Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelnétek ezt a...

Ti hogy kezelnétek ezt a szitut a nagymamával?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó akit nagyon szeretek, nagyon sokat segít nekünk, figyel arra hogy mit szeretnék a gyerekkel, nem szokott kioktatni stb...

Tegnap mégis történt egy dolog ami nagyon bánt.

Átmentünk mert a szülinapját ünnepeltük, a kisfiamnak sütött külön babakekszet (2 éves a fiam), banán-zabpehelyből, nagyon megörültem neki mert én is szeretem ha egészségeseket eszik, majd közölte hogy jóóól megkente csokival.... kikerekedett a szemem, hiszen tudja hogy utálom ha a többi rokon is csokis nápolyival akarja etetni a fiamat, pont neki szoktam erről panaszkodni, erre meg pont ő önti nyakon a baba kekszet csokival... Már ott nagyon mérges voltam, a csokit azért sem szeretem mert a gyerek kikeni magát vele... Mondtam a fiamnak, hogy majd én adom a szájába, villával adogattam volna a falatokat de a fiam maga akarta a villával a szájába rakni. Nem engedtem neki mire anyu rám kiabált, hogy adjam már oda neki a villát... Köpni-nyelni nem tudtam...

Az anyám konkrétan leüvöltötte a fejemet a gyerekem füle hallatára... Hirtelen elkapott a sirhatnék, alig tudtam visszatartani, ebből adódóan meg sem szólaltam csak odaadtam a gyereknek a villát... Persze még este is ezen rágódtam itthon, hogy ilyen szituba mit is kellene legközelebb mondanom...

Egyrészt, ne üvöltsön velem a gyerekem előtt, mert én így elvesztem a tekintélyem, vagyis így érzem, másrészt a gyerek azt fogja látni, hogy rámkiabálással megoldható minden, vagy azt hiszi majd hogy ha én nem engedek valamit akkor majd a mami elintézi ilyen módon... Mellesleg hogy is jön ahhoz hogy ő döntse el, hogy etetem a gyerekem...

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet? Legközelebb ha ilyen lesz nem fogok csöndbe maradni az biztos... Egyenlőre még én vagyok annak a gyereknek az anyja.


2015. márc. 23. 13:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne tilts semmilyen kaját a gyerektől, totál fölösleges... ha néha eszik egy falat csokit kutya baja nem lesz. Egyszer van egy évben szülinap, ekkor belefér. A rádkiabálás meg lehetett több értelmű is. Lehetett dorgáló, meg lehetett felkiáltás. DE, miért fogadsz szót, ha nem értesz egyet??? Meg kell mondani, hogy most te szeretnéd etetni, mert nem készültél 3 váltás ruhával. Slussz. Tessék magad megvédeni. Nem az a baj, ha beszólnak, hanem az, ha nem véded meg a véleményedet, ha az valóban fontos neked. Ha nem fontos, akkor néha el is lehet fogadni a másikét is...
2015. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Julie S ***** válasza:
96%
Nem tulreagalod, hanem rosszul kezeled a helyzetet. Ha nem akarsz csokit adni a gyerekednek, akkor ezt mondd el elore, ne csak meselgess ezzel kapcsolatban, hanem elore egyeztess anyukaddal, hogy mi oke es mi nem. Amugy meg gondolom, azert kiabalt rad, mert nem ert egyet veled sok mindenben, de nem mondja/mutatja ki es nem is tud megbekelni ezekkel es neha igy kijon belole a feszultseg.
2015. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Alapjáraton az egészséges táplálkozás mellett vagyok, de amit te csinálsz, azt már túlzásnak tartom. Szegény gyerek a saját szülinapján nem ehet egy kis csokit? Most komolyan, amúgy meg pont így tudja megtanulni, hogy bizonyos ételek ritkán, különleges alkalmakkor vannak, a teljes tiltással nem mész semmire. Meg nem engeded egyedül enni? Nekünk 1-2 évesen hagyták, hogy belemásszunk a tortába és kézzel együk le a tejszínhabot, igen tetőtől talpig sütisek voltunk, de mindenki jól szórakozott, nekünk meg megvolt a felfedezés élménye. Én is ki lennék akadvan anyukád helyében, ha az unokám burokban lenne nevelve.
2015. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Néhány hónappal ezelőtt én is hasonló "problémákkal" küzdöttem. Sokszor adott csokit anyukám a kisfiamnak, néha olyan dolgokat csinált amivel nem értettem egyet. Ilyenek a nagymamák... Aztán Karácsonykor egyik napról a másikra meghalt anyukám. Nem tudod elképzelni hogy mennyire hiányzik hogy beleszóljon a gyereknevelésbe, vagy csokival tömje a gyerekeket... Becsüld meg inkább, és ne akadj fenn ilyen apróságokon. Mert ezek tényleg azok!
2015. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek nem "árt" az a kis csoki, lemozogják, meg egyébként is, ez még nem azt jelenti, hogy tömik őt édességgel. HA meg édesség, akkor inkább legyen egy-két kocka csoki, mint pl nyalóka vagy egyéb cukorkák.

Nekem anyósom olyan, hogy nagyon szeretett mindenféle csokikat és cukrokat hozni az unokáknak. Nem is haragszok érte, nem tiltottam a gyerekeket én sem az édességtől, de pl nyalókát nem adok szívesen. Viszont volt idő, mikor a legkisebbik fiam már totál rákattant a csokira, és ha meglátta a mamát, akkor rögtön csokiért ordított. Ekkor elbeszélgettem anyósommal, meg én szüleimmel is, hogy fogjuk vissza az édességeket, legyen inkább gyümölcs, esetleg házi süti.

Megértették ők is, hogy nem a kényeztetéssel van bajom, meg hogy pl most, hogy jön a húsvét, tudom hogy lesz csokitojás... nem baj, nem érdekel, de nap mint nap azért ne tömjük édességgel a gyerekeket.

Egyébként mindhárom gyerekem tök vékony, rengeteget mozognak, és egyetlenegy rossz foguk sincs.

2015. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem kívánom kommentelni mert bár tudnék magyarázkodni, teljesen felesleges mert már el lettem könyvelve sz.ar anyának...

Anyukámról annyit, hogy nagyon szeretem és nem bántottam meg, örültem nagyon hogy külön sütött a gyerekemnek csak pont tőle nem vártam volna a csokiban tocsogást...

2015. márc. 24. 12:48
 27/27 anonim ***** válasza:

ami nem olyan gáz,azokon túl kell lépni,mindenben nem fog egyezni a véleményetek,lesz még ilyen.néha te nyelsz egyet,néha ő.

10-11es

2015. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!