Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerek mellett (a kisebbik...

Két gyerek mellett (a kisebbik 5 hónapos, a nagyobbik 3 éves sajátos nevelési igényű) elvárható, hogy nagy húsvéti vendéglátást csapjak?

Figyelt kérdés
Nagyszülőkhöz lemondtuk a látogatást, mert karácsonykor nem túl szívélyesen fogadtak minket. A két gyerkkel meg nem egyszerű nekiindulni több órás útra). Ezek után kijelentették, hogy akkor ők jönnek hozzán húsvétra. Sőt a párom testvérét is hozzák. Ismervén őket vendégségbe jönnek és nem segíteni. Mire ideérnek a mama már halálosan elfárad és azonnl pihenni akar (kutya baja) én meg ugráljam körbe. Mit tegyek? Férjem rengeteget dolgozik, mindennnel egyedül vagyok, bevásárlás, főzés, gyerkezés...
2015. márc. 25. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha amúgy se kedveled őket, miért számít, ha megsértődnek? Sértődjenek, addig se kell beszélned velük. VAgy milyen kimenetele lehet, mitől tartasz?


Nem értem az egész szituációt. Általad nem kedvelt embereknek akarsz megfelelni, miért?

2015. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
En siman megmondanam,hogy nem tudok most senkit vendegul latni. Ezert nem hivtam vendegeket.Kesz.Hat oket se hivtad! Ne foglalkozz vele mit gondolnak.Es ne akarj senkinek megfelelni.
2015. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a hasznos tippeket! Azért a megfelelés, mert mégis csak a párom szülei... Nevltetésemmel ellentétes a direkt elutasítás... csak sajnos voltak olyan húzásaik, melyek miatt nagyon haragszom rájuk. Pl az, hogy saját magukon kívül nem vesznek senkit számításba. Csak a saját igényeiket. Ha az én gyerkemről lenne szó, biztos segítenék neki mindenben, hogy ne szakadjon rá a főzés a körülményeket ismerve...

de ez a mama csak saját magát sajnáltatja, halálosan elfárad mindentől, ami munka lenne, az unokákkal sem törődik sokat...

2015. márc. 25. 19:22
 14/19 anonim ***** válasza:

Párod szülei, és?


Felnőtt emberek vagytok. Ha ők visszaélnek a te gyengeségeddel (nem mersz konfrontálódni), akkor ne lepődj meg, ha a továbbiakban még durvábbak lesznek az ilyen szituációk.

Udvariasan de határozottan utasítsd vissza (amúgy a férjednek is megmondhatod, hogy vagy szabadnapot vesz ki és felesben csináljátok, vagy beszéljen a szüleivel). Ha nem állsz ki magadért, akkor ők vérszemet kapnak és egyre követelőzőbbek lesznek.

2015. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A körülmények ugyan mások voltak, de nálunk is ilyen szituáció alakult ki egy idő után. Egy darabig nyeltünk, most már viszont megmondjuk, ha nem csinálunk vendéglátást. Pont amiatt ment a kényszeredett dolog évekig, mert nem volt merszünk kiállni magunkért. Szerencsére ez megváltozott, többet ér a saját boldogságunk más emberek elvárásaitól.
2015. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kész vagyok! :D Nekünk ugyan az az anyósunk :D lélekben legalabbis. Na nalunk is evi ket latogatas van max egy órat maradnak de akkor el kell jatszani a szeretetteljes családot. Es persze annyira szeretik az unokát ha ha 20 percre laknak....

Ha csak magamat nezem akkor en bizony őszinte lennek a helyedben, de a ferjre való tekintettel ugye nem lehet mert akkor te leszel a rossz sajnos...

2015. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Elvárható-e? Ki által?


NEM kell plusz terheket a nyakadba venni, a te életed, a te otthonod, a te családod. Mondd meg, hogy szívesen látod őket, de a kisgyerekek miatt beszéljétek meg, hogy ki, mit hoz. Mondjuk, anyósod a főételt, a sógorod a desszertet, te pedig elkészíted a köretet, desszert pedig cukrászdából. Passz.

2015. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Teljesen megértelek. Az én nagyobbik gyerekem (5 éves lány) is autista, és nem egyszerű mellette csilli-villi-re varázsolni a házat, + nagy ünnepi menüt készíteni. Pedig ő még csak nem is hiperaktív. Szerencsére anyósom nem is tukmálja magát ránk. De ha ilyen lenne, megmondanám neki, hogy nincs energiám a gyerekek mellett körülugrálni.

Te is ülj le, hogy milyen fáradt vagy, neked milyen nehéz stb. Sajnáltasd magad te is, hátha észbe kap kicsit.

2015. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Megoldottuk a problémát. A párom megkérte az anyját, hogy maradjon otthon, ha úgy érzi, hogy megerőltető neki ez a látogatás. Ha jön, akkor viszont számítunk a segítségére. Lemondta. Apósom jön egyedül.
2015. ápr. 1. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!