Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelnétek ezt a...

Ti hogy kezelnétek ezt a szitut a nagymamával?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó akit nagyon szeretek, nagyon sokat segít nekünk, figyel arra hogy mit szeretnék a gyerekkel, nem szokott kioktatni stb...

Tegnap mégis történt egy dolog ami nagyon bánt.

Átmentünk mert a szülinapját ünnepeltük, a kisfiamnak sütött külön babakekszet (2 éves a fiam), banán-zabpehelyből, nagyon megörültem neki mert én is szeretem ha egészségeseket eszik, majd közölte hogy jóóól megkente csokival.... kikerekedett a szemem, hiszen tudja hogy utálom ha a többi rokon is csokis nápolyival akarja etetni a fiamat, pont neki szoktam erről panaszkodni, erre meg pont ő önti nyakon a baba kekszet csokival... Már ott nagyon mérges voltam, a csokit azért sem szeretem mert a gyerek kikeni magát vele... Mondtam a fiamnak, hogy majd én adom a szájába, villával adogattam volna a falatokat de a fiam maga akarta a villával a szájába rakni. Nem engedtem neki mire anyu rám kiabált, hogy adjam már oda neki a villát... Köpni-nyelni nem tudtam...

Az anyám konkrétan leüvöltötte a fejemet a gyerekem füle hallatára... Hirtelen elkapott a sirhatnék, alig tudtam visszatartani, ebből adódóan meg sem szólaltam csak odaadtam a gyereknek a villát... Persze még este is ezen rágódtam itthon, hogy ilyen szituba mit is kellene legközelebb mondanom...

Egyrészt, ne üvöltsön velem a gyerekem előtt, mert én így elvesztem a tekintélyem, vagyis így érzem, másrészt a gyerek azt fogja látni, hogy rámkiabálással megoldható minden, vagy azt hiszi majd hogy ha én nem engedek valamit akkor majd a mami elintézi ilyen módon... Mellesleg hogy is jön ahhoz hogy ő döntse el, hogy etetem a gyerekem...

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet? Legközelebb ha ilyen lesz nem fogok csöndbe maradni az biztos... Egyenlőre még én vagyok annak a gyereknek az anyja.


2015. márc. 23. 13:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

most olvasom,hogy laktózérzékeny a kisfiad. hát akkor erről volt szókárpotolni akarta a csokitól,hiszen rossz neki,hogy nem ehet mást :-) amúgy van laktóztabletta,és azzal ehet legközelebb sütit. meg lehet laktózmentes tejből csinálni

előző

2015. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, tény hogy ez volt a második összezörrenésem anyuval mióta gyerekeim vannak... Rosszabbul érintett, na... :)

Kisfiam még csak most tanul amúgy egyedül enni, eddig nem akart és nem is tudott, ezért is van az hogy a kényes ételeknél én etetem őt, a tegnapi napig ez nem is volt gond...

2015. márc. 23. 13:42
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan. Mi baja lesz attól a kicsi csokitól, amit (a hozzáállásod alapján) egy évben egyszer eszik?

Ettől még nem fog elhízni, nem hullanak ki a fogai, nem fogja őrjöngve követelni az év minden napján...

Ha mindenben ilyen kekec vagy, csodálom, hogy anyádnál még csak most szakadt el a cérna....

2015. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

:D Biztos én vagyok most a h.lye mert nem etetek a gyerekemmel csokit...

A fiam totál felpörög a kakaótól-csokitól, így is nehezen alszik... tegnap a fél8-as alvása helyett fél10kor tudott végre nagynehezen elaludni... Persze, bírjam ki, fogadjam el stb... Mindegy...

2015. márc. 23. 13:47
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megértettem.
2015. márc. 23. 13:48
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tud még egyedül enni a fiad, mert meg sem próbálhatja, mert attól parázol, hogy leeszi magát...

Igazad van, majd 10 évesen is etesse anyuci partedlivel a nyakában. Így nevelsz belőle életképtelent.

Én sem bírnám végignézni szó nélkül, hogy a lányom nem engedi, hogy önállóan próbálkozzon az evéssel a gyereke. Akkor hogy tanulja meg?

Az meg, hogy a kis csoki miatt rinyálsz. Mivel laktózérzékeny, gondolom étcsokiról volt szó, ami főleg, ha magas kakaótartalmú, egészséges is. Sajnálom szegény gyereked, hogy még a csokitól is megfosztod a saját hülyeségeid miatt.

2015. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az egy szem kekszen lévő kis csokitól biztos még éjfélkor is a hátán pörgött volna. :D Sőt, még másnap reggel is.
2015. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármilyen ételérzékenysége van a gyereknek /ez esetben laktóz/, akkor beszélj össze legközelebb a családdal, hogy csak olyan ételek, sütik legyenek, amiket a fiad is megehet. Tudom, miről beszélek. A fiam 18 hós koráig nem ehetett tejes ételeket. Minden rokon minden alkalommal tiszteletben tartotta ezt, és senkinek nem voltak magánakciói. Egyébként pedig nagyon túlreagálod.
2015. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Pedig most nem neked van igazad, szerintem anyukádnál elszakadt a cérna, gondolom másban is ilyen vagy. Nem kell csokival etetni a gyereket de ha néhanapján kap nem lesz tőle semmi baja ( nem fog egy szelet csokis keksztől éjfélig fent maradni, ez max attól lehetett hogy felpörgött mert jól érezte magát) sőt attól sem ha nem pontban 8-kor alszik el. 1 éves múlt a lányom de már most a kezébe nyomom a kanalat villát, poharat. Leeszi magát? Vizes lesz? Na és átöltöztetem, így tényleg sohasem fog megtanulni egyedül enni. És örülj neki hogy anyukád normális és nem szól bele semmibe, szívesen cserélnék veled.

Én sem adok neki itthon édességet, de ha anyósoméknál van had kényeztessék, ott gofrit eszik gyümölccsel, meg túrórúdit nassol. Itthon nem. Az óvodában is lesz csoki, meg cukros kaja, ott mit fogsz csinálni? Bemész megetetni az otthoni ebéddel?

2015. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is te reagáltad túl. A tv-ben volt egyszer egy kisérlet. Gyerekekből két csoportot alkottak. Az egyik csoport sose, vagy csak nagyon ritkán kapott csokit és egyéb édességet. A másik csoport rendszeresen kapott édességet. Kitettek eléjük egy nagy tálba édességet. Azon csoport tagjai akik nem nagyon találkoztak édességgel két pofára tömték magukba. Azok a gyerekek, akik rendszeresen kaptak édességet egyet-kettőt megkóstoltak, tudták tartani a mérsékletességet. A csoki nem méreg. Én se vagyok a tömjük a gyereket csokival, de nem attól fog elhízni és a fogai sem attól fognak tönkre menni. A felpörgést sem a "rengeteg" csokitól volt, amit megevett, hanem szimplán kicsit túl pörögte magát a szülinapozástól.
2015. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!