Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelnétek ezt a...

Ti hogy kezelnétek ezt a szitut a nagymamával?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó akit nagyon szeretek, nagyon sokat segít nekünk, figyel arra hogy mit szeretnék a gyerekkel, nem szokott kioktatni stb...

Tegnap mégis történt egy dolog ami nagyon bánt.

Átmentünk mert a szülinapját ünnepeltük, a kisfiamnak sütött külön babakekszet (2 éves a fiam), banán-zabpehelyből, nagyon megörültem neki mert én is szeretem ha egészségeseket eszik, majd közölte hogy jóóól megkente csokival.... kikerekedett a szemem, hiszen tudja hogy utálom ha a többi rokon is csokis nápolyival akarja etetni a fiamat, pont neki szoktam erről panaszkodni, erre meg pont ő önti nyakon a baba kekszet csokival... Már ott nagyon mérges voltam, a csokit azért sem szeretem mert a gyerek kikeni magát vele... Mondtam a fiamnak, hogy majd én adom a szájába, villával adogattam volna a falatokat de a fiam maga akarta a villával a szájába rakni. Nem engedtem neki mire anyu rám kiabált, hogy adjam már oda neki a villát... Köpni-nyelni nem tudtam...

Az anyám konkrétan leüvöltötte a fejemet a gyerekem füle hallatára... Hirtelen elkapott a sirhatnék, alig tudtam visszatartani, ebből adódóan meg sem szólaltam csak odaadtam a gyereknek a villát... Persze még este is ezen rágódtam itthon, hogy ilyen szituba mit is kellene legközelebb mondanom...

Egyrészt, ne üvöltsön velem a gyerekem előtt, mert én így elvesztem a tekintélyem, vagyis így érzem, másrészt a gyerek azt fogja látni, hogy rámkiabálással megoldható minden, vagy azt hiszi majd hogy ha én nem engedek valamit akkor majd a mami elintézi ilyen módon... Mellesleg hogy is jön ahhoz hogy ő döntse el, hogy etetem a gyerekem...

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet? Legközelebb ha ilyen lesz nem fogok csöndbe maradni az biztos... Egyenlőre még én vagyok annak a gyereknek az anyja.


2015. márc. 23. 13:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Egy kicsit hisztis vagy és túlreagálod. Azért a két éves már messze nem baba, hogy külön babakekszet kelljen neki sütni, meg nem kerülhet kis csoki a nasira és nem ehet egyedül.

Őszintén? Hányszor ünneplitek a szülinapját? Nincs minden nap csokival megkent keksz! Inkább örülj annak, hogy anyukád ennyit fáradt csak azért, hogy a te hülyeségednek megfeleljen.

2 évesen, ha nincs semmilyen ételallergiája, a tortából is kaphatott volna, nem a zabos kekszet rágnia.

Eddig anyukád ritka jó fej volt, a helyében többet a büdös életben nem sütnék külön. Sütögessél te külön a gyerekednek, ha ennyire félted a kekszen lévő csokitól.

2015. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, szegény, nagyon sajnállak. Ennél nagyobb problémád az életbe ne legyen!

1. Már ott fent akadtam, hogy 2 éves gyereknek babakekszet kell sütni. 2. Eszembe sem jutna egy 2 éves gyereket etetni csak azért, hogy ne koszolja össze magát. 3. Nem mersz szólni anyukádnak, ha nem tetszik valami?

2015. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

első körben nem akadék ki egy kis csokin :-DDD

2 éves már szal ehet csokit

az h te nem adsz az más dolog ...

de a nagyi had kényeztess már a saját unokáját egy kicsit !

am meg a nagyinak volt a szülinapja ...

igazán rendes volt tőled h beszóltál neki a szülinapján ....


tekintély.... nem ezen múlik hidd el !

ha ez egyszeri alkalom volt akkor ezt tenném

1 bocsánatot kérnék Anyámtól h hogyan viselkedtem vele a szülinapján !

2 megbeszélném vele h ne kiabáljuk már egymással ha eddig sem tettük !

3 majd finoman rátérnék h ha lehet még ne szoktassuk rá az édességre a gyereket... és h tudom h jót akart de ha lehet még ne

2015. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnál két év alatt egyszer elszakadt a cérna. Na bumm.


Én se vagyok nasipárti, de kivételes alkalomkor nem hiszem, hogy bármi baja lenne egy kis csokitól (ha nem ételallergiáról van szó). Összekeni magát, na és? GYerek, most kenje össze magát, 30 évesen már kínosabb lesz.

2 évesen pedig már ehet egyedül, előbb-utóbb meg kell tanulnia. Igen, ez kosszal jár, mert egyből nem megy neki profin, ha soha nem próbálkozhat.

2015. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, túlreagálod, lépj túl ezen.
2015. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Laktóz érzékeny, szóval sem a sajtos rúdból sem a tortából, sem a másik sütikből nem ehetett... Nem vagyok rinyagép, akkor félre értettetek. De egy csokitól áztatott kekszet én nem szívesen etetek meg a gyerekemmel. Persze elfogadom ha ti igen.

Azért köszönöm a válaszokat, ezek szerint én reagáltam túl hogy anyám így leüvölti a fejem mert nem azt csinálom amit a gyerek meg ő akar...

2015. márc. 23. 13:33
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Hu- hát ez nagy gond tényleg, hogy egy 2éves kisgyerek evett egy kis csokit.

Anyukád reakciója kicsit éles volt-de talán érthető.

Beszéld meg vele a bajodat, attól nem oldódik meg semmi, ha csendben ülsz és puffogsz.

2015. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Én nem viselkedtem amúgy anyukámmal csúnyán a szülinapján. Az hogy kikerekedett a szemem a csoki hallatán, hát sajnálom, de egy rossz szavam vagy megjegyzésem sem volt... Pont azért mert tiszteletben tartottam hogy az ő napja van, meg mellesleg amúgy is megadom neki a tiszteletet.
2015. márc. 23. 13:36
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg én reagálom túl... Nem tehetek róla, nagyon rosszul érintett...
2015. márc. 23. 13:38
 10/27 anonim ***** válasza:
hát értem,hogy nem szereted ha csokit eszik,az igaz,hogy nem is jó,de örökre úgyse tudod elkerülni. néha-néha pl. szülinapon belefér. torta,süti nem volt? nem lehet,hogy anyukád azért mondta azt a csokit,mert nem ehetett a tortából? biztos ezzel akarta kárpotolni,nem? aztán gondolom bepöccent,mikor látta,hogy eteted. gondolom a kevésbé csokis falatokat adtad,meg hát egy két évest már hagyni kell enni magától. csak elszakadt nála a cérna,biztos nem megbántani akart,veled is gondolom már fordult elő,hogy ideges lettél rá. meg nem azt akarja eldönteni,hogy etesd,csak már tényleg nem kéne etetni. nem kell ezt sehogy kezelni,ránts vállat és kész. mindenki összezördöl néha a másikkal,ez természetes. nagyon jó lehet neked,ha ez volt az első összezörrenés az anyukáddal :-) az ilyesmi előfordul,nem kell vele foglalkozni
2015. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!