róla a 7 hós fiamat, csak sokan írták, hogy ilyenkor már nem kell enniük csak megszokás...stb. hogy lehet ezt elérni? nem véletlenül kel és eszik meg egy egész adag tápszert...ti "beleszóltatok" ebbe? vagy ráhagytátok a babára?
2015. márc. 19. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Ráhagytam a babára. Eleinte sem keltettem három óránként, ha felkelt kapott enni. Aztán éjszaka csak egyszer kelt. Majd több éjszaka nem kelt, utána már nem adtam neki.

De pl épp a napokban fordult elő, hogy este nem evett rendesen, mert elaludt közben és felkelt éjjel, akkor nem éheztettem reggelig, adtam neki enni.-9 hónapos.

2015. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is ráhagytam. Én is úgy voltam vele, ha egy adag tápit megeszik biztos nem hóbortból kell fel. Kb 2 éves volt mire teljesen leszokott róla (persze voltak időszakok amikor nem kelt fel, de többnyire igen).

Szerintem ez egyén függő, mert a kisebb (most 6 hósom) meg 10 hetes korától átalussza az éjszakákat.

2015. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%

Egy felnőtt is tudna jóízűen enni az éjszaka közepén, nagy adagokat, ha rászokna. Meg le is tud róla szokni, ha akar.


Nincs még gyerekem, majd pár hónap múlva születik meg, cska úgy megjegyeztem, h abból, kiindulni téves, h de hát megevett egy egész adagot. Te is megennéd, ha mondjuk olyan lenen az életmódod, h hajnalig ébren vagy és valaki csak úgy letenne az asztalodra egy finom, friss meleg pizzát és ha ez rendszeresen megtörténne, akkor egy idő után már várnád is.

2015. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, de a baba nincs ébren. több óra alvás után kel fel. hát én biza nem kelek fel enni éjjel :)
2015. márc. 19. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Én mindig ráhagytam. Sztem egyáltalán nem lehet egy felnőttet és egy babát összehasonlítani. Ennyi erővel órákig hagyhatod sírni mert ha akarja abbahagyja ha nem nem, egy felnőtt is ugyanígy van. Vagy ha fáj a foga ott hagyod mert hát a felnőtt is egyedül elbírkózik vele. Aki gyereket vállal tudhatja h az éjszakai felkelés is benne van a pakliban. Amúgy meg anyuka otthon van napközben is tud aludni a babával akkor miért fáj h este meg kell etetni?
2015. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha egy gyerek nem éhes akkor nem fog enni akármit is csinálsz.
2015. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akinek még nincs meg a gyereke ne okoskodjon, mert majd megtudja milyen is az. Én is ráhagytam, fokozatosan leszokott róla. Most 13 hónapos.
2015. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is így gondoltam :) nem erőltetek semmit :)
2015. márc. 19. 15:45
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

7-es, senkinek se lesz több esze egy gyerek megszülésével Sőt valakinek még a meglévő is elmegy. Te vagy rá az élő példa.


Nem okoskodás volt, egy meglátás. És igen, össze lehet hasonlítani a babát egy felnőttel, csak tudom, h sza.r belátni, hogy a rossz szokások a rossz szoktatás következményei. De mindenki annyiszor etet éjjel, ahányszor neki jólesik, csak épp akkor nem kell nyavalyogni.

2015. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát megnézném h fogsz te gyereket nevelni. Az h éhes a gyerek mond már meg hol szoktatás kérdése? Sokminden szoktatás kérdése de pont nem az éhség az. Éhes éjszaka és nem adsz neki akkor hozzászokik az éhség érzethez aztán majd nézhetsz h jaj nem fejlődik rendesen. 1 éves kor alatt teljesen normális h esznek éjszaka, utána meg max szomjasak a sok szilárd kaja után, de azt se adj majd neki mert hát a felnőtt is kibír ivás nélkül egy éjszakát. Azért kíváncsi lennék h az alváson kívül mibe hasonlítod majd a felnőttekhez, sírás, reggeltől estig legyen el egyedül, egyedül aludjon el stb... ez mind megy a felnőtteknek. Fogsz te még ide sok kérdést kiírni :)
2015. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!