Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos még nem megy,...

16 hónapos még nem megy, tényleg ekkora a baj?

Figyelt kérdés
Az orvosi rendelőben találkoztunk a védőnővel és letolt, hogy nem vittem még fejlesztésre a 16 hónapos gyerekemet, azért mert nem megy. 11 hónaposan kezdett mászni, úgy hogy előtte 1 hónapot tsmtéztünk. Akkor nem csinált ekkore ügyet abból, hogy nem mászik. Most teljesen elkeserített. Nagyon el vagyok kenődve :( Azt mondta, hogy agyi fejlődésre utal, írás és olvasászavarok stb. lehet a velejárója.
2015. márc. 25. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért nem a gyerekorvossal beszéled meg? Egyébként mászni 11 hónapos korig kell, tehát azt időben kezdte a babád, járni pedig 18 hónapos korig. Kapaszkodva, bútorok mellett lépeget?
2015. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen lépeget úgy már régóta. Ez már akkor volt, amikor jöttünk kifele.
2015. márc. 25. 15:44
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Igen, mert a mászás után gyakorlatilag már a járásnak kellett volna jönnie. Én aggódnék.
2015. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a jó, ha sokat mászik. A lányunk 10 hónaposan kezdett mászni és csak 15 hónaposan kezdett járni, de akkor még csak 1-2 lépést tett meg. Rendesen 17 hónapos korától járt. Persze, ha nem csinál meg valamit határidőre egy baba az jelezhet bajt, de nektek még van 2 hónapotok. Mondjuk az még kérdés, hogy a mászás előtt miért volt szükség a tornára. Ha akkor volt valami probléma, akkor lehet hogy most is van, de önmagában az, hogy 16 hónaposan nem jár nem jelent semmit.
2015. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Konkrét problémát nem találtak (izomzattal összefüggőt), a tsmt az idegrendszert stimmulálja azért kezdtük el.
2015. márc. 25. 15:50
 6/19 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig kell járni, az a véghatáridő.
2015. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18 hónapig van még 2 hónap!!! Az rengeteg idő! Én úgy tudom, hogy a kúszás/mászás kimaradása esetében előfordulHAT (!) dislexia, disgráfia, diskalkulia. Az én fiam 10 hósan indult el egyedül, de 18 hónapos koráig még bőven van ideje!
2015. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Így van. 18 hónapos korig van a határidő. De én elvinném egy vizsgálatra a korai fejlesztőbe, hogy nincs-e valami oka a késésnek.

Azért mondom, mert sajnos nálunk volt. Én pedig nem vettem észre.... a korais gyógypedes igen, már másfél évesen kiszűrte az autizmus. (akkor még nem annak hívták) Nagyon haragudtam rá, mert sok minden ellene szólt. Pedig tényleg az, most már tudjuk 3 évesen...:( Nagyon enyhe eset. Profi munka volt a vizsgáló részéről.

De lehet a genetikán kívül más oka is. (pl izomzat feszessége, hipotóniája) Ezeket szakszerű gyógytornával korrigálni lehet. Ortopédus is ránézhet.

2015. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8-as, milyen késésre gondolsz? Itt nincs semmilyen késés jelenleg.
2015. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Igen, elvben nincsen. Nálunk mégis ráírták a papírjára...
2015. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!