Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos még nem megy,...

16 hónapos még nem megy, tényleg ekkora a baj?

Figyelt kérdés
Az orvosi rendelőben találkoztunk a védőnővel és letolt, hogy nem vittem még fejlesztésre a 16 hónapos gyerekemet, azért mert nem megy. 11 hónaposan kezdett mászni, úgy hogy előtte 1 hónapot tsmtéztünk. Akkor nem csinált ekkore ügyet abból, hogy nem mászik. Most teljesen elkeserített. Nagyon el vagyok kenődve :( Azt mondta, hogy agyi fejlődésre utal, írás és olvasászavarok stb. lehet a velejárója.
2015. márc. 25. 15:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. A fiam mindent elég későn csinált, de nem maradt ki semmi. Ezért mindenki azt mondta, hogy ráér, majd elkezd menni, csak lusta.

11 hónaposan ment a bútor mellett, de csak nem akarta elengedni. Mindenki azt mondta, nem gond. Addig mondták, amíg 18 hónapos lett és még mindig nem ment. Nem volt nagy gond, csak egy kis izommerevség az egyik oldalon, két alkalom torna meg is oldotta, de ha magamra hallgatok, már régen el kellett volna vinnem megnézetni, nem csak várni.

Rosszat nem csinálsz vele. Én elvinném megmutatni. Lehet, csak egy kis egyensúly gond, mint nálunk.

2015. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást. Látom sok a strucc errefelé. A történetem csak káprázat ugye?!
2015. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az én fiam hipotón volt (laza izomtónus)! 16 és fél hónaposan kezdett járni! Elvittem az ország legjobb gyerekneurológusaihoz még egy évesen. Mindegyik megnyugtatott,hogy nincs baj, szerencsére a gyerekek nem olvassák a nagykönyvet,hogy mit mikor kellene csinálni. Ha nagyobb gond lenne, akkor már kiszűrték volna, plusz nem is mászott volna, ill. nem is lépegetni.

Azt mondta az egyik doki,ha 18 évesen sem megy önállóan, akkor vigyem vissza, de még akkor sincs nagy gond. Svédországban pl. két éves korig kell járni.

2015. márc. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ettől a "18 évesen nem lesz pelenkás" dumától én a falra mászom. Ha az ember aggódik valami miatt, hallgasson a józan eszére, és nézesse meg. Mi baja lesz annak a gyereknek, ha ránéz egy gyógytornász vagy neurológus? Anyuka is megnyugszik és szépen megvárják, amíg elindul. De ha mégis van valami gond, lehet vele időben foglalkozni.


Az én fiam is kúszott, mászott, felállt, bútor mellett ment, mégsem indult el egyedül, hiába vártuk hónapokon át. Ez nem jelent semmit.

2015. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Csak ilyen alapon minden gyereket el lehetne vinni kivizsgálásokra, meg gyógytornára. Azért határozzák meg a nagymozgásokra a határidőket, hogy ha addig nem csinálja, akkor kell orvoshoz fordulni.
2015. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyerek elindul 1 éves kora körül, azt minek kellene kivizsgáltatni?

De mindenkinek szíve joga eldönteni. Szerintem ha aggódik egy anyuka, akkor nézesse meg. 16 hónap már eléggé közelít a határhoz. Tudom, két hónap sok idő, én csak elmondtam, ami nálunk volt. Utólag nézve, hamarabb kellett volna megnézetnem.

2015. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mert nem csak a járásra van határidő. Ha mindenkit kivizsgálnának, aki valamit nem csinál a határidő előtt jóval, akkor valami miatt minden gyereket lehetne vizsgálni.
2015. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

De itt most a járásról van szó. Szerintem ha már hónapok óta megy a bútor mellett és ennyi idő alatt nem engedi el, akkor ott lehet valami. Nem biztos, hogy van, de a kérdező véleményeket kért, én pedig a helyében megnézetném, mert nálunk is így volt.

Ettől függetlenül megvárhatja a 18 hónapot, aztán ha még mindig nem megy, akkor nézeti meg. Nem marad le semmiről, de járhatna hamarabb is a gyerek, ha csak valami apró gond van. Az ő döntése.

Én személy szerint megbántam, hogy nem hallgattam magamra, mert tényleg nem volt minden rendben. Gyorsan megoldódott, és mindkettőnk élete sokkal egyszerűbb azóta, hogy tud a kicsi egyedül járni. Illetve aggódnom sem kell már.

2015. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hány hónapja megy bútorok mellett?Lányom 3,5 hónap után indult el magától.Leguggol,fél kézzel kapaszkodik?Értelmi fejlődése rendben van?Ha igen nem kell még rohanni sehova sztem.Unokatesóm gyereke 18 hónaposan indult el semmi baja nem volt.Nagyon szépen beszélt ezzel sokkal előrébb volt kortársaitól.Ott ő is bevallotta ő rontotta el mert mindig cipelte.10 hónaposan kezdett mászni 17 hós volt mikor felállt de nem is ment sehova utána hirtelen indult el.
2015. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!